تبلیغات

سر و صداي يک پلمب پرحاشيه

سر و صداي يک پلمب پرحاشيه

خراسان/ مرتضي الويري از مشاوران رئيس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام روز گذشته از پلمب دفاتر برخي از مشاوران آيت ا... هاشمي رفسنجاني خبر داد. وي در اين باره به ايلنا گفت: دفتر مشاوران آيت ا... هاشمي در اين مرکز پلمب شده اما دليل آن اعلام نشده است. وي افزود: دو روز قبل تلفني موضوع پلمب دفتر را اطلاع دادند و روز يک شنبه گفتند موقتا جايگزيني براي دفتر در مکاني ديگر در نظر گرفته مي‌شود اما روزدوشنبه گفتند اين جايگزين مشخص نشده و به بنده اعلام شد تا شنبه و تا مشخص شدن وضعيت صبر کنم. الويري گفت: مشاوران آقاي هاشمي در همه حوزه ها دفاترشان در مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام پلمب شده است. وي ادامه داد: دفاتر علي‌محمد بشارتي ، رستگاري، عباسي‌فرد و ياسر هاشمي نيز پلمب شده است. محمدرضا عباسي‌فرد رئيس کميسيون حقوقي و قضايي مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: کساني که اين دفاتر را پلمب کرده‌اند، حتما براي خودشان استدلالي داشتند، دليل اين کار را بايد از خودشان بپرسيد. به نظر من در شرايط کنوني بهتر است خيلي بر روي اين مسائل حساس نباشيم. عباسي‌فرد در پاسخ به اين سوال که آيا از قبل به شما اخطاري براي بسته شدن دفاتر داده شده بود يا خير؟ تصريح کرد: من تهران نيستم و از امر اطلاعي ندارم. قبل‌از پلمب هم کسي با من تماس نگرفت که بگويد قصد انجام چنين کاري را دارند.

در همين حال وکيل خانوادگي مرحوم آيت ا... هاشمي رفسنجاني به ايرنا گفت: پلمب دفتر مشاوران رئيس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام از طرف مقام قضايي نبوده است. محمود عليزاده طباطبايي افزود: اين اقدام قضايي نبوده و از طرف مجموعه اداري مجمع تشخيص مصلحت نظام انجام شده است. اما ايلنا به نقل از يکي از مسئولان اداري مجمع تشخيص مصلحت نظام که نامي از وي منتشر نشده درباره اظهارات عليزاده طباطبايي مبني بر اين که پلمب دفتر از قسمت اداري بوده است، اين امر را رد کرد و گفت: اين پلمب از سوي مديران اداري صورت نگرفته است.

مشکوري: پلمب دفاتر مشاوران آيت ا... هاشمي اقدامي اداري و طبيعي است
محمد حسن مشکوري مدير روابط عمومي مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام با تاييد پلمب دفاتر مشاوران آيت ا... هاشمي رفسنجاني گفت: اين اقدام روال طبيعي و مربوط به تمامي شخصيت هاي برجسته است و دليل آن نيز محفوظ بودن اسناد و مدارک داراي طبقه بندي است. وي ادامه داد: پلمب شدن دفاتر مشاوران آيت ا... هاشمي رفسنجاني با دستور حراست مجمع تشخيص مصلحت نظام صورت گرفته و اين محدوديت به زودي برطرف مي شود. در همين حال تسنيم به نقل از منابع مطلع نوشت: پلمب دفتر آن مرحوم در مجمع تشخيص بر مبناي يک قاعده قانوني و روال معمول صورت گرفته و پس از رحلت آيات مهدوي‌کني و مشکيني و برخي مسئولان ديگر که رحلت کرده‌اند نيز همين روال براي مدت کوتاهي درباره دفاتر آنان انجام شده است.
محسن رضايي: فعاليت کميسيون هاي مجمع آغاز شده است
محسن رضايي، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در نشست خبري روز گذشته خود ضمن تسليت ارتحال آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني به ملت ايران و رهبر فرزانه انقلاب، گفت: با توجه به اين که مجمع تشخيص مصلحت نظام يک دستگاه مستشاري براي نظام و در اختيار رهبر معظم انقلاب است، تعيين رئيس آن نيز از اختيارات رهبري است و ما منتظر اعلام نظر ايشان هستيم. وي درخصوص برگزاري جلسات کميسيون هاي مجمع نيز گفت: براساس آيين نامه، کميسيون ها هفته اي يک تا دو بار جلسه دارند که جلسات آن ها در هفته گذشته به علت درگذشت آيت ا... هاشمي رفسنجاني تعطيل شد اما پس از مراسم هفتم ، همه فعاليت ها آغاز شده است. دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در ادامه درخصوص جلسات صحن مجمع گفت: در حال حاضر موضوع و دستورالعمل فوري در صحن نداريم و جلسات آن تا تعيين رئيس مجمع برگزار نخواهد شد.
محمد هاشمي: علت رحلت آيت ا... هاشمي، ايست قلبي بوده است
از سوي ديگر پس از مطرح شدن شايعات متعدد و افزايش مباحث بي اساس و بدون سند در رابطه با علت و چگونگي درگذشت آيت ا... هاشمي،‌ محمد هاشمي در گفت وگو با خبرگزاري صداو سيما با تاکيد بر اين نکته که اولين نفري بود که در کنار آيت ا... هاشمي حاضر شد به تلاش تيم پزشکي براي احياي آيت ا... هاشمي رفسنجاني اشاره کرد و گفت : به رغم تلاش هاي تيم پزشکي براي احيا متاسفانه موفق نشدند و اين نشان مي داد که آقاي هاشمي قبل از انتقال به بيمارستان رحلت کردند و هيچ آثاري از خفگي ، کبودي و ... وجود نداشت. محمد هاشمي با تاکيد بر صحت اعلام تيم پزشکي مبني بر ايست قلبي گفت: آن چيزي که پزشکان اعلام کردند ايست قلبي بوده، اين اعلام صحيح و درست بوده است و معاندان هم سعي مي کنند با طرح موضوعاتي، تفرقه و شبهه ايجاد کنند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: خراسان

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.