تبلیغات

نحوه آماده کردن ليست خريد

نحوه آماده کردن ليست خريد

بيتوته/ ليست خريد منظم و سازمان يافته، نيمي از موفقيت شما در خريد است
نوشتن ليست خريد يک هنر است. ليست خريد منظم و سازمان يافته، نيمي از موفقيت شما در خريد است. خريداراني که ليست خريد ندارند، خريد هاي نامعقول تري دارند و چيزهايي مي خرند که به آن نيازي ندارند.

• گشتي در خانه بزنيد. ورقه اي در خانه قرار دهيد. در طول کارهاي روزمره، هر وقت متوجه شديد چيزي در خانه در هر حال تمام شدن است يا تمام شده است، روي آن ورق يادداشت کنيد. بدين ترتيب نيم ساعت قبل از رفتن به مرکز خريد، استرس يادآوري مواد رو به اتمام را نخواهيد داشت. نوشتن مواردي که به آن نياز داريد درست قبل از رفتن به مرکز خريد، باعث نوشتن مواردي مي شود که به آنها نيازي نداريد يا سالم نيستند.

• به فاصله ي زماني مراجعه به سوپرمارکت توجه کنيد. اگر در فواصل طولاني به مرکز خريد مراجعه مي کنيد بايد ليست جامعي از اقلام مورد نياز خود داشته باشيد. اما اگر ديوار به ديوار يک سوپر مارکت هستيد، فراموش کردن يک يا دو مورد اهميت چنداني ندارد. هر چند بهتر است همين يکي دو مورد را هم از مرکز خريد عمده بخريد.

• زمان تمام شدن اقلام خانه را تعيين کنيد. اگر ميزان مصرف خود و فاصله ي زماني مراجعه به مرکز خريد را بدانيد، مي توانيد مواد مورد نياز براي خريد را تعيين کنيد. در اين صورت تعداد رفت و آمدهاي خود را براي خريد اقلام کوچک کاهش مي دهيد. اگر باهوش باشيد، هيچ وقت در خانه چيزي کم نمي آوريد.

• خريد خود را بر اساس تخفيف ها تنظيم کنيد. اگر مي دانيد در آن هفته تخفيفي روي جنسي خورده که معمولا مي خريد، بهتر است خريد خود را بر اين اساس تنظيم کنيد و آن هفته تعداد بيشتري از اين جنس خريد کنيد.

• به ليست هاي خريد اينترنتي مراجعه کنيد. مي توانيد يکي از ليست هاي جامع خريد را از وب سايت ها بگيريد و چند کپي از آن تهيه کنيد. هر بار که چيزي در خانه تمام شده باشد جلو آن علامتي بزنيد. در عين حال، در مواردي که مي خواهيد بدون آمادگي قبلي به خريد برويد اين ليست به شما در به يادآوري اقلام مورد نياز کمک مي کند.

• اقلام مورد نياز خود را بر اساس رديف ها تنظيم کنيد. اغلب مراکز خريد بزرگ، مايحتاج منزل را در رديف هاي جداگانه قرار داده اند. شما هم ليست خود را بر اساس رديف هاي آن فروشگاه بنويسيد. در اين صورت مي توانيد بدون سرگرداني و پيمودن مسيرهاي تکراري، ليست خود را به ترتيب بخريد. در عين حال، در حين مراجعه به هر رديف مي توانيد برندي را تهيه کنيد که تخفيف بهتري خورده است و صرفه ي اقتصادي بيشتري دارد.

• کميت را مشخص نماييد. اگر تنها با ذکر نام مايحتاج مورد نظر خود به فروشگاه مراجعه کنيد، حجم زياد اقلام طبقه بندي شده در فروشگاه باعث گيج شدن شما مي شود و ممکن است کمتر يا بيشتر از مقدار مورد نياز خود خريد کنيد. اگر از زمان تمام شدن مايحتاج خود خبر داريد، بهتر است مقدار مورد نياز خود را روي ورقه ذکر کنيد تا به همان مقدار نيز خريد کنيد.

• از اپليکيشن هاي خريد استفاده کنيد. امروزه براي هر چيزي يک نرم افزار آمده است، ليست خريد هم از اين امر مستثني نيست. يکي از نرم افزارهاي نوشتن فهرست خريد را نصب کنيد. بدين ترتيب هر زمان که چيزي به ياد مي آوريد در آن وارد مي کنيد و نرم افزار آنها را دسته بندي مي کند. در عين حال، دچار مشکل جا گذاشتن ورق کاغذ خريد خود نمي شويد.

• در زمان هاي خلوت به فروشگاه مراجعه کنيد. مراجعه به مرکز خريد در اخر هفته يا بعد از ظهر ها ايده ي خوبي نيست. شلوغي مرکز باعث حواس پرتي شما و خريد هاي اضافه يا گران تر مي شود.

• خريدهاي فريزشده را به آخر کار معوق کنيد. حتي اگر رديف مواد فريز شده سر راه شما قرار دارد، از آن تا اتمام همه ي خريدها بگذريد. استرس آب شدن مواد فريزري باعث صرف نظر از برخي خريدها يا عجله در انتخاب آنها و درنتيجه خريدي نامعقول مي شود.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: بيتوته

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.