تبلیغات

لاريجاني: سود اوليه قطار سريع السيرتهران - قم - اصفهان از آن قمي‌ها باشد

لاريجاني: سود اوليه قطار سريع السيرتهران - قم - اصفهان از آن قمي‌ها باشد

ايسنا/ رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: براي بودجه سال آينده قم 20 هزار ميليارد ريال و براي سرمايه گذاري نيز 5000 ميليارد ريال در نظر گرفته شده است.

علي لاريجاني روز سه‌شنبه در آيين اتمام حفاري مکانيزه خط A مترو شهر قم، با اشاره به جايگاه قم در نگاه مقام معظم رهبري گفت: قم واقعا بايد در طراز بين المللي تعريف شود و همه بخش‌هاي حکومت اين نگاه را داشته باشند تا بتوان اين عقب افتادگي و محروميتي که استان قم از قبل داشته است را رفع کرد.

وي با تاکيد بر اينکه همه بايد دست به دست هم دهند و نظر مقام معظم رهبري در خصوص شهر قم را محقق کنند، افزود: آباداني شهرها به زيرساخت‌هاي اصلي بستگي دارد اما در مورد شهر قم نيازمند کمک بخش‌هاي متنوع هستيم و تعريف شهر قم نبايد مثل گذشته باشد.

لاريجاني با بيان اينکه اين شهر هويت جديدي پيدا کرده و هم مديران استاني و هم بخش‌هاي کشوري بايد همراهي لازم را داشته باشند، ادامه داد: شهر قم محروميتي از قبل دارد و با توجه به افق بلندي که رهبري مشخص کردند بايد بقيه بخش‌هاي کشور را در اين زمينه هماهنگ کرد.

رييس مجلس با بيان اينکه يکي از پايه‌گذاران مترو در کشور آيت‌الله هاشمي رفسنجاني بود تصريح کرد: خداوند آيت الله هاشمي رفسنجاني را رحمت کند، ايشان در زمان جنگ پيگيري زيادي براي اجراي اين پروژه در کشور داشت و برخي مخالف اين امر بودند.

لاريجاني با بيان اين که قم نياز اساسي به مترو دارد، تصريح کرد: شهرهاي بزرگ به اين گونه زيرساخت‌ها بسيار نياز دارند و در مورد شهر قم هم هنوز بايد بخش‌هاي ديگر کشور کمک کنند.

وي با اشاره به بودجه 2000 ميلياردي سال آينده شهر قم گفت: اگر همت بلندي باشد حتماً آباداني شهر قم نيز محقق خواهد شد و براي اينکه شرايط شهر قم به حد ايده آل برسد، نيازمند تلاش‌هاي بيشتري هستيم.

سود اوليه قطار سريع السير تهران - قم - اصفهان از آن قمي‌ها

رئيس مجلس شوراي اسلامي به طرح قطار سريع السير تهران - قم - اصفهان نيز اشاره کرد و گفت: ايستگاه اين پروژه بايد در جايي باشد که مردم به راحتي به آن دسترسي داشته باشند و بايد مسئولان بنياد مسکن اين امر را با تعريف جديد شهر قم در نظر بگيرند.

لاريجاني با اشاره به اينکه زحمت اصلي اين پروژه را قمي‌ها کشيده‌اند، افزود: ايستگاه قم بايد در جايي باشد که مردم به راحتي دسترسي داشته باشند که اميدواريم مسئولان وزارت راه و شهرسازي با تعريف جديد به اين موضوع نگاه کنند و دسترسي آسان به ايستگاه را مدنظر قرار دهند.

وي افزود: قمي‌ها براي اين قطار سريع السير زحمات زيادي کشيدند و بايد سود اوليه را قم ببرد و جايگاه قم بايد در وسط اين طرح باشد و مردم دسترسي درست و سامان يافته‌اي به اين قطار داشته باشند.

نماينده قم در مجلس شوراي اسلامي در ادامه با با اشاره به ضروري بودن پروژه فرودگاه در قم، گفت: درست است که فرودگاه قم با چالش مواجه شده است، اما احداث آن براي قم که با توجه به وجود حرم مطهر و ديگر مراکز علمي و حوزوي جايگاه ملي و بين المللي دارد، از ضرورت ها است.

لاريجاني با بيان اينکه با حل شدن اين مسئله هم بخش ديگري از قطبيت قم در امور اقتصادي مورد تأکيد قرار خواهد گرفت، افزود: بايد تلاش شود که مشکلات فرودگاه هم حل شود و با تلاش استانداري اين مسئله هم سامان پيدا کند.

وي به طرح حرم تا جمکران اشاره و بيان کرد: اين طرح قبلا مورد نظر مسئولان قم بود و براي ساماندهي آن سفارش کافي به وزير راه و شهرسازي و معاونان اين وزارتخانه شده است که اميدواريم با همکاري استانداري و شوراي اسلامي شهر به نتيجه برسد.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.