تبلیغات

جنجال کشف جورابی بنفش در اعماق دریا!! عکس - آکا

آکایران :کشف موجودی عجیب شبیه به جوراب در اعماق دریا سالهاست که باعث حیرت و تعجب دانشمندان شده است.

کشف حیوانی شبیه به جوراب

بنا به گزارش آکاایران : در نگاه اول به نظر یک جوراب کهنه بنفش به نظر می آید اما این موجود عجیب در اعماق دریا شصت سال است که رازش دانشمندان را مشغول به خود کرده است.

این موجود که Xenoturbella (جنبنده عجیب) نام دارد به قدری غیرعادی است که در تمام این سال ها دانشمندان را حیرت زده کرده و همیشه این سوال مطرح بوده که به کدام رده جانوری تعلق دارد.

اما کشف چهار گونه جدید این جنبنده عجیب در اقیانوس آرام شرقی دانشمندان را به این نتیجه رسانده که این موجود از اولین گونه های حیات است.

حیوانی شبیه به جوراب!

,موجود شبیه جوراب, جوراب بنفش, موجود عجیب در دریا,اطلاعات عمومی،دانستنیها،معلومات عمومی،آیا می دانید

محقق اصلی این پژوهش که در نشریه نیچر nature منتشر شده می گوید:
"لقبی که ما به آن داده ایم جوراب بنفش است، اینها به معنای واقعی کلمه شبیه جورابی هستند که در آورده اید و کف زمین انداخته اید."

با اینکه جنبنده عجیب در سال ۱۹۱۵ شناخته شد اما اولین توصیف علمی آن در سال ۱۹۴۹ انجام گرفت.

این موجود عجیب نه مغز دارد نه چشم نه دستگاه گوارش کامل نه سیستم ترشحی نه غده جنسی. تنها سوراخی دارد که غذا از آن وارد و مواد دفعی از آن خارج می شود.

دانشمندان با استفاده از یک وسیله از راه دور توانستند برای اولین بار از این موجود در زیستگاه طبیعی اش فیلم برداری کنند و بررسی ژنتیکی دقیق تری روی آن انجام دهند.

از چهار گونه جدید، سه گونه بین ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر طول دارند در عمقی بین ۱۷۰۰ تا ۳۷۰۰ متر زندگی می کردند. گونه چهارم که کوچکتر بود، ۲.۵ سانتی متر طول داشت در نزدیکی لاشه یک نهنگ در عمق ۶۳۱ متری پیدا شد.
تمام آنها در خلیج کالیفرنیا و خلیج مونتری (کالیفرنیا) شناسایی شدند.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار