تبلیغات

دستگيري عاملان سوءاستفاده از دختران در فضاي مجازي

دستگيري عاملان سوءاستفاده از دختران در فضاي مجازي

شرق/ تبهکاراني که در ماجراهاي جداگانه در فضاي مجازي از دختران جوان سوءاستفاده مي‌کردند، دستگير شدند.

در اولين ماجرا، فردي که تهديد به انتشار عکس‌هاي خصوصي و نيز قتل دختر ٢٠ساله کرده بود، از سوي پليس فتا شناسايي و دستگير شد. سرگرد مرتضي ابوطالبي‌، رئيس‌پليس فتاي استان يزد، در اين‌باره گفت: در پي شکايت دو خواهر ٢٠ و ٢٨ساله‌ مبني بر تهديد به انتشار عکس‌هاي شخصي آنان و نيز قتل اين دو خواهر از سوي فردي در فضاي مجازي، بررسي و پيگيري موضوع در دستور کار کارآگاهان پليس فتاي استان يزد قرار گرفت.

وي افزود: شخصي در يکي از شبکه‌هاي اجتماعي، براي دو خواهر مزاحمت ايجاد کرده و خواهان برقراري ارتباط با آنها شده بود. با بررسي موضوع و اقدامات کارشناسي، از متهم يک شماره تلفن به دست آمد که با بررسي‌هاي انجام‌شده، مشخص شد خط به نام يکي از شکات پرونده است.
سرگرد ابوطالبي‌ ادامه داد: در اين راستا، شکات به پليس دعوت شدند و در زمان مواجهه‌شدن با يک‌سري مستندات، يکي از آنها گفت حدود دو سالي است با شخصي در ارتباط هستم و اکنون به خاطر مسائلي قصد جدايي از وي را دارم که متأسفانه با توجه به اينکه تعداد زيادي از تصاوير شخصي من در اختيار اين فرد است، وي اين تصاوير را بهانه کرده تا من او را ترک نکنم. من با توجه به اطلاع پدرم و اصرار او، شکايتي را مطرح کردم و فکر نمي‌کردم اين فرد در فضاي مجازي شناسايي شود.

رئيس‌پليس فتاي استان يزد افزود‌: به‌اين‌ترتيب، متهم شناسايي شد و ضمن تأييد صحبت‌هاي شاکي، گفت: چند سالي با اين دختر در ارتباط بودم و از وي تصاويري داشتم که با توجه به اصرار وي به پايان رابطه با من، دست به اين تهديد زدم و همچنين تهديد به نشر تصاوير در فضاي مجازي کردم. سرگرد ابوطالبي در پايان افزود: در روند بررسي ادله، تعداد زيادي تصاوير مختلف از دختران ديگر کشف شد که متهم اقرار کرد با اين افراد نيز رابطه داشته است. دومين پرونده در شهرستان سبزوار رسيدگي شد و پسري دانشجو، به عنوان عامل سوءاستفاده از دختران شناسايي و دستگير شد. سرهنگ سيد‌محمد هاشمي، فرمانده انتظامي شهرستان سبزوار استان خراسان رضوي، دراين‌باره گفت: در رصدهاي انجام‌شده در شبکه اجتماعي، کانالي با حدود ٥٠٠ عضو شناسايي شد که ادمين کانال مبادرت به درج تصاوير پسران و دختران جوان سبزواري همراه با مطالبي توهين‌آميز و ناسزا مي‌کرد؛ در همين رابطه، چند فقره شکايت از سوي دختران و پسران سبزواري، چه به صورت تلفني و چه حضوري، مطرح شد.

اين مقام انتظامي اظهار کرد: با توجه به اهميت موضوع، شناسايي ادمين کانال به صورت ويژه در دستور کار کارشناسان پليس فتا قرار گرفت و کارشناسان متوجه شدند مدير اين کانال هيچ سرنخي از خود در فضاي مجازي به جا نگذاشته و حتي به شاکيان اعلام کرد، وقت خودشان را براي شناسايي او تلف نکنند؛‌ چون پليس فتا هم قادر به شناسايي او نيست. وي افزود: کارشناسان پليس فتا با اقدامات وسيع فني و تخصصي‌، هويت متهم را که پسري ١٩ساله و دانشجوي يکي از دانشگاه‌هاي سبزوار و متخصص آي‌تي بود، شناسايي کرده و با هماهنگي مقام قضائي، در يک عمليات غافلگيرانه او را دستگير و به پليس فتا منتقل کردند.

سرهنگ هاشمي ادامه داد: متهم به اين خيال که داده‌هاي ديجيتالي جرم را با حذف کانال از بين برده است‌، ابتدا منکر هرگونه اتهامي شد؛ اما با مشاهده ادله ديجيتالي جرم که با دقت‌نظر کارشناسان در مرکز آن پليس، جمع‌آوري شده بودند، راهي جز اعتراف به جرمش نداشت و ضمن اظهار پشيماني، دليل ايجاد کانال را سرگرمي و دريافت شارژ تلفن همراه از کاربران براي حذف تصاويرشان از کانال عنوان کرد. سپس متهم به همراه پرونده براي سير مراحل قانوني به دادسرا معرفي شد.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: شرق

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.