تبلیغات

خبر 100 روزه جديد دولت

خبر 100 روزه جديد دولت

تسنيم/وزير اقتصاد با اشاره به اقدامات انجام شده در اين وزارتخانه در خصوص ايجاد شفافيت، بهبود محيط کسب و کار و تامين منابع پايدار مالي گفت: در طي ۱۰۰ روز آينده ۱۰۰ عملکرد برجسته اقتصادي براي مردم اعلام خواهد شد.

علي طيب‌نيا در نمايشگاه دستاوردهاي پنجره واحد تجارت فرامرزي گفت: امروز تمامي عمليات ها در گمرک به صورت الکترونيک انجام مي‌شود و ارتباط بين گمرک و ساير دستگاهها در داخل سيستم و برخط است. اين اقدامات درآمدهاي گمرکي را تا درصد بسيار زيادي افزايش داده است. در سال 93 که سال اول بهره‌برداري از سامانه تجارت فرامرزي بود درآمدهاي گمرکي 86 درصد افزايش داشت و اين روند همچنان ادامه داشته و در سال جاري تاکنون درآمدهاي گمرکي 40 درصد افزايش يافته است.

وي ادامه داد: امروز وقتي کالا از مبدا بارگيري مي‌شود با هماهنگيهاي به عمل آمده اطلاعات مربوط به کالا در سامانه ثبت مي‌شود. علاوه بر اين مواردي مانند ارزش کالا،‌ به صورت پيش‌فرض در سامانه وجود دارد. اين موضوع کمک قابل توجهي به کاهش ميزان قاچاق کالا در کشور کرده است.

طيب‌نيا با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ترانزيت گفت: امروز هر لحظه مشخص است که کالاي ترانزيتي در کدام نقطه از کشور حضور دارد و مشخص مي‌شود که آيا کالا به موقع از کشور خارج مي‌شود يا نه.

وزير اقتصاد با اشاره به اقدامات انجام شده در اين وزارتخانه در خصوص ايجاد شفافيت، بهبود محيط کسب و کار و تامين منابع پايدار مالي گفت: در طي 100 روز آينده 100 عملکرد برجسته اقتصادي براي مردم اعلام خواهد شد.

وي افزود: معرفي اقدامات صورت گرفته در گمرک ايران اولين گام در اين حوزه مي‌باشد.

مسعود کرباسيان رئيس کل گمرک ايران نيز در نمايشگاه دستاوردهاي پنجره واحد تجارت فرامزي گفت: دليل اصلي کاهش قاچاق کالا از 25 ميليارد دلار به 15 ميليارد دلار بهره‌گيري از سامانه تجارت واحد تجارت است.

وي افزود: کشفي که در هفته گذشته در خصوص تجهيزات رايانه‌اي از سوي وزارت اطلاعات انجام شد، به کمک همين سامانه انجام گرفته است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.