تبلیغات

چطور از ترس‌هايمان براي رسيدن به موفقيت استفاده کنيم؟

 چطور از ترس‌هايمان براي رسيدن به موفقيت استفاده کنيم؟

بيتوته/ ترس ها و نگراني هاي زيادي در ذهن ما وجود دارند. ترس از شکست، از نه شنيدن، ترس از ناشناخته ها. تمام اين ترس ها اگر زيادي در ذهنمان باشند ميتوانند ما را از حرکت روبه جلو نگهدارند. بعضي ترس ها خوبند، مثلا ترس از ارتفاع باعث ميشود جاي خيلي خطرناکي نرويم. و بعضي از ترسها ميتوانند انگيزه دهنده باشند، اگر انرژي مان را در جهت درست مصرف کنيم. ميخواهيم نگاه جديدي به ترس هايمان داشته باشيم و از آنها براي رسيدن به موفقيت استفاده کنيم.
۱ .بدانيد که بيشتر ترس هايتان غيرمنطقي هستند.
بعضي ذهن ها هميشه اين جمله را مرور ميکنند:”اگر اينطوري بشود چي؟” بايد بدانيد بيشتر اتفاقاتي که شما در ذهنتان انتظار افتادنش را داريد خيلي نادرند. ازاين به بعد ترس هاي گذشته تان را به يادآوريد و ببينيد که اتفاقاتي که از آنها ميترسيديد چقدر واقعي بودند.
۲ .بدانيد که حتي ترس هاي منطقي تان هم احتمالا هيچ وقت اتفاق نميفتند.
حتي اگر ترس از چيزي محتمل داريد، بايد اينرا بدانيد که احتمالا آنها هم اتفاق نخواهند افتاد. دليلي ندارد با چيزهايي که شايد اتفاق بيفتند روزهايتان را خراب کنيد. جلو برويد و خطر کنيد و از اتفاقات احتمالي تخيلي نترسيد.
۳ .بعضي وقت ها ميفهميد که خطري پيش روست ولي از آن به سلامت عبور ميکنيد.
بعضي چيزهاي بد که اتفاق ميفتند ميفهميم به بدي آنچه در ذهن ما بود، نيستند. يادتان باشد به جز مرگ، مطلقا هيچ چيز انتهاي دنيا نيست. از هر ترسي به سلامت خواهيد گذشت.
۴ .گاهي وقتها فهميدن ترس باعث اصلاح فرد ميشود.
بعضي تجربه هاي دردناک بهمان ميفهمانند که چه چيزهايي را نميخواهيم. ميفهميم جايي ايراد دارد. شايد اصلا اين شغل يا اين آدم براي زندگي ما نبوده است. پس ميتوانيم تغيير ايجاد کنيم.
۵ .يادتان باشد در چيزهايي که بخاطر ترس کنار گذاشته ايد هم ميتوانيد موفق باشيد.
نگذاريد چيزهاي جديد شما را بترسانند. مطمئن باشيد چيزهاي خيلي کمي در دنيا وجود دارند که نميتوانيد ياد بگيريد. پس هرچيزي را که دوست داريد شروع کنيد و از “نميتوانم” و “دير است” چشم پوشي کنيد.
۶ .ترس از “به اندازه کافي خوب نيستم” را به انگيزه اي براي تلاش بيشتر تبديل کنيد.
هميشه اولين قدم سخت ترين قدم است. هرکاري که بخواهيد انجام دهيد چيزي پس ذهنتان ميگويد که موفق نخواهيد شد. بهترين کار اينست که شروع کنيد و اين گفتگوهاي منفي ذهني را به سمت مثبت ببريد. سعي کنيد هروقت که فکر ميکنيد موفق نشديد، سخت تر کار کنيد.
۷ .از ترس “کسي ديگر زندگي رويايي من را دارد” براي تمرکز بر اهدافتان استفاده کنيد.
افرادي را ميبينيد که زندگي رويايي شما را دارند؟حسودي ميکنيد؟نکنيد! يادتان باشد آنها هم مثل شما انسانند. وقتي حسادت ميکنيد اينرا از خودتان بپرسيد که چرا اين احساس را داريد؟ شايد شما هم ميخواهيد سفر کنيد، ميخواهيد يک رابطه ي عالي داشته باشيد، ميخواهيد عکاس شويد. همه ي اين سوالها باعث ميشوند بفهميد هدف تان در زندگي چيست و انرژي تان را صرف آنها کنيد.
۸ .يادتان باشد شکست هميشه هست ولي هيچ چيز مانند آن بهتان ياد نميدهد.
شکست بخشي از يک پروسه است. هر شخص موفقي که ببينيد در مقطعي از زندگي شکست خورده است. انقدر شکست ميخوريد تا بالاخره موفق شويد.
۹ .از خودتان قدرداني کنيد.
مواجه شدن با ترس ها و تبديلشان به نيروي مثبت کمي سخت است. از قدرتي که داريد متشکر باشيد. به گذشته و چيزهايي که ازشان به خوبي بيرون آمديد نگاه کنيد و ببينيد چقدر قدرتمند بوده ايد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: بيتوته

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.