تبلیغات

مولاوردي: دولت برنامه‌اي براي عقيم‌سازي کارتن‌خواب‌ها ندارد

مولاوردي: دولت برنامه‌اي براي عقيم‌سازي کارتن‌خواب‌ها ندارد

فارس/ معاون رئيس جمهور با تکذيب خبر عقيم‌سازي کارتن‌خواب‌ها گفت: دولت برنامه‌اي در اين خصوص ندارد.

شهين‌دخت مولاوردي عصر امروز در مراسم بهره‌برداري از نخستين پارک بانوان شهر ياسوج در جمع خبرنگاران با اشاره به اينکه براي سومين بار به اين استان و شهر ياسوج سفر مي‌کنم، گفت: سفر به شهر ياسوج در راستاي ديدار با زنان و آشنايي با مشکلات اين قشر از جامعه است.
معاون رئيس جمهور با اشاره به اجراي چند برنامه ملي در اين استان بيان کرد: انجام اين سفرها براي بررسي زمينه‌ها و ظرفيت‌ها به منظور ارائه خدمات بهتر و مطلوبتر به مردم است.

وي بيان کرد: امروز شاهد بهره‌برداري از نخستين پارک بانوان در استان کهگيلويه و بويراحمد هستيم که با توضيحات ارائه شده فاز اول اين پارک حداقل استانداردها را دارد و قرار است توسعه پيدا کند و به حداکثر استانداردها برسد.
اين مقام دولتي از اختصاص اعتبار 3 ميليارد و 100 ميليون توماني براي احداث و تجهيز پارک بانوان خبر داد و عنوان کرد: اين اعتبار براي 31 استان کشور در نظر گرفته شده و براي احداث و همچنين تجهيز پارک‌ها در استان‌ها اختصاص داده مي‌شود.

وي به ساير برنامه‌هاي اجرا شده در حوزه زنان و خانواده اشاره کرد و افزود: با صندوق کارآفريني اميد تفاهم‌نامه‌اي به امضا رسيد و مبلغ 20 ميليارد تومان براي حمايت از زنان کارآفرين سرپرست خانوار و دختران فارغ‌التحصيل دانشگاهي در نظر گرفته شده که شيوه‌نامه اين تفاهم‌نامه در 31 استان تدوين شده و قرار است اجرايي شود.

مولاوردي به برنامه‌هاي ماه‌هاي پاياني عمر دولت يازدهم اشاره کرد و گفت: با توجه به اينکه در پايان سال 95 و همچنين ماه‌هاي پاياني عمر دولت تدبير و اميد هستيم تلاش مي‌کنيم پروژه‌هايي که در دستور کار است را جمع‌بندي کنيم و طرح‌هاي را که قابليت اجراي به صورت ملي دارند ظرف يک دو ماه آينده به اجرا درآوريم.
وي با بيان اينکه فاز دوم طرح تاب‌آوري اجتماعي زنان و خانواده را اجرا خواهيم کرد، افزود: به‌زودي دوره مهارت‌افزايي زنان مدير به ويژه در اين استان اجرا مي‌شود، ضمن اينکه لوايحي به مجلس ارسال شده و اسناد راهبردي در حال تدوين است که شامل کل زنان ايران مي‌شود.

وي در پاسخ به تعداد پارک‌هاي بانوان در کشور گفت: يکي از مطالبات جدي زنان در تمام سفرهاي که داريم ايجاد مکان‌هاي ورزشي، فرهنگي و تفريحي است و هنوز جمعيت زنان با تعداد پارک‌ها همخواني ندارد.
اين مقام دولتي افزود: در برنامه ششم حکمي که پيشنهاد شده براساس سياست‌هاي ابلاغي رهبري در حوزه زنان و خانواده و سياست کلي جمعيت است که يکي از بندهاي آن به تقويت نهاد خانواده، جايگاه زن در آن، استيفاي حقوق شرعي و قانوني زنان در همه زمينه‌ها اشاره شده است.
وي در پاسخ به طرح عقيم‌سازي کارتن‌خواب‌ها و گور خواب‌ها گفت: اين موضوع را تکذيب مي‌کنيم چرا که از مصاحبه من برداشت نادرستي شد، از من پرسيده شد آيا دولت برنامه‌اي در اين خصوص دارد، گفتم برنامه‌اي در اين خصوص ندارد و اگر قرار است چنين برنامه‌اي اجرا شود توسط وزارت بهداشت و با بررسي کارشناسي صورت مي‌گيرد.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.