تبلیغات

انجام حجامت های چند نقطه ای به صورت غیر مجاز

حجامت نقطه ای یکی از مواردی است که در فضای مجازی مورد تبلیغ قرار گرفته و تبلیغات گسترده ای برای آن انجام می شود.آیسان نوزاد متخصص طب سنتی ایران و رییس انجمن علمی طب سنتی شعبه استان آذربایجان غربی اظهار داشت:از نظر طب سنتی ایران هیچ گونه پایه و اساس علمی نداشته و فقطه دارای جنبه کلاهبرداری و تجاری است.

وی با بیان اینکه اولین قدم درمان نباید حجامت باشد، افزود: زمانی که فرد دچار تغییر مزاج شد، بعد از اصلاح روش زندگی و انجام رژیم غذایی و بعد از تجویز داروی گیاهی باز هم پزشک متخصص تشخیص داد که تنها راه درمان حجامت است، آن زمان می توان از آن استفاده کرد.

این متخصص طب سنتی تصریح کرد: حجامت یکسری منافع و کاربرد درمانی دارد که باید در زمان مناسب و تحت نظر پزشک متخصص طب سنتی تشخیص و انجام شود. مثلا در برخی افراد مثلا در سنین بالا و پایین و مصرف کنندگان برخی داروها و در زمان حاملگی و شیردهی ممنوع است.

نوزاد بیان کرد: حجامت به دو نوع خشک (تیغ زده نمی شود و با بادکش انجام می شود) و تر( تیغ زده می شود) بر روی نقاط مختلف بدن انجام می شود، اما در هر بار فقط باید یک نقطه از بدن حجامت انجام شده و نمی توان همزمان این کار را در چند نقطه انجام داد.

وی تاکید کرد: وقتی که به طور همزمان از چند نقطه بدن خون خارج شود ممکن است فرد دچار کم خونی، عفونت، ضعف و عوارض مختلفی شود. البته انجام حجامت نقطه ای به تنهایی نمی تواند خطرناک باشد مگر اینکه فرد زمینه بیماری خاصی داشته باشد.

این متخصص طب سنتی با بیان اینکه حجامت های چند نقطه ای بازار داغ تجاری بیش نیستند، اضافه کرد: انجام حجامت های چند نقطه ای ضرر کلاهبرداری و بدنام کردن طب سنتی را در بر دارد. زیرا کاری را که هیچ ارتباطی به طب سنتی ایران ندارد، با وصل کردن به آن باب می کنند.

نوزاد ادامه داد: افراد نباید به هیچ عنوان راسا تصمیم به انجام حجامت بگیرند و ممکن است انجام این کار برای آنها ضرر به همراه داشته باشد و توصیه می شود افراد با مراجعه به تخصص طب سنتی و انجام مشاوره اقدام به این کار نمایند.

وی یادآور شد: عموما انجام حجامت های چند نقطه ای توسط متخصصین طب سنتی انجام نشده و این اشخاص به صورت غیر مجاز فعالیت می کنند. توصیه می شود افراد سلامتی خود را به دست غیر پزشک نسپارند و اطمینان حاصل کنند که برای درمان به پزشک مراجعه می کنند.

منبع: بی باک

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.