تبلیغات

چند نکته مهم در انتخاب دسته گل خواستگاري

چند نکته مهم در انتخاب دسته گل خواستگاري

برترين ها/ خواستگاري يکي از سنت هاي ديرين در امر ازدواج است که مرسوم است خانواده پسر به منزل دختر رفته و دختر خانم را از خانواده خواستگاري مي کنند. دسته گل خواستگاري يکي از مواردي که است بسيار مرسوم است و داماد و خانواده اش در هنگام خواستگاري دسته گلي را به همراه مي برند.
دوران خواستگاري يکي از دوران شيرين و بسيار هيجان انگبيز آغازين ازدواج است که روزهايي سراسر خاطره و شور را به همراه مي سازد. دوست داريد در روز خواستگاري تان چگونه باشيد و چه نوع دسته گلي را دوست داريد در روز خواستگاري تهيه کرده و همراه داشته باشيد ؟ آيا اصلا خريد دسته گل نياز است ؟ سبد گل مناسب است يا دسته گل ساده ؟ براي پاسخ به سوالهايتان در ادامه با ما همراه باشيد.

آيا لازم است حتما براي خواستگاري گل ببريم ؟
در اين رابطه ديدگاه خانم “سيده بتول حسن پور” نويسنده کتاب “در پيچ و خم خواستگاري” را عنوان مي کنيم و بعد از آن خودتان مي توانيد تصميم گيري کنيد.
وي مي نويسد:
«خانواده پسر با توجه به شناختي که از شرايط فرهنگي و اجتماعي خانواده دختر دارند ممکن است در جلسه اول خواستگاري با خود گل ببرند يا نبرند. اگر خانواده پسر نمي دانند که در جلسه اول بايد گل ببرند يا نه، بهتر است اين کار را به دو دليل انجام دهند: اول اين که اگر خانواده دختر انتظار آوردن گل را داشته باشند ولي چنين کاري انجام نشود ممکن است آن را به حساب بي احترامي يا دست کم گرفتن خود بگذارند.
دوم اين که در هر شرايط فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي اگر در اولين جلسه گل برده شود اثر رواني خوبي روي خانواده دختر خواهد داشت (حتي اگر خواستگاري به سرانجام نرسد.)»

چه رنگي مناسب دسته گل خواستگاري است ؟
هنگامي که تصميم خود را جهت خريد دسته گل و کم کردن حجم کيف پول يا حساب بانکي تان را گرفتيد وقت آن رسيده که به گل فروشي محلتان روفته و دسته گل مورد نظرتان را انتخاب کنيد. اما آيا رنگ و نوع گل در خواستگاري مهم است ؟ جواب بلي است. در انتخاب رنگ گل ها دقت کنيد و هر رنگي که دلتان خواست نخريد. در کتاب مذکور گفته شده :
« بهتر است گل صورتي رنگ (علامت حيات و زندگي)، از يک نوع و به تعداد فرد باشد تا دسته گل زيباتري درست شود.»
دقت داشته باشيد که گل هاي روز خواستگاري را از باغچه منزل تان نيچينيد. ممکن است برخي از افراد در منزلشان گل هاي طبيعي داشته باشند و به نظرشان استفاده از اين گل ها باعث زيبايي و نوآوري در جلسه خواستگاري شود ولي بايد توجه داشته باشيد چيدن گل از باغچه منزل تان ممکن است در نظر خانواده دختر بي احترامي محسوب شود. اگر چنين نظري داريد بهتر است که گل هاي چيده شده را همراه با چند شاخه گل زيبا که از گل فروشي تهيه ميکنيد تزيين کرده و همراه ببريد.
بهتر است خانواده عروس نيز گل هايي که داماد آورده را در گلداني قرار داده و در اتاقي که دختر و پسر ميخواهد صحبت کنند در مقابل ديدشان قرار دهند.

دسته گل خواستگاري چه اندازه اي مناسب است ؟
بهتر است در جلسات اول خواستگاري از دسته گل ها و سبدهاي کوچک تري استفاده شود. سبد گل بزرگ را براي روز بله برون بگذاريد .

چه کساني را در جلسه خواستگاري همراه ببريد ؟
شايد دغدغه برخي خانواده ها اين باشد که چه کسي را در جلسات خواستگاري همراه ببرند ؟ خاله يا عمه ؟ پس مادربزرگ چي ؟
اگر همسر برادر بزرگ تر بيايد، همسر برادر کوچک تر شايد ناراحت بشود و …
کاملا درکتان مي کنيم، ولي دقت کنيد که حتما تصميم عاقلانه اي بگيريد چون رفتارها و کيفيت حضور در اولين جلسه خواستگاري بسيار مهم است. در کتاب مورد بحث در اين باره گفته مي شود: «در کشور ما رسم است در نوبت اول، خانم ها که معمولا مادر پسر عضو اصلي آن هاست همراه با يک يا دو دخترش، خاله داماد يا يکي از خانم هايي که احتمالا بزرگ تر فاميل است در مجلس خواستگاري حاضر مي شوند.
بعضي مادران نيز همراهي يک خانمي را که روابط نزديکي با خانواده عروس دارد، ترجيح مي دهند. بهتر است خانم هايي که به خواستگاري مي روند از بردن عروس هاي خانواده، دخترخانم هاي مجرد کم سن و سال و بچه ها خودداري کنند؛ چرا که معمولا عروس هاي خانواده ابتدا به مقايسه خودشان با دخترخانم که احتمالا در آينده «جاري» آن ها مي شود، مي پردازند و اين موضوع ممکن است در ارزيابي آن ها از شرايط عروس تاثير بگذارد. دخترخانم هاي مجرد کم سن و سال قدرت تجزيه و تحليل کامل فضاي خواستگاري را ندارند.
بچه هاي کوچک نيز ممکن است عملي انجام دهند يا حرفي نابجا را در شرايط نامناسبي بزنند که مشکل ساز شود. گاهي در برخي خانواده ها به دليل آشنايي و رفت و آمدي که از قبل داشته اند يا به دليل داشتن نسبت فاميلي، در همان نوبت اول، پدر و پسر هم همراه مادر مي روند.»در شماره بعد درباره لباس مناسب خواستگاري و راه هايي براي کاهش اضطراب خواهيم نوشت. عروس خانم ها هم منتظر باشند تا به آن ها بگوييم وقتي خواستگارها زنگ خانه را به صدا در آوردند، آن ها کي در را باز کنند!
با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: برترين ها

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.