تبلیغات

پردرآمدترين ورزشکار تاريخ کيست؟

پردرآمدترين ورزشکار تاريخ کيست؟

تسنيم/ ليونل مسي، کريستيانو رونالدو، تايگر وودز، لبران جيمز و بسياري ديگر از نامداران ورزش درآمدهاي کلاني داشته‌اند اما هيچ کدام پردرآمدترين ورزشکار تاريخ نيستند!
کريستيانو رونالدو در ماه نوامبر قرارداد جديدي با رئال مادريد امضا کرد و گفته مي‌شود بر اساس اين قرارداد هفته اي 365 هزار پوند دستمزد مي گيرد. ليونل مسي هم انتظار مي‌رود به زودي قراردادي امضا کند که مبلغي نزديک به همين حدود دريافتي داشته باشد.
اين روزها مطبوعات دنيا شديدا تحت تاثير پيشنهادهاي وسوسه کننده و هنگفت چيني‌ها به ستاره‌هاي دنياي فوتبال هستند و تقريبا هر روز يک ستاره از سطح برتر فوتبال دنيا به سوپر ليگ چين نسبت داده مي‌شود. ديگو کاستا آخرين آن‌ها است که گفته مي‌شود پيشنهاد دستمزد سالانه 30 ميليون پوندي دارد.
در اين بين بيرون از مستطيل سبز فوتبال هم هستند ورزش‌هايي که در آن ستاره‌هاي‌شان دستمزدهاي نجومي مي‌گيرند. مثلا فوتبال امريکايي، تنيس، گلف و ... جالب است بدانيد اولين ورزشکاري که توانسته از راه ورزش بيش از يک ميليارد دلار درآمد داشته باشد تايگر وودز است که رشته تخصصي‌اش گلف بوده اما گايوس آپولوس ديوکلس نامي است که شايد در قرن 21 خيلي‌ها با آن نا‌آشنا باشند اما او ورزشکاري بوده که در دوران خودش بيشترين دستمزد را مي‌گرفته است و حتي مي‌توان او را پردرآمدترين ورزشکار تاريخ دانست.در شرايطي که وودز توانسته از ورزش بيش از يک ميليارد دلار پول به حساب بانکي‌اش واريز کند، ديوکلس طبق گزارشات بيش از 15 ميليارد دلار به دست آورده است. او که يک ارابه‌ران رومي بوده در سن 18 سالگي کارش را آغاز کرده و بيش از 24 سال به کارش ادامه داده است. در اين مدت او در 4 هزار و 257 مسابقه شرکت کرده و در 1462 مسابقه پيروز بوده است. ديوکلس در سن 42 سالگي اعلام بازنشستگي و براي هميشه نامش را در تاريخ ماندگار کرد.
گفته مي شود او زماني که بازنشسته شده 35 ميليون و 863 هزار و 120 سکه رومي به دست آورده بوده است که ارزش آن حدود 15 ميليارد دلار امروز است. با اين تفاسير مسي، رونالدو و باقي ورزشکاران بايد چندين برابر چيزي که در حال حاضر دريافتي دارند به دست آورند تا بتوانند با او رقابت کنند.منبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.