تبلیغات

عرضه خودروهاي کم‌مصرف 3 سيلندر، به زودي

عرضه خودروهاي کم‌مصرف 3 سيلندر، به زودي

آنا/ وزير صنعت ، معدن و تجارت از طراحي خودروهاي کم مصرف 3 سيلندر و توليد و عرضه آن در آينده نزديک با همکاري شرکت هاي آلماني و اتريشي خبر داد.
محمدرضا نعمت‌زاده در همايش روز هواي پاک با تشريح اقدامات انجام شده درحوزه صنعت و معدن جهت کاهش آلودگي هاي زيست محيطي افزود : دو خودرو ساز بزرگ ما با کمک شرکت هاي آلماني و اتريشي در حال طراحي خودروهاي کم مصرف 3 سيلندر هستند که در آينده به بازار مي آيد و تا 160 قدرت اسب بخار مي تواند نيروي محرک خودروهاي آينده را تشکيل مي دهد و توليد انبوه خواهد شد.

نعمت زاده با بيان اينکه کاهش مصرف سوخت خودروها جزو وظايف ماست اضافه کرد : ما در وزارتخانه سياستهاي پيش گيرانه در سال 93 تدوين و ابلاغ و به ومورد اجرا گذاشته شد ونقشه راه HSE را که شامل هواي پاک هم مي شود تهيه کرديم و در استانها و ابلاغ و پيگيري و آموزش داديم شد.
وي اضافه کرد : روي سياستهاي محصول پاک هم کار شده و بخشنامه ها و دستورالعمل تهيه شده برنامه هاي راهبردي در زمينه مسائل زيست محيطي مثل طرح جامع مديريت HSE تهيه شده که در واقع نقشه جامع در بخش صنعت است چرا که بحث محيط زيست نه تنها مربوط به واحد صنعتي است که جهاني شده است.
وزير صنعت ، معدن و تجارت اظهار کرد : از آنجا که بحث زيست محيطي جزو صنعت است در ساختار تشکيلاتي هم در ستاد و استانها و صنايع کار کرديم و با شهرکها هم در اين زمينه جلسه گذاشتيم چرا که اين وظيفه ماست همانطور که توليد خوب و جلب مشتري و کاهش قيمت جزو وظايف ماست حفظ محيط زيست هم بخشي از کار ماست.

وي ادامه داد: برنامه هاي آموزشي در اين زمينه در سطح استانها شروع شده اند و در صنعت پيش مي بريم و بحث رصد و پايش برخط صنايع بزرگ به خصوص خروجي آب و هوا و .. انجام مي وشد و بيش از 300 واحد با همکاري محيط زيست در استانها در حال انجام هستند و آن را در پالايشگاهها ، پتروشيمي ها و کارخانجات فولاد و سيمان و صنايع بزرگ ترويج خواهيم کرد و مي توان گفت ابزار خوبي براي مديريت واحدهاي صنعتي است.
نعمت زاده در ادامه در خصوص اقدامات زيست محيطي در صنايع کشور اظهارکرد : براي صنايع شناسنامه زيست محيطي درست کرديم با حدود 20 شاخص زيست محيطي در کنار 60 شاخص ديگر که در آن ديده شده و معتقديم کار صنعتي کار علمي و فني است و بايد با برخورد با مسائل مبتلا به آن که محيط زيست و آلايندگي بخشي از آن است بايد علمي و اصولي ديده شود.
به گفته نعمت زاده، به روز رساني استانداردهاي خروجي کارخانجات واحدهاي بزرگ با همکاري محيط زيست آغاز شده و در فروردين امسال به تصويب دولت رسيده که کاري مشترک و بزرگ بود و در انتخاب واحدهاي سبز اين مقوله لحاظ مي شود.
وي همچنين اعلام کرد : تا آخر سال چند استاندارد اجباري جديد به خودرو اضافه مي شود وتا آخر 96 و اوايل 97 مي خواهيم به 80 استاندارد اجباري درخودرو برسيم.

نعمت زاده يادآور شد : در زمينه موتورها توانستيم از يورو2 به يورو4 تبديل کنيم و از اول سال گذشته کليه خودروهاي بنزين سوز تبديل به يورو 4 شد و واردات خودرو هم کلا با يورو5 صورت مي گيرد و اغلب پالايشگاهها که بهينه سازي شده اند (به جز يکي) هم قابليت تبديل به يورو 5 را دارند.
وي با گراميداشت ياد و نام آيت الله هاشمي رفسنجاني ( ره) گفت : در بخش سياست گذاري براي نهايي کردن سياست هاي کلي زيست محيطي و محيط زيست با وجود اختلاف نظري که با خانم ابتکار داشتيم ايشان وارد مي شد. اين سياستهاي کلي يکي از مواردي است که با وجود قوانين قانون اساسي و قوانين جاري ، در تدوين سياستها و برنامه ها و مصوبات متعدد در دولت در طي سه سال اخير مورد استفاده است.
نعمت زاده افزود : از تير ماه ثبت سفارش موتورهاي کاربراتوري متوقف شده و توليد موتورهاي انژکتوري شروع شده و بيش از 100 نوع از آن ارائه و تست شده و اين در حالي است که امروز در حال سرمايه گذاري هستيم که موتور موتورسيکتهاي انژکتوري را در داخل توليد کنيم و از اول سال تا الان 15 هزار موتور سيکلت برقي توليد و رضه شده که اينها بيشتر مونتاژ شده است و اين در حالي است که از ابتداي سال 93 سود بازرگاني خودروهاي برقي و هيبريدي را صفر کرديم حال آنکه خودرو 40 تا 45 درصد سود بازرگاني داشت.
وي با بيان اينکه همزمان دستورالعمل حمايتي را نيز تدوين و به دولت ارائه داديم، خاطر نشان کرد: اما چون اولين بار است که چنين کاري انجام مي شود، هنوز به تصويب نرسيده است. از طرفي زير ساختهاي لازم را مشخص کرديم اما توليد آن هنوز 2 و 3 درصد بيشتر نيست که در اينده رشد خواهد کرد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: آنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.