تبلیغات

هرگز با ماهی آب نخورید!

به گزارش افکارنیوز،

مهرداد میرکریمی درباره مصرف ماهی از دیدگاه طب سنتی اظهار داشت: ماهی از دیدگاه طب سنتی، سرد و تر است اما لازم به ذکر است که ماهی‌هایی که در اقیانوس هستند, میزان گرمی‌شان زیاد است و آنها را بیشتر سفارش می‌کنیم که افراد مصرف کنند.

ماهی تازه‌صیدشده از رودخانه در سردی و گرمی معتدل است

میرکریمی افزود: در برخی از کتب طب سنتی ذکر شده که ماهی‌های تازه‌صیدشده از رودخانه‌های آب شیرین در سردی و گرمی معتدل است.

ماهی تن از دیدگاه طب سنتی دارای طبیعت گرم و خشک است

این متخصص طب سنتی بیان داشت: شاید برای افراد جالب باشد که ماهی تن در کتاب طب سنتی ذکر شده و حتی طبیعت آن را گرم و خشک دانسته‌اند، البته ماهی تن تازه مد‌نظر است و این در حالی است که اگر ماهی تن به‌صورت کنسروشده مصرف شود میزان گرمی و خشکی آن افزایش پیدا کرده ومی‌تواند سودازا باشد و بروز بیماری‌های ناشی از ازدیاد سودا را افزایش دهد.

بهترین حالت استفاده از ماهی بریان‌کردن آن در آتش است

کریمی اضافه کرد: بهترین حالت استفاده از ماهی در کتاب‌های طب سنتی حالت بریان کردن آن در آتش و سرخ کردن همراه با روغن است؛ ماهی یکی از مواد غذایی است که برای افراد گرم‌مزاج مفید است و بهتر است همراه آبغوره و سماق مصرف شود.

وی یادآور شد: استفاده از آب بعد از ماهی فوق العاده مضرّ است و توصیه می‌شود که با فاصله زمانی مناسب، آب نوشیده شود.

طب سنتی خاطرنشان کرد: نباید حین مصرف ماهی تا حدوداً 2 ساعت بعد از آن، آب خورده شود چرا که مصرف آب می‌تواند منجر به بروز انواع قولنج و زمینه‌ساز انواع فلج‌ها و حتی برخی از انواع سکته‌ها شود.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.