تبلیغات

انتشار گسترده ویروس زیکا در ترکیه

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از الوعي نيوز؛ ویروس زیکا که در حال حاضر یکی از خطرناک ترین ویروس های موجود در برخی مناطق جهان به خصوص کشور برزیل است، جان هزاران انسان را تهدید کرده است.

هر چند این ویروس برای اولین بار در سال ۱۹۴۷ در بدن یک میمون در حوالی جنگل زیکا (Zika) در نزدیکی دریاچه ویکتوریا در اوگاندا شناسایی شد اما در چند ماه اخیر در کشورها مختلف جهان انتشار گسترده ای یافته و یکی از اصلی ترین کشورهایی که در این مدت آسیب دیده، برزیل بوده است.

اما در این میان با توجه به وضعیت آب و هوایی و رفت و آمدهای گسترده گردشگران به کشور ترکیه، پیش بینی می شود کشور بعدی که مقصد ویروس زیکا باشد و در آن به طور گسترده منتشر شود، ترکیه باشد.

بر همین اساس پزشکان توصیه کرده اند که شهروندان ترکیه ای نکات بهداشتی و ایمنی را با دقت رعایت کنند و توصیه آنها به شهروندان غیر ترکیه ای این است که در صورت عدم ضرورت، حداقل تا کنترل کامل این ویروس، از سفر به ترکیه پرهیز کنند.

لازم به ذکر است، یکی از اصلی ترین راه های انتقال ویروس زیکا از طریق پشه است اما در مواردی نیز انتقال آن از طریق رابطه جنسی هم گزارش شده است. این ویروس قادر است در مدت زمان بسیار کوتاهی، افراد را از پای در آورد و جان آنان را بگیرد.

وزارت بهداشت ترکیه هنوز اعلام نکرده که توانایی مقابله با انتشار این ویروس و یا جلوگیری از ورود آن به خاک ترکیه را بگیرد.
 

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار