تبلیغات

موضوع باتري جايگزين آيفون‌ منتفي است! اپل جا زد؟

موضوع باتري جايگزين آيفون‌ منتفي است! اپل جا زد؟

ترنجي/ اگرچه مجموع خبرها حاکي از اين است که شرکت اپل در ازاي باتري خراب گوشي‌هاي آيفون خود و به ويژه آيفون ۶ يک باتري جايگزين به کاربران خود تقديم مي‌کند اما از قرار معلوم به قول خود عمل نکرده و به صراحت مي‌توان فرياد زد که اپل جا زده است!

اپل نه تنها زير بار چنين وعده و وعيدي نرفته بلکه گفته همه اين حرف‌ها، خبرها و گزارش‌ها شايعه بوده است و جامعه رسانه‌اي و خبري ايالات متحده به آن دامن زده است.

موضوع باتري جايگزين اپل اول بار از سوي سايت ژاپني مک اوتاکارا (Mac Otakara) به شکل شايعه مطرح شده و تحليل‌ها اين است که هدف تخريب آيفون ۶ بوده ولي هنوز علت يا علت‌هاي آن روشن و واضح نيست. البته مشکل باتري گوشي‌هاي آيفون همانند گلکسي نوت ۷ سامسونگ نيست که منفجر شود و يا آتش بگيرد بلکه به اين صورت است که يک دفعه و ناگهاني شارژ خالي مي‌کند.

اگر هم بنا را بر اين بگذاريم که بحث تعويض باتري از سوي اپل شايعه محض بوده است باز دليل نمي‌شود که اپل مساله مشکل باتري گوشي‌هاي خود را ناديده بگيرد و جوابي در اين خصوص ندهد و يا تلاشي براي رفع مشکل آن نکند.

شرکت اپل در بخشي از بيانيه خود در خصوص شايعه بودن موضوع تعويض باتري مشکل‌دار گوشي‌هاي آيفون نوشته است:

«ما پيوسته در حال تجزيه و تحليل و ارزشيابي آمار و ارقام کار خود هستيم و تا آن جا که به ياد داريم هيچ برنامه و شرايطي براي تعويض باتري گوشي‌هاي آيفون ۶ تبيين و تعيين نشده است.»

بخشي از اين شايعه ظاهرا به فروشندگان موبايل آمريکا نيز بازمي‌گردد زيرا به کاربراني که براي رفع مشکل باتري گوشي خود به آنها مراجعه مي‌کردند گفته بودند که شرکت اپل مسؤول رسيدگي به مورد آنها است و اين در حالي بود که اپل مي‌گويد از قبل اطلاع داده که در اين خصوص تعهدي متوجه او نيست.

با همه اين تفاصيل، شايان ذکر است که شانه خالي کردن اپل از اين موضوع و کوچک انگاشتن مساله باتري براي اين شرکت در آينده هزينه دارد و سواي از اين که سال گذشته مشکل باتري براي آيفون ۶ پيش آمد اپل بايد به ياد داشته باشد که از قبل هم با موضوع باتري گوشي‌هاي خود کلنجار رفته است.

اگر يادشان رفته خوب است بدانند که در سال ۲۰۱۴ گوشي آيفون ۵ مشکل باتري پيدا کرد و طرح باتري جايگزين عنوان شد ولي فقط مشمول کاربراني شد که در برهه زماني خاصي آيفون ۵ خريداري کرده بودند.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: ترنجي

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.