تبلیغات

آيت‌الله نوري همداني: حکام بحرين نوکر آمريکا و صهيونيست‌ها هستند

آيت‌الله نوري همداني: حکام بحرين نوکر آمريکا و صهيونيست‌ها هستند

رسا/ آيت‌الله نوري همداني رژيم آل خليفه را نوکر آمريکا و رژيم صهيونيستي دانست و گفت: جوان‌هاي بيدار و هوشيار بحريني، براي مقابله با سلطه آمريکا، انگليس و اسرائيل بر کشوري که خاستگاه علما و بزرگان جهان اسلام است، به پا خاسته و خون مي‌دهند.

حضرت آيت الله حسين نوري همداني، در ديدار با طلاب، اساتيد و فضلاي کردستاني مقيم قم که ظهر امروز در دفتر اين مرجع تقليد برگزار شد، با اشاره به شهادت سه تن از جوانان انقلابي بحرين، تصريح کرد: اين حرکت زشت و قبيح از جانب رژيم آل خليفه و آل سعود که ساخته و پرداخته و نوکر آمريکا، انگليس و رژيم صهيونيستي هستند رخ داده و آن ها بايد بدانند که دنيا در برابر اين ظلم سکوت نخواهد کرد.

وي افزود: همان گونه که اميرمؤمنان(ع) در نامه به مالک اشتر اشاره داشته اند، هر کس بخواهد حکومت خود را با ريختن خون ناحق تقويت کند، بداند که با ريختن اين خون ها باعث غضب خداوند شده و اولين بازخواست خدا در اين باره خواهد بود.

اين مرجع تقليد خاطر نشان کرد: جوانان هوشيار و بيدار بحريني بپا خاسته و در برابر ظلم آل خليفه ايستاده اند و نمي پذيرند که يک مملکت اسلامي زير سلطه صهيونست ها و آمريکا برود.

استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم در بخش ديگري از سخنان خود، با اشاره به اهميت توجه به سطح علمي طلاب، اظهار کرد: تحصيل علوم اسلامي و تفقه در دين از همه موضوعات ديگر مهم‌تر و با فضيلت تر است و دنياي امروز به علماي پژوهشگر و محققي که بتوانند اسلام ناب را به جهان معرفي کنند، نياز دارد.

حضرت آيت الله نوري همداني هم چنين ابراز کرد: چند اصل در مسير طلبگي بايد در دستور کار قرار گيرد، که اخلاص به عنوان مهم‌ترين موضوع نيازمند توجه ويژه اي است به طوري که بايد اشتغال طلاب براي خدا باشد و اين اخلاص به علم اثر و برکت مي بخشد و رهبر انقلاب هم طلبگي را بالاترين مقام و بهترين مدال براي خود مي دانند.

وي، همت بلند را دومين عنصر مهم در مسير طلبگي دانست و تأکيد کرد: ما بايد بدانيم در چه مسيري گام برمي داريم؛ مسيري که شيخ مفيد و شيخ طوسي در آن گام نهاده اند و بايد همت همه ما در اين جهت باشد که فقيه شويم، چرا که يک فقيه و عالم مي تواند در جامعه اثر گذار باشد، و اگر مي بينيم امام خميني (ره) توانست جهان کفر را به لرزه درآورده و ولوله اي در عالم ايجاد کند، به دليل اين بود که امام يک فقيه مجاهد، يک فقيه سياستمدار و يک فقيه انقلابي بود و همين مقام فقاهت و عالم بودن باعث ايجاد اين همه تحول در عالم شد.

اين مرجع تقليد، افزود: جديت، زحمت و تلاش و نظم و هم چنين توجه به ادبيات به ويژه در بحث صرف و نحو از مهم‌ترين مسائلي است که بايد مورد توجه طلبه ها قرار گيرد، چرا که خدمت ما به جامعه از طريق قلم و يا بيان خواهد بود و اگر به ادبيات و صرف و نحو تسلط کافي نداشته باشيم، توان تفقه در دين نخواهيم داشت.

حضرت آيت الله نوري همداني توجه به درس اخلاق را از ديگر وظايف طلبه هاي علوم ديني برشمرد و خاطرنشان کرد: علاوه بر تفقه در دين، بايد به اخلاق نيز مجهز شويم و در مسير تهذيب اخلاق گام برداريم چرا که اگر يک عالم و فقيه منحرف شود، مي تواند جامعه اي را منحرف کند و ما ديديم که حکم اعدام شيخ فضل الله نوري توسط شيخ زنجاني اعلام شد و يا بلعم باعورا دچار چه انحرافي شد، که اين نشان دهنده اهميت توجه به اخلاق است.

وي افزود: درک اوضاع زمان و آشنايي با جهان اطراف، وظيفه ديگري است که بر دوش طلاب علوم ديني قرار دارد، چراکه دشمنان با گسترش علم و فناوري، تمام امکانات خود را در مسير مقابله با اسلام ناب بسيج کرده اند و ما وظيفه داريم که به علم روز مجهز شده و از اسلام دفاع کنيم.

استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم در بخش ديگري از سخنان خود، با توصيه طلاب به خواندن برخي کتاب ها، تصريح کرد: برخي کتاب ها در حکم کتاب باليني براي طلبه ها است که صحيفه امام راحل(ره) از آن جمله است، چراکه نظر، فرهنگ و آرمان هاي امام در آن بيان شده است و اگر مي خواهيم بفهميم که چگونه يک فقيه توانست چنين تحولي عظيم در جهان ايجاد کند، بايد با فرهنگ امام آشنا شويم و راز انقلابي ماندن حوزه هم در توجه به اين آرمان ها نهفته است.

وي هم چنين خاطرنشان کرد: دفتر تبيان که در آن کلمات امام در موضوعات مختلف دسته بندي شده است، از ديگر کتاب هايي است که بايد توسط طلبه ها مطالعه شود و هم چنين وصيت نامه امام هم بايد در دستور مطالعاتي طلبه ها قرار گيرد.

حضرت آيت الله نوري همداني، هم چنين ارشاد مردم را از مهم‌ترين وظايف طلبه ها دانست و اذعان کرد: همان گونه که امام خميني(ره) فرمودند، اين مردم بر گردن ما حق دارند و همين چهره هاي کپرنشين، زاغه نشين و مستضعف بودند که در راه انقلاب خون دادند و فرزندان خود را نثار انقلاب کردند وگرنه مرفهين بي درد هيچ قدمي براي انقلاب برنداشتند.

وي در اين باره افزود: هم اکنون مساجد زيادي در شهرها و روستاهاي مختلف وجود دارند که بدون امام جماعت هستند و طلبه ها بايد پس از فراگيري علم، به مناطق خود بازگشته و به مردم خدمت کنند و آن ها را هدايت و ارشاد نمايند.

اين مرجع تقليد، تهجد و شب زنده داري را از ديگر وظايف طلاب خواند و افزود: طلبه ها بايد نمازشب خوان باشند و در قديم نيز اين گونه بود که علما و بزرگان به طلبه هايي که نماز شب نمي خواندند، درس نمي دادند و اثر اين نماز شب ها در زندگي و درس برکت زيادي به وجود مي آورد.

حضرت آيت الله نوري همداني در پايان خاطرنشان کرد: ما بايد خود را در لشکر امام زمان(عج) بدانيم و در زير پرچم ايشان گام برداريم و مردم را نيز به اين موضوع مجهز کنيم و بدانيم که انقلاب اسلامي، زمينه ساز ظهور است و انقلابي ماندن حوزه ها به اين دليل است که زمينه ساز ظهور باشد و انقلابي که خاستگاه آن از حوزه بوده است، بايد توسط همين حوزه هم حفظ شود.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: رسا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.