تبلیغات

جزئيات بازداشت مدير عامل يک شرکت بورسي

جزئيات بازداشت مدير عامل يک شرکت بورسي

فارس/ يک مقام آگاه در سازمان بورس گفت: دقايقي قبل ع.ع مدير عامل يک شرکت توليد کننده دستگاههاي اندازه گيري بورسي با حضور در دادسراي مبارزه با مفاسد اقتصادي پس از تفهيم اتهام جرايم بورسي و غير بورسي از سوي مرجع قضايي بازداشت شد.

يک مقام آگاه در سازمان بورس اوراق بهادار گفت: پيش از ظهر امروز آقاي ع.ع مدير عامل يک شرکت بورسي توليد کننده دستگاههاي اندازه گيري و الکترونيکي به دليل شکايات سازمان بورس از بابت جرايم بورسي و غير بورسي پس از حضور در دادسراي مبارزه با مفاسد اقتصادي و تفهيم اتهام از سوي اين دادسرا با صدور قرار وثيقه 500 ميليارد توماني بازداشت شد.

به گفته وي ، متهم اين پرونده در حالي از تلاش خود براي توديع اين وثيقه ميلياردي در ساعت اداري امروز خبر داده که در صورت عدم تامين اين قرار به ناچار بازداشت و راهي زندان اوين خواهد شد.

به گزارش فارس پيش تر مدير امور حقوقي و انتظامي سازمان بورس و اوراق بهادار، عنوان کرده که « با توجه به حساسيت مقامات قضائي دادسراي ويژه رسيدگي به جرايم اقتصادي بر روي اين پرونده، مدير عامل اين شرکت ممنوع‌الخروج شده است.»

به گفته محمدعلي شيري زاده، با توجه به شکايت هاي متعدد سازمان، هم اکنون اسناد و مدارک کامل به مقامات قضائي ارائه شده و در عين با حضور مستمر همکاران در شعبه رسيدگي‌کننده و ارائه توضيحات لازم، بازپرس بطور کامل در جريان تمامي جزئيات پرونده قرار گرفته است.

مدير امور حقوقي و انتظامي سازمان بورس و اوراق بهادار در همين رابطه به وب‌سايت اطلاع رساني اين سازمان گفته است: « در جلسه امروز مراجع قاضي بعد از تفهيم اتهام به مديران شرکت آکنتور، مديرعامل اين شرکت که عضو هيأت مديره آن نيز است، با قرار وثيقه 5 هزار ميليارد ريالي بازداشت شد.»

محمدعلي شيري زاده، گفت: بررسي اين پرونده همچنان ادامه دارد و سازمان بورس با جديت اين پرونده را پيگيري خواهد کرد تا سهامداران به حقوق خود برسند.

وي با بيان اينکه اين پرونده به شکل ويژه و با سرعت زياد پيگيري مي شود، در ادامه تصريح کرد: دادسرايي که مسوول پيگيري اين پرونده است از اهميت آن مطلع و با جديت پيگر آن است.

اين مقام مسوول درباره اين پرونده يادآور شد؛ سازمان بورس شهريور امسال به دليل تخلفات مديران کنتورسازي موضوع را طي شکواييه به مراجع قضايي اعلام کرد. طي پيگيري هاي لازم و ارائه مستندات جلساتي با مراجع قضايي برگزار و توضيحات لازم داده شد.

وي با بيان اينکه علاوه بر مديران شرکت، اقامه دعوي براي حسابرس و شکواييه اي از طرف سهامداران و با امضاي نمايندگان سهامداران ثبت و تنظيم شده، گفت: از حسابرس نسبت به تخلفات از وظايفي که داشته شکايت شده و قبل از اقدامات قضايي از حيث انضباطي فعاليت حسابرس به تعليق در آمده است.

به گفته شيري زاده خودداري از ارائه اطلاعات، عدم رعايت ماده 16 قانون توسعه ابزارها و نهادهاي مالي، ارائه اطلاعات خلاف واقع به سازمان بورس و اوراق بهادار و تخلف در تهيه صورت‌هاي مالي چهار عنوان شکايت سازمان بورس و اوراق بهادار است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.