تبلیغات

بهزيستي: 1600 مرکز مشاوره براي کاهش طلاق در کشور وجود دارد

بهزيستي: 1600 مرکز مشاوره براي کاهش طلاق در کشور وجود دارد

ايرنا/ رئيس سازمان بهزيستي گفت: هزار و 600 مرکز مشاوره براي کاهش طلاق ، در زمينه فرزندپروري، مشاوره به خانواده هاي دچار آسيب و آموزش هاي بعد از ازدواج به زوج هاي جوان ارائه خدمت مي کنند.

انوشيروان محسني بندپي روز چهارشنبه در نشست خبري با اصحاب رسانه در زاهدان اظهار داشت: مرکز مراقبت هاي اجتماعي از دانش آموزان به زودي در کشور راه اندازي مي شود که به صورت پايلوت اين طرح در استان خراسان رضوي در حال اجراست.
وي تصريح کرد: طرح مراقبت از معلول در خانواده آماده شده و در حال جمع بندي و پيگيري هستيم تا به زودي بتوانيم آن را در کشور اجرا کنيم.
بندپي با بيان اينکه براي نگهداري معلول در خانه به خانواده آنان مستمري مراقبت از معلول پرداخت مي شود، افزود: براي خانوارهاي با 2 معلول به بالا نيز يک واحد مسکوني ساخته مي شود.
معاون وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي و رئيس سازمان بهزيستي تاکيد کرد: 800 واحد مسکوني براي خانوارهاي تحت پوشش بهزيستي که داراي 2 معلول به بالا هستند در سيستان و بلوچستان ساخته مي‌ شود.
محسني بندپي اظهار داشت: براي ساخت واحد مسکوني اين خانوارها بنياد مستضعفان 150 ميليون ريال، بهزيستي 100 ميليون ريال و خيران 50 ميليون ريال پرداخت مي کنند.
وي ادامه داد: با توجه به شرايط محروميت در سيستان و بلوچستان سازمان بهزيستي براي ساخت مسکن ويژه افراد معلول اين استان 120 ميليون ريال در نظر گرفته است.
رئيس سازمان بهزيستي بيان کرد: افزايش گروه هاي هميار و امکانات توان بخشي براي معلولان، نگهداري از کودکان کار و خياباني و توانمندسازي زنان سرپرست خانوار از جمله برنامه‌ هاي اين سازمان در سيستان و بلوچستان است.
وي بررسي آسيب‌هاي اجتماعي، حضور در جمع کارکنان اداره ‌کل بهزيستي سيستان و بلوچستان به منظور بررسي مشکلات آنان و بررسي وضعيت جامعه هدف سازمان بهزيستي را از جمله اهداف خود از سفر به اين استان عنوان کرد.
بندپي گفت: براي نخستين بار در کشور 2 مرکز ترک اعتياد ويژه کودکان پسر و دختر در سيستان و بلوچستان راه اندازي شده است.
رئيس بهزيستي اظهار داشت: با توجه به همجواري سيستان و بلوچستان با مراکز عمده توليد مواد مخدر با تهديد جدي در زمينه اعتياد مواجه ايم که براي کنترل اعتياد در اين استان نيازمند راهکارهاي علمي و تخصصي هستيم.
وي در خصوص زنان خياباني نيز افزود: پذيرش اين افراد در خانه‌هاي امن و حرفه‌ آموزي آنان در دستورکار بهزيستي است.
بندپي خاطر نشان کرد: بهزيستي آمادگي دارد مراکزي را براي نگهداري از کودکان و زنان خياباني با همکاري شهرداري ها ايجاد کند.
وي در پايان در باره خدمات اورژانس اجتماعي بهزيستي نيز خاطر نشان کرد: با مداخله بهنگام پايگاه هاي اين اورژانس از خودکشي 2 هزار و 880 نفر زن و هزار و 420 نفر مرد در کشور جلوگيري شده است.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايرنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.