تبلیغات

دکتر بادامچی - متخصص گوش، حلق و بینی

متخصص گوش، حلق و بینی، و دارای بود تخصصی از دانشگاه تهران است.

او جزو اولین پزشکان در ایران است که تجربیات کامل و جامعی در زمینه آندوسکوپی و پولیپ بینی دارد. در کارنامه دکتر بهرام بادامچی، بیش از 3000 مورد عمل جراحی رینوپلاستی و جراحی پلاستیک بینی دیده می‌شود. او عضو انجمن ‌رینولوژی ایران و انجمن تحقیقات رینولوژی است و با توجه به شرکت در کنفرانس‌ها و کنگره‌های بین‌المللی متعدد در ایران و اروپا از آخرین متدهای مربوط به جراحی در این رشته برای حفظ رضایتمندی بیماران با حفظ عملکرد طبیعی عضو بهره می‌برد.


جراحی بینی

1- انواع روش‌های جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی به دو روش انجام می‌شود:

روش جراحی بسته:

در این روش نیازی به انجام برش روی پوست وسط بینی نیست و برش ها از داخل بینی انجام می شود مزایای این روش آن است که اثر جراحی یا اسکار روی بینی کمتر است و کبودی بعد از عمل هم کمتر است. معایب روش جراحی زیبایی بسته آن است که پزشک دسترسی کمتری به ساختار آناتومیک بینی دارد. تکنیک‌هایی که برای شکل دادن غضروف‌ها و جلوگیری از تنگی نفس به‌کار می‌رود اعم از بخیه های متعدد، له کردن و شکل دادن غضرف‌ها، برداشتن استخوان‌ها و گذاشتن غضروف‌های اضافه در روش بسته به سختی انجام می شود. کاربرد این روشی در مواردی است که بینی اشکالات آناتومیک کمی دارد درحد یک هامپ یا برداشتن قوز باشد.

دکتر بادامچی - جراحی زیبایی بینیروش جراحی بسته که در اصطلاح عامیانه به آن عمل لیزری گفته می‌شود ولی در عمل خبری از اشعه لیزر نیست صرفا به خاطر اینکه جای اسکار باقی نمی‌ماند که به آن روش لیزری گفته می‌شود یک روش قدیمی است. با توجه به اینکه روش‌های جراحی بینی بیشتر به این سمت می رود که تنگی نفس و  مشکلات فیزیولوژی بینی کمتر شود این روش توسعه نمی‌شود.

روش باز:

این روش برای بازسازی غضروف‌های نوک بینی و یا ترمیم عوارض جراحی بینی قبلی از این روش استفاده می‌شود 90 درصد روش‌های جراحی بنده به صورت باز است

دکتر بادامچی - جراحی زیبایی بینیعمل جراحی بینی به دو روش  بی‌حسی موضعی و بیهوشی عمومی انجام می‌شود. برای اینکه خطراتی متوجه بیمار نشود بیهوشی عمومی را انجام می‌دهیم که عارضه کمتری داشته باشد. مزیت بیهوشی عمومی این است که یک لوله تنفسی از دهان بیمار رد می شود و احتمال اینکه در این عمل خون وارد ریه بیمار شود بسیار کم است در صورتیکه در بی‌حسی موضعی عملیات جراحی در ذهن برخی از بیماران بعد از عمل باقی می‌ماند به همین دلیل بیشتر با بیهوشی عمومی جراحی بینی انجام می‌شود.

 2- در حین عمل زیبایی می‌توان عمل‌های درمانی مثل سینوزیت یا پولیپ را انجام داد؟ عوارضی ندارد؟
 
بله می‌توان انجام داد ولی اول باید بررسی‌ شود. سینوزیت یک پروسه‌ای است که التهاب سینوس‌های بینی است، سینوس‌ها به بینی راه دارند هر اشکالی که داخل بینی وجود داشته باشد عواقبش به صورت سینوزیت خودش را نشان می‌دهد. درمان سینوزیت در مرحله اول به صورت درمان داروئی است معمولا کسانی که سینوزیت‌های مکرر دارند باید یک دوره درمان کامل برای بیمار انجام دهیم
 

دکتر بادامچی - جراحی زیبایی بینیاین درمان شامل:

درمان با آنتی‌بیوتیک، شست‌وشوی بینی  و استفاده  از داروهای ضد احتقان است. سه هفته بعد از طی کردن این مراحل و مصرف داروها  برای اینکه بدانیم سینوزیت رفع شده یا خیر، سیتی اسکن انجام می‌دهیم اگر بعد از طی این دوره درمان سینوزیت رفع نشده باشد نیاز به عمل دارد. اگر عمل سینوزیت طولانی نباشد می‌توان همزمان باعمل بینی و به روش آندوسکو آن را انجام داد ولی اگر سینوزیت شدید باشد، مثلا اگر8 سینوس باید تخریب شود عمل طولانی می‌شود، به همین دلیل مراقبت های بعد از عمل برای بیمار دشوار می شود به همین دلیل توصیه می‌شود در دو مرحله جدا این عمل ها انجام شود.

3- تفاوت پولیپ با انحراف بینی چیست؟ کسانی که پولیپ دارند اگر عمل نکنند چه مشکلاتی ممکن است برایشان به‌وجود بیاید؟

انحراف بینی ناشی از دررفتگی تیغه بینی از قسمت وسط بینی است اما برخی از بیماران وقتی جلوی آینه می ایستند  این در رفتگی تیغه بینی را به صورت یک بافت اضافه در سوراخ بینی ملاحظه می‌کنند تصور می‌کنند پولیپ دارند ولی پولیپ واقعی با انحراف بینی فرق دارد پولیپ بینی یک پدیده پیچیده ناشی از فعل و انفعلات ایمونولوژیک بدن علیه قارچ‌ها، علیه آلرژن ها یا براثر طول کشیدن بیماری‌های سینوزیت پیش می‌آید که جنسش مخاطی است و بافت آن خیلی نرم است. با انجام سیتی اسکن و روش آندوسکوپی پولیپ‌ها خارج می‌شوند وریشه این پولیپ ها را که معمولا از سینوس‌های اتموئید منشا می‌گیرد باید همزمان  سینوس‌ها و سلولهای پولیپی شده را خارج کنیم. از عوارض پولیپ احتمال عود آن است.

دکتر بادامچی - جراحی زیبایی بینیعلل عود و برگشت پولیپ سیگار کشیدن، عدم مراقبت بعد از عمل و عدم شست‌ و شو با استروئیدهای موضعی است پس پولیپ با انحراف بینی تفاوت دارد در مواردی که پولیپ شدت نداشته باشد می‌توان همزمان با جراحی زیبایی بینی با آندوسکوپی پولیپ‌ها را خارج کرد اما اگر شدت داشته باشد بهتر است در دو مرحله جدا این عمل انجام شود و به بیمار توضیح داده شود.

4- کسانی که آلرژی دارند و قصد دارند تا جراحی زیبایی بینی انجام دهند محدودیت وجود دارد؟

بله، اگر آلرژی شدید نباشد و یا به درمان داروئی آلرژی پاسخ داده باشد می‌توان عمل بینی انجام را داد ولی طوری باید عمل انجام شود که مساحت دریچه‌های بینی که اصطلاحا والو بینی نامیده می شود این عمل از حد مینیمم  که مدنظر هست پایین‌تر نیاید چون بینی آلرژیک است، ترشح بینی زیاد است، شاخک‌های بینی متورم است، اگر قرار باشد بینی خیلی کوچک شود، نکات مربوط به عمل جراحی شامل گذاشتن غضروف اسپیریدر(پهن کننده) رعایت نشود احتمال تنگی نفس بیمار وجود دارد. البته روش‌هایی هم وجود دارد که با سوزاندن شاخک‌های بینی درمان داروئی یک ماه قبل از عمل به‌جای مراجعه به کلینیک‌های آلرژی می‌توان شدت آلرژی بیمار را قبل از عمل کم کرد. تا نتیجه عمل بهتر شود.

محدودیت‌های عمل بینی

سالم بودن کلیه‌ها در عمل بینی مهم هستند، بیمارانی که مشکلات انعقاد خون مثل هموفیلی دارند به هیچ وجه عمل توصیه نمی‌شود.

بیمارانی که بینی آنها خشکی (رینیت آتروفیک) دارند. اگر جراحی برای این بیماران انجام شود رینیت آتروفیک آنها که یک نوع خشکی مزمن بینی است  شدیدتر می‌شود و توصیه به عمل نمی‌شود.

دکتر بادامچی - جراحی زیبایی بینی

مراقبت‌های قبل و بعد عمل جراحی بینی کدامند؟

اولین مراقبت

مصرف زیاد دخانیات (سیگار، قلیان) باعث می‌شود تا پلاکت‌ها کارکرد انقعادی را تا 10 روز بعد از آخرین استعمال از دست بدهد به بیماران توصیه می‌کنیم 10 روز قبل از عمل سیگار و قلیان را ترک کنند که حین عمل پدیده ترمیم و پدیده انقعاد خون خوب انجام شود، خونریزی بعد از عمل ایجاد نشود، گوشت اضافه رشد نکند، حداقل یک ماه هم بعد از عمل این نکته را رعایت کنند.

یکی از مهمترین مراقبت های قبل از عمل، بیمار نباید سرماخوردگی داشته باشند. اگر بیمار ریه عفونی داشته باشد ، بیهوشی حین عمل خطرناک است. ممکن است ریه عفونت کند، قبل از عمل حتما باید علائم سرماخوردگی قطع شده باشد. مراقبت قبل از عمل در افراد بالای 40 سال مربوط به سلامتی قلبی- عروقی است همچنین قدرت پمپاژ قلب توسط توسط متخصص قلب (اکوکاردیوگرافی) بررسی شود، و نوار قلب از بیمار گرفته شود.

مراقبت‌های بعد از عمل:

استفاده از داروهای مسکن، آنتی‌بیوتیک‌ها برای جلوگیری از عفونت،‌ شستشوی مرتب محل‌ زخم، مالیدن پمادهای آنتی اسکار در محل بخیه، استفاده از پک یخ بعد از عمل باعث کاهش خونریزی و کبودی می گردد، مصرف میوه‌هایی مثل آناناس. چون بیمار بعد از عمل مشکل تنفسی دارد بهتر است که دوهفته بعد از عمل سر بیمار 30 درجه بالاتر قرار بگیرد. برای‌ اینکه نتیجه عمل بهتر باشد و بینی کج نشود بیمار چپ و راست نخوابد طاق باز بخوابد.

کسانی که عینکی هستند اگر نمره عینک چشم‌شان بالاست توصیه می‌شود بعد از عمل از لنز استفاده کنند، چون محدودیت گذاشتن عینک تا 6 هفته بعد از جراحی بینی را داریم. بعد از آن هم اگر قرار است عینک استفاده شود وزنش بیشتر از 3 گرم نباید باشد.


آدرس : گیشا، نبش خیابان بیستم، ساختمان 169، جنب بانک پارسیان، طبقه دوم ، واحد6

مشاوره با تعیین وقت قبلی در روزهای زوج ساعت 18 تا 21

telegam.me/Rhinoplast

برای کسب اطلاعات کاملتر از سایت ما دیدن فرمایید

www.Drbadamchi.com

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار