تبلیغات

راه حل خانگي ساده براي خلاص شدن از شر بوي بد کفش

راه حل خانگي ساده براي خلاص شدن از شر بوي بد کفش

مجله اينترنتي تناسب اندام/ آيا تا به حال فکر کرده ايد که چرا بعضي جاها بوهاي عجيب و غريبي مي دهند؟ معمولا هر زماني که در جايي چند قفسه کفش وجود داشته باشد، اين احتمال وجود دارد که بوي خاصي به مشام برسد که غير قابل اجتناب است. آن بو مربوط به کفش هاي بد بو است. البته اگر پاهايي که کفش ها را مي پوشند، بد بو نباشند، کفش ها نير بوي بد نخواهند گرفت. بسياري از مردم هر روز با اين مشکل دست به گريبانند اما برخي مردم آن را نمي پذيرند، در حالي که بقيه سعي کرده اند از شر آن خلاص شوند، اما نتوانستند. به منظور کسب آگاهي بيشتر از راه هاي مختلفي که مي توان بوي بد کفش را از بين برد، اول از همه بايد از دلايل بد بو شدن پاها مطلع شويد.

۱- باکتري ها
اين، علت شماره يک بوي کفش است. هنگامي که باکتري ها داخل کفش گير مي افتند، به طور خودکار در هر زماني که پوشيده شوند، به پاها خواهند چسبيد مخصوصا بدون پوشيدن جوراب. اگر کفش ها مرطوب باشند، باکتري ها راحت تر در آنها رشد مي کنند.

۲- عرق
پاهاي افراد در برخي موارد، زياد عرق مي کنند. اين باعث رشد باکتري ها و احتمالا حتي چند برابر شدن شان مي شود.

۳- ساير مشکلات پا
بعضي وقت ها بوي بد توسط يک زخم که عفوني شده، ايجاد مي شود. اگر چنين زخمي داريد که به توجه نياز دارد، بلافاصله مراقبت هاي لازم را انجام دهيد.
اصلي ترين کاري که دوست داريد در حال حاضر انجام دهيد، خلاص شدن از شر بوي بد کفش است که به مشامتان مي رسد و ساير افراد نيز مي توانند آن را حس کنند به خصوص وقتي کفش هايتان را بيرون مي آوريد.

۱- جوش شيرين
شما احتمالا اين را نمي دانيد اما جوش شيرين مي تواند به عنوان يک رفع کننده بوي بد براي کفش ها و گاهي اوقات حتي براي پاها عمل کند. فقط فراموش نکنيد که در صبح، جوش شيرين را از داخل کفش ها بيرون بياوريد، در غير اينصورت ممکن است به سختي بتوانيد براي ديگران توضيح دهيد که چرا ذرات سفيدي روي جوراب يا پاهايتان وجود دارد.
– پس از استفاده از کفش هايتان، مقداري جوش شيرين در هر کدام از آنها بپاشيد.
– اجازه دهيد در طول شب در کفش تان باقي بماند.
– در صبح، جوش شيرين را از کفش ها بيرون بريزيد، به خصوص اگر قرار است از آنها استفاده کنيد.

۲- اسانس ها
اين روزها، اسانس هاي مختلفي در بازار وجود دارند. مي توانيد از بين آنها روغن اوکاليپتوس، ميخک يا درخت چاي انتخاب کنيد. هر اسانسي که انتخاب مي کنيد، به از بين بردن بوي باکتري هاي موجود در کفش کمک خواهد کرد.
– مقداري اسانس در داخل کفش بريزيد.
– براي کمک به خلاص شدن از شر بوي بد، چند عدد کاغذ نيز داخل کفش قرار دهيد.
اجازه دهيد براي چند ساعت داخل کفش بمانند. برخي ترجيح مي دهند که آنها را در تمام طول شب در کفشهايشان بگذارند.

۳- الکل
اگر يک مايع وجود داشته باشد که باکتري ها بيشتر از همه از آن متنفر باشند، آن الکل است. کاملا مسلم است که باکتري و الکل با هم ترکيب نمي شوند و اين، يک دليل خوب است که چرا بايد الکل به عنوان يک راه حل خانگي براي کمک به خلاص شدن از شر بوي بد کفش، مورد استفاده قرار گيرد. گذشته از اين واقعيت که الکل مي تواند به از بين بردن بوي کفش ها کمک کند، مي تواند به عنوان يک ضدعفوني کننده نيز عمل کرده و باکتري و آلودگي را در يک زمان از بين ببرد.
– مقدار کافي الکل در داخل کفش بماليد. به ياد داشته باشيد که از ماليدن الکل روي ناحيه بيروني کفش اجتناب کنيد، به خصوص اگر از چرم ساخته شده است. چرا که ممکن است باعث آسيب رساندن به چرم شود.
– کفش آغشته به الکل را در جايي قرار دهيد که مقدار هواي کافي بتواند به از بين بردن باکتري ها کمک کند.
– اين پروسه را به هر تعداد دفعات ممکن انجام دهيد، چون اين کار به از بين بردن امکان رشد باکتري در يک سرعت ثابت کمک خواهد کرد.

۴- جوراب
هيچ چيز نمي تواند بهتر از پوشيدن جوراب، به جلوگيري از بوي بد کفش کمک کند. ممکن است در برخي اوقات وسوسه شويد که جوراب نپوشيد، چون به کفش هايتان نمي آيد. همچنين احتمال دارد چون جوراب باعث مي شود احساس گرما کنيد، نخواهيد که آن را بپوشيد. اما اين، بهترين کاري است که مي توانيد براي کمک به خلاص شدن از شر بوي بد کفش انجام دهيد.
– مطمئن شويد که يک جفت جوراب تميز مي پوشيد.
– قبل از پوشيدن کفش هايتان، جوراب تان را به پا کنيد.
– پس از استفاده از جوراب، آن را به طور کامل بشوييد. توصيه نمي شود که همان جفت جوراب را پشت سر هم بپوشيد.

۵- چاي سياه کيسه اي

يکي از کارهايي که مي توانيد براي خلاص شدن از شر باکتري هايي که در داخل کفشتان زندگي مي کنند انجام دهيد، استفاده از چاي هاي سياه کيسه اي است. دليل اصلي که چرا آنها مي توانند موثر باشند، به دليل محتواي آنهاست. چاي هاي سياه کيسه اي حاوي تانن هستند که اين ماده در کشتن باکتري هايي که مي توانند در داخل کفش وجود داشته باشند، بسيار موثر است.
– چاي کيسه اي را ب مدت چند دقيقه در آب جوش بگذاريد.
– چاي کيسه اي را بيرون بياوريد و قبل از گذاشتن در کفش، اجازه دهيد براي چند دقيقه خشک شود.
– بگذاريد به مدت يک ساعت يا بيشتر، داخل کفش بماند.
– آب اضافه باقي مانده در کفش را به وسيله يک چاي کيسه اي پاک کنيد.

۶- شستن پاها
براي کمک به خلاص شدن از شر باکتري هاي بالقوه، پاها بايد تميز شوند. معمولا هنگامي که شستن پاها به طور منظم انجام نشود، باکتري ها رشد کرده و چندين برابر مي شوند. به ياد داشته باشيد زماني که باکتري ها تکثير مي شوند، اين بو قوي تر و تندتر مي گردد.
– قبل از پوشيدن کفش ها، مطمئن شويد که پاهايتان خشک هشتند.
– پس از پوشيدن کفش، پاها را کاملا با آب و صابون ملايم بشوييد.
– پاها را به خوبي خشک کنيد.
– اين کار مي تواند به هر تعداد دفعات لازم انجام شود.

۷- ورقه هاي خشک کن
اگر مي دانيد که قرار است براي يک مدت طولاني کفش به پا داشته باشيد و کمي نگران بيرون آوردن کفشتان در يک مکان عمومي هستيد، مي توانيد هميشه از ورقه هاي خشک کن استفاده کنيد. اين ورقه ها مي توانند در هنگامي که کفش ها پوشيده مي شوند، داخل آنها قرار داده شوند.
– قبل از پوشيدن کفش ها، ورقه هاي خشک کن را داخل آنها قرار دهيد.
– آنها را به راحتي بپوشيد، چون به وزن کفش تان اضافه نمي کنند. همچنين آنقدر راحت هستند که به سختي آنها را احساس خواهيد کرد.
– پس از استفاده، آنها را دور بيندازيد.

۸- پودر بچه
پودر بچه، کاربردهاي بسياري دارد. يکي از آنها، اطمينان از آن است که بوي بد پا گرفته شده و بوي خوبي مي دهد، پودر بچه معمولا در عطرهاي مختلفي وجود دارد. بهتر است از پودرهاي بچه با رايحه هاي خيلي تند اجتناب کنيد زيرا اين ممکن است بوي بد کفش را تشديد کند.
– قبل از پوشيدن کفش، به پاها پودر بچه بزنيد.
– گاهي اوقات به پاها پودر بزنيد، به خصوص اگر در حال حاضر شروع به تعريق کرده اند.
– مطمئن شويد آنقدر پودر بچه به پاهايتان نمي زنيد که مشخص باشد.

۹- کفش ها را فريز کنيد
اگر هيچ يک از موارد موثر نبودند و شما تمام راه حل هاي خانگي ديگر را امتحان کرده ايد اما بوي بد کفش تان همچنان باقي است، کاري که مي توانيد انجام دهيد، فريز کردن آنهاست.
– کفشها را در کيسه هاي پلاستيکي زيپ دار که از کفش ها در برابر سرماي شديد داخل فريز حفاظت خواهند کرد، قرار دهيد.
– براي کمک به از بين بردن باکتري ها، کيسه را در طول شب در داخل فريز قرار دهيد، چون باکتري ها نمي توانند سرما را تحمل کنند.
– آن را از فريز بيرون بياوريد.
– چک کنيد که آيا همچنان بوي بد مي دهد يا نه. اگر بويي نمي دهد، صبر کنيد تا يخ آن به طور کامل باز شود تا بتوانيد دوباره آن را بپوشيد.
اينها فقط برخي از راه حل هاي خانگي هستند که مي توانيد به منظور خلاص شدن از شر بوي بد کفش امتحان کنيد. اميدواريم در از بين بردن بوي تند و زننده ناشي از باکتري ها موفق باشيد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مجله اينترنتي تناسب اندام

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.