تبلیغات

نهايي‌شدن استانداردهاي EPA براي سال ۲۰۲۵

نهايي‌شدن استانداردهاي EPA براي سال ۲۰۲۵

پدال/ سازمان حفاظت محيط زيست امريکا (EPA) تا ماه آوريل سال آينده فرصت داشت که استانداردهاي مصرف سوخت خودروهاي مسافري و تراک‌هاي سبک را نهايي کند، امّا در نهايت تصميم گرفت که يک هفته قبل از اينکه اوباما کاخ سفيد را ترک کند، به ارائه اين استانداردها بپردازد. در همين حال، خودروسازان داخلي و خارجي ايالات متحده اميد زيادي به رئيس‌جمهور منتخب بسته‌اند؛ کسي که منتقد برخي از سياست‌هاي آب‌وهوايي اوباما است و به دليل هزينه‌هاي زيادي که هدف‌گذاري‌هاي مصرف سوخت در پي خواهند داشت، مي‌خواهد سطح پايين‌تري براي آنها درنظر بگيرد.

قوانين مصرف سوخت متوسط متحد (CAFE) که در سال ۲۰۱۲ ارائه شده، از خودروسازان مي‌خواهد که تا سال ۲۰۲۵، متوسط مصرف سوخت مدل‌هاي سري خط توليد خود را به 4.32 ليتر در هر ۱۰۰ کيلومتر برسانند. در ماه جولاي سال ۲۰۱۶، به دليل افزايش ميزان فروش شاسي‌بلندها و تراک‌ها، EPA تصميم گرفت که به جاي هدف‌گذاري مصرف 4.32 ليتر در سال ۲۰۲۵، يک ميزان واقع‌گرايانه‌تر بين 4.47 تا 4.7 ليتر در هر ۱۰۰ کيلومتر اعلام کند.
جينا مک‌کارتي (Gina McCarthy)، رئيس سازمان حفاظت محيط زيست امريکا در نشست خبري در اين رابطه مي‌گويد:

تصميم امروز من بر اساس اطلاعات فني است که در طول ۸ سال پژوهش، صدا گزارش منتشر شده از جمله يک بررسي کامل از طرف آکادمي ملي «ساينس»، صدها نشست تخصصي و چندين فرصت ارائه ديدگاه مردمي و صنعتي، جمع‌آوري شده است.
مسلماً گروه‌هاي محيط زيستي از اين تصميم EPA راضي هستند، امّا اين موضوع نمي‌تواند چندان براي خودروسازان صادق باشد. مطابق گزارش رويترز، گلوريا برگ‌کوئيست (Gloria Bergquist)، سخنگوي اتحاديه توليدکنندگان اتومبيل (AAM) از اين تصميم انتقاد کرده و مي‌گويد:

اولويت اساسي ما همچنان بر ايجاد تعادل مناسب بين مصرف سوخت و کاهش توليد آلودگي کربني، بدون کاستن از اعتماد مشتري و همين‌طور، شغل‌هاي حياتي موجود در بخش اتومبيل خواهد بود.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: پدال

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.