تبلیغات

دفاع آقاي وزير از برجام

دفاع آقاي وزير از برجام

تسنيم/ وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: امضاي برجام يکساله نشده و هر ماه توانستيم با بانک‌هاي خارجي مراوده برقرار و اکنون با ۹۰۰ بانک دنيا ارتباط کارگزاري داريم.

محمود واعظي در جمع تجار، صادرکنندگان و توليدکنندگان غرب مازندران در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تنکابن اظهار داشت: خود را خدمتگزار مردم مي‌دانيم و اگر براي مردم کار نکنيم وقت و زندگي خود را هدر داده‌ايم.

وي افزود: توليدکنندگان به ما فرصت دهند چون همه با گرفتاري‌هاي دولت آشنا هستند و به کشورهاي صادرکننده نفت در دنيا نگاه کنيد وقتي نفت آن کشورها کاهش يافت چه اتفاقاتي در آن کشورها صورت گرفته ولي در ايران نگاه کنيد با عنايت خداوند توانستيم با اقتصاد مقاومتي و همبستگي مردم حواشي کمتر داشته باشيم.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات تصريح کرد: دولت، قوه قضاييه و نهادهاي انتظامي تحت مديريت رهبري به دنبال رفع مشکلات مردم هستند.

وي بيان کرد: امضاي برجام يکساله نشده و هر ماه توانستيم با بانک‌هاي خارجي مراوده برقرار و اکنون با 900 بانک دنيا ارتباط کارگزاري داريم.

واعظي با اشاره به اينکه صادرات نفت ايران اکنون بالغ بر 2.5 ميليون بشکه است، افزود: اکنون اعتقاد داريم که اگر مشکلات نبوده است از تهران به شهرستان نيامده بوديم و از توليدکنندگان خواستيم تا مشکلات آنان را از نزديک بشنويم.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: سياست دولت‌هاي پس از انقلاب همواره تصدي‌گري و حمايت از بخش خصوصي بوده ولي بدنه بروکراسي دولت همچنان قدرت را از آن خود داشته است.

وي بيان کرد: دولت تدبير و اميد از ابتدا اصرار داشته تا دولت را کوچک و تصدي‌گري نکنيم و با کمک بخش خصوصي به کشور قدرت و قوت ببخشيم.

واعظي گفت: بخش خصوصي بايد آرام آرام به قوت و فعاليت صادراتي برسد و مادامي که صادرات نداشته باشيم مفهوم تجارت را نخواهيم مطلع شد.

وي بيان کرد: بسياري از شرکت‌هايي ايراني در کشورهاي دنيا براي خود برند و بازار ايجاد کرده و اين اقدام حضور بسياري از شرکت‌هاي اروپايي را در آن مناطق کمتر کرده است.

واعظي تاکيد کرد: در سفرهاي استانها اصرار داريم همواره در حوزه توليدات و رفع مشکلات توليدکنندگان اقدام کنيم و تصميم جدي دولت اين است که تصدي‌گري را کاهش و از بخش خصوصي حمايت کند.

وي بيان کرد: سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي دقيقا در راستاي تصدي‌گري بوده و بايد به بخش خصوصي توجه بيشتري داشته باشيم و مردم را بيشتر وارد فعاليت‌هاي اقتصادي کنيم.

وزير ارتباطات گفت: با افزايش وضع مالي دولت، نقدينگي را به بانکها تزريق مي‌کنيم و اصرار داريم بانکها فعاليت تجاري صرف نکنند و تسهيلات را در خدمت توليد قرار دهند.

وي يادآور شد: از بانک‌هاي دولتي استان به واسطه عنايت مطلوب در اعطاي تسهيلات به واحدهاي توليدي تشکر مي‌کنم و بانکهاي خصوصي بايد همپاي بانکهاي دولتي از بخش خصوصي حمايت کنند.

واعظي گفت: توليدکنندگان انتظار يک شبه براي رفع مشکلات خود از دولت را نداشته باشند و دولت در حوزه سرمايه در گردش قصد دارد مشکلات توليدکنندگان را رفع کند و مقررات دست و پاگير را از پيش روي توليد بردارد.

وي با تاکيد بر اينکه جلوي مقررات دست و پاگير را مي‌گيريم و اختيارات را از تهران و مرکز به استانها منتقل خواهيم کرد، افزود: استاندار و مديران کل ادارات استان بايد بسياري از مشکلات استان را خودشان رفع کنند و به تهران توليدکنندگان را ارجاع ندهند.

وزير ارتباطات تاکيد کرد: بخشي از اختيارات وزرا به استانداران تفويض و انتقال يافته است و بخشي ديگري منتقل خواهد شد.

وي با اشاره به اينکه بر اساس محصول صادراتي توليدکنندگان بايد بستر فراهم کنيم، تصريح کرد: روسيه فرصت خوبي براي تجار مازندران است و در اين راستا تعرفه صادرات محصولات باغي و زراعي را کاهش خواهيم داد تا تجار بتوانند رقابت کنند.

وي بيان کرد: مذاکراتي در سفر اخير رئيس جمهور با اتحاديه اقتصادي اوراسيا منعقد شده و اين امر سبب توسعه مراودات اقتصادي ايران با کشورهاي اروپايي و آسيايي خواهد شد و تعرفه صادرات محصولات باغي کاهش خواهد يافت.

وزير ارتباطات گفت: 16 قلم کالا در گذشته مشمول تخفيف تعرفه صادرات شده و موافقت برخي لبنيات و شير را نيز براي کاهش تعرفه صادراتي دولت گرفتيم.

وي بيان کرد: هلدينگي از توليدکنندگان صادرکننده ايجاد و محصولات باغي و زراعي مازندران با يک برند به کشورهاي هدف صادر شود تا طرف‌هاي مقابل گمراه نشوند و محصولات باغي و زراعي مازندران را به سهولت و اطيمنان خريداري کنند.

واعظي گفت: ارتباط روسيه با ترکيه و اروپا بسيار بهم خورده و رابطه روسيه با ايران بسيار خوب شده و روسها اصرار به حضور ايراني ‌ها در بازار آنان دارند.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در ادامه سفر دو روزه خود به غرب مازندران، قرار است صبح فردا در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي مازندران در سالن اجتماعات فرمانداري رامسر حضور يابد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.