تبلیغات

تخلف پنهان مربيان ليگ برتري و روش‌هاي جديد براي دور زدن قانون

تخلف پنهان مربيان ليگ برتري و روش‌هاي جديد براي دور زدن قانون

ايسنا/ با وجود حرکت فوتبال ايران به سمت حرفه‌اي‌ اما فوتبال ايران هنوز با يک مشکل پيش پا افتاده مواجه است که نياز به توجه بيشتر مربيان باشگاهي دارد.
فوتبال ايران همواره در زمينه‌هاي مختلف با مشکلات اداري و حرفه‌اي مواجه بوده و در سال‌هاي گذشته هم با وجود تلاش بسيار مسئولان هنوز اين نواقص برطرف نشده و پا بر جا مانده است. با اين حال برخي از مشکلات در فوتبال ايران به قدري پيش پا افتاده است که شايد رعايت آن نه فقط به مسئولان فدراسيون و سازمان ليگ بلکه به اهالي فوتبال و به خصوص به مربيان ربط داشته باشد.
حضور سرمربيان تيم‌ها در نشست‌هاي خبري پيش از هر مسابقه‌اي در فوتبال اروپا و حتي در اکثر کشورهاي نه چندان صاحب سبک هم به يک امر متداول تبديل شده و مربي تيم مانند ليورپول براي بازي تيمش مقابل تيم دسته چهارمي هم در نشست خبري حاضر مي‌شود.
شکست يا پيروزي تيم‌ها هم خللي در اين امر به وجود نمي‌آورد و مربي‌اي مانند زيدان حتي بعد از قهرماني در معتبرترين مسابقات هم بعد از انجام خوشحالي، به نشست خبري مي‌رود و با قرار گرفتن رودر روي خبرنگاران، به نوعي با هواداران و علاقه مندان فوتبال صحبت مي‌کند.
بزرگترين مربيان جهان هم همواره از اين قانون پيروي کرده‌اند و از اين فرصت براي ارتباط با هواداران استفاده مي‌کنند اما اين موضوع تا حدودي در ايران ناديده گرفته شده است.
در سال‌هاي اوليه دهه هشتاد و ادوار نخستين ليگ برتر، مربيان در صورت لزوم در تمرين قبل از بازي و بعد از بازي در کنار زمين حاضر مي‌شدند و مصاحبه مي‌کردند. در اواخر دهه هشتاد با قانونمند شدن نشست‌هاي خبري، مربيان مجبور به حضور در نشست‌هاي خبري قبل و بعد از مسابقه شدند و حتي در مقطعي سازمان ليگ جرايمي را براي مربيان غايب در نشست‌هاي خبري در نظر گرفت.
در سال‌هاي اخير مربيان ايراني روش ديگري را در پيش گرفته‌اند. در طول فصل جاري ليگ برتر بارها شده که سرمربيان تيم‌ها به جاي اينکه در نشست خبري قبل از مسابقه شخصا حاضر شوند و پاسخگوي سوالات خبرنگاران شوند و با هواداران تيم‌هاي خود به گفت‌وگو بپردازند، دستياران خود را راهي نشست خبر مي‌کنند که اين رفتار دور از شرايط حرفه‌اي است. يکي از مربيان در توجيه اين کار عنوان کرده بود که مي‌خواهد دستيارش هم از اين فرصت استفاده کند و ديده شود اما اين در حالي است که نشست خبري براي ديده شدن نيست و سرمربي تيم بايد به هواداران و رسانه‌ها احترام بگذارد.
رفتار مربياني مانند کارلوس کي‌روش و برانکو ايوانکوويچ و حتي در گذشته زلاتکو کرانچار به عنوان مربيان حرفه‌اي مي تواند يک الگو براي مربيان وطني باشد. البته در بين مربيان ايراني هم اين موضوع از سوي مربياني مانند علي دايي، عليرضا منصوريان و ... رعايت شده و کمتر شاهد غيبت آن‌ها در نشست خبري بوده‌ايم.
برخي از مربيان هم براي نشان دادن مرام و معرفت خود، در حرکتي عجيب در پيورزي تيمشان در نشست خبري حاضر نمي‌شوند و در صورت شکست تيمشان به نشست خبري مي‌روند که اين رفتار هم به نوعي رعايت نکردن قانون است.
با اين حال سازمان ليگ برتر فوتبال ايران به عنوان متولي مسابقات ملزم به نظارت بر اين موضوع و بايد مربيان را مجاب به رعايت اين قانون کند. در واقع اگر قانوني وجود دارد، بايد براي همه در نظر گرفته شود و نبايد به گونه‌اي باشد که مربيان به صورت دلخواه در نشست‌هاي خبري قبل و بعد از بازي حاضر شوند.منبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.