تبلیغات

تبديل دي اکسيد کربن به جوش شيرين

تبديل دي اکسيد کربن به جوش شيرين

ايرنا/ تاسيسات ياد شده اولين مرکز در جهان محسوب مي شود که سيستم جديدي را براي جذب انتشارات دي اکسيد کربن و تبديل آنها به جوش شيرين راه اندازي مي کند.
پيش بيني مي شود که تاسيسات Tuticorin Alkali Chemicals واقع در شهر بندري صنعتي 'توتوکودي' سالانه حدود 60 هزار تن انتشارات دي اکسيد کربن را به جوش شيرين و ساير مواد شيميايي تبديل کند.
به گفته محققان، تکنيک مورد استفاده در تاسيسات احتمالا در نهايت مي تواند براي جذب و تبديل بيش از 10 درصد از انتشارات دي اکسيد کربن ناشي از سوختن زغال سنگ در جهان، مورد استفاده قرار گيرد.
گرچه فناوري جذب کربن موضوع تازه اي نيست اما مسئله قابل توجه در تاسيسات شهر توتوکودي اين است که بدون دريافت يارانه دولتي اداره مي شود و در نتيجه، نشان مي دهد محققان يک سيستم عملي سودآور ابداع کرده اند که پتانسيل تجاري گسترش به ساير تاسيسات و صنايع را دارد.
در تشکيلات توتيکورين در شهر توتوکودي، دود ناشي از سوختن زغال سنگ که از يک مشعل دريافت مي شود، انرژي فرآيندهاي مختلف توليدات شيميايي آن را تامين مي سازد.
همچنين يک غبار حاوي ماده شيميايي تميزکننده کربن، انتشارات دي اکسيد کربن را در دودکش مشعل جدا مي کند که سپس در يک محفظه اختلاط نمک و آمونياک تزريق مي شود.
در اين هنگام است که مي توان محصول نهايي را براي توليد جوش شيرين يا طيفي از مواد ديگر استفاده کرد که در ساخت محصولاتي مانند ساخت شيشه، مواد پاک کننده، ضدعفوني کننده ها و شيرين کننده ها کاربرد دارند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايرنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.