تبلیغات

امکان درمان کوليک نوزادان با طب سوزني

امکان درمان کوليک نوزادان با طب سوزني

ايسنا/ طبق نتايج يک مطالعه جديد، طب سوزني مي‌تواند گزينه‌اي موثر براي درمان کوليک نوزادان باشد.
کوليک را مي‌توان وضعيتي تعريف کرد که در آن نوزاد براي مدت طولاني گريه مي‌کند. شيرخوار مبتلا به کوليک بيش از سه ساعت در روز و بيش از سه روز در هفته گريه‌هاي مداوم دارد.
اين مورد اختلالي خوش‌خيم است که از هر پنج خانواده يک خانواده فرزندي با اين اختلال داد. کوليک براي کودکان دردآور و براي والدين استرس‌زاست.
محققان دانشگاه لوند تحقيقي بر روي 147 کودک بين سنين دو تا 10 ماه انجام دادند. آنها به دو روش طب سوزني را روي اين نوزادان پياده کردند.
محققان براي اين مطالعه کودکان را به سه گروه تقسيم کردند. در بين کودکان گروه اول طب سوزني حداقلي را انجام دادند، در حالي که بين کودکان گروه دوم در هر جلسه پنج مرتبه 30 ثانيه‌اي اين کار انجام شد و در گروه سوم هيچ کاري صورت نگرفت.
آنها دريافتند کودکاني که به ميزان استاندارد از اين تکنيک استفاده کردند در هفته دوم پس از آغاز درمان ميزان گريه‌شان 49 درصد کاهش يافت، اما کودکاني که درماني در آنها انجام نشد هيچ تغييري در روند گريه‌شان مشاهده نشد.
طب سوزني با خلاصي از درد، بازگرداندن عملکرد روده و القاي آرامش در ارتباط است.
يافته‌هاي حاصل از اين مطالعه توسط ژورنال پزشکي بريتانيايي در مجله Acupuncture in Medicine به چاپ رسيده است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.