تبلیغات

پوست و مو / 7 دليل که به کلاژن نياز داريم

پوست و مو / 7 دليل که به کلاژن نياز داريم

بيتوته/ کلاژن اساسا همانند چسبي است که بدن ما را يکپارچه نگه مي دارد. اين ماده مغذي به وفور در پوست، بافت استخواني، رباط ها، غضروف ها، تاندون ها، دستگاه گوارش و عضلات يافت مي شود. بدن ما کلاژن توليد مي کند اما خبر بد اين است که با افزايش سن ميزان توليد اين ماده نيز کاهش مي يابد.
در 40 سالگي، کلاژن توليدي سريع‌تر از توانايي توليد بدن مصرف مي شود و بيست سال پس از آن نيمي از کلاژن بدن از دست رفته است. خبر خوب؟ شما مي توانيد مکمل کلاژن مصرف کنيد و ذخاير بدن خود را دوباره پر کنيد، در شرايطي که از فوايد اين نيروگاه تغذيه اي شگفت انگيز برخوردار مي شويد.
کلاژن يک اسيد آمينه زنجيره طولاني است که از اسيدهاي آمينه منفرد پرولين، گليسين، هيدروکسي پرولين، و آرژنين تشکيل شده است. اين ماده 30 درصد از پروتئين موجود در کل بدن و 70 درصد از پروتئن موجود در پوست را شامل مي شود. پس لازم به گفتن نيست که کلاژن از اهميت فوق العاده اي برخوردار است.

سلامت پوست و ضد پيري
همه ما از چين و چروک هاي پوست متنفر هستيم و دوست داريم تا جوان‌تر به نظر برسيم، احساس بهتري داشته باشيم و تا حد ممکن از پيري دوري کنيم. کلاژن مي تواند پديدار شدن چين و چروک ها را معکوس سازد و ويژگي ارتجاعي پوست و ظاهر جوان آن را هر چه بيشتر حفظ کند.
سطوح کلاژن موجود در بدن شما به طور مستقيم با ظاهر پوست طي روند افزايش سن مرتبط است. با افزايش سن و کاهش توليد کلاژن نشانه هاي اين روند در قالب بروز چين و چروک روي پوست و نازک شدن و تحليل رفتن آن نمايان مي شود.
اگرچه اين روندي اجتناب ناپذير است، احياي بخشي از کلاژن طبيعي بدن شما مي تواند به جوان‌تر باقي ماندن ظاهر پوست کمک کند، در شرايطي که رطوبت پوست را افزايش داده و آن را لطيف‌تر مي سازد.

تقويت استخوان ها، مفاصل، و غضروف ها
ايجاد چين و چروک در پوست تنها مشکل ناشي از افزايش سن محسوب نمي شود. گليسين، يکي از اسيدهاي آمينه موجود در کلاژن، بخشي ضروري از فرآيند سالم نگه داشتن بافت هاي همبند اطراف مفاصل است.
هنگامي که ورزش مي کنيد، مفاصل و رباط هاي خود را در معرض تنش و استرس قرار مي دهيد و فرسوده شدن اين غضروف ها مي تواند به ساييده شدن استخوان ها روي يکديگر و شکل گيري درد و التهاب منجر شود. بدن شما به طور معمول کلاژن کافي براي سالم نگه داشتن اين بافت و حفظ قدرت استخوان ها را توليد مي کند اما با افزايش سن و کاهش توليد کلاژن به طورت طبيعي، تامين کلاژن مورد نياز مهم مي شود.

رشد مو و ناخن
بدن انسان به پروتئيني فيبري به نام کراتين نياز دارد که جزء اصلي مو و ناخن ها محسوب مي شود. اين پروتئين نيازمند اسيدهاي آمينه و کلاژن براي ارائه عملکرد مطلوب است. اگر با مشکلاتي در رشد مو و ناخن هاي خود مواجه هستيد ممکن است با کمبود اسيدهاي آمينه ضروري مواجه باشيد. پس از دريافت کلاژن متوجه بهبود شرايط خود خواهيد شد.

گوارش
کلاژن نه تنها توانايي شما براي گوارش غذا را بهبود مي بخشد، بلکه مي تواند درمان روده را نيز موجب شود. در گذشته هاي دور، انسان ها از هر بخش بدن حيوانات از جمله استخوان ها استفاده مي کردند و تقريبا چيزي را هدر نمي دادند. ما به طور طبيعي از گوشت قرمز کلاژن دريافت نمي کنيم زيرا تنها ماهيچه را مصرف مي کنيم و باقي قسمت ها را دور مي ريزيم. مصرف کلاژن مي تواند به کاهش اثر برخي بيماري هاي روده از جمله نشت روده، کوليت اولسراتيو، کرون و سندرم روده تحريک پذير کمک کند. همچنين اين ماده پوشش ديواره دستگاه گوارش را تسکين داده و به بدن اجازه مي دهد پروتئين و چربي را ساده‌تر تجزيه کند که به شکل گيري روده اي سالم‌تر منتج مي شود.

کاهش وزن
کلاژن يک نيروگاه پروتئيني است و از اين رو به جاي خوردن مواد غذايي ناسالم و سرشار از کربوهيدارت ها مي توانيد با افزودن کلاژن به رژيم غذايي خود به مدت بيشتري احساس سيري را تجربه کنيد. کاهش مصرف غذاهاي ناسالم مي تواند به کاهش وزن و احساس گرسنگي کمتر منتج شود و از اين رو، کمتر هوس خوردن تنقلات و ميان وعده ها به سرتان مي زند.

تقويت کننده عملکرد ورزشي
يک ورزشکار حرفه اي بودن فشار بيشتري بر بدن وارد مي کند اما کلاژن مي تواند به کاهش برخي آسيب هاي ناشي از پارگي عضلاني، رگ به رگ شدن، و فرسودگي و پارگي هاي کلي کمک کند. اسيدهاي آمينه گليسين و پرولين موجود در کلاژن روند بهبود آسيب هاي مرتبط با ورزش را تسريع مي کنند. دريافت کلاژن در قالب مکمل مي تواند به بهبود بافت، کاهش التهاب، و کاهش خطر آسيب کمک کند. آرژنين، يکي ديگر از اجزاء کلاژن مي تواند عملکرد ورزشي را بهبود ببخشد، در شرايطي که به بازسازي و حفظ توده عضلاني کمک مي کند.

خواب بهتر
گليسين، يکي از عناصر کلاژن، نقشي کليدي در عملکرد مغز ايفا مي کند. مطالعات جديد نشان داده اند که گليسين با کاهش بي خوابي شبانه و هوشياري ذهني در طول روز مرتبط است. دريافت کلاژن نه تنها به توانايي شما در به خواب رفتن راحت کمک مي کند، بلکه مي تواند هوشياري ذهني و ظرفيت حافظه را نيز افزايش دهد. افزون بر اين، مصرف کلاژن حدود يک ساعت پيش از خواب مي تواند کيفيت خواب را بهبود ببخشد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: بيتوته

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.