تبلیغات

آشنايي با خواص آب سبزه گندم و طرز تهيه آن

آشنايي با خواص آب سبزه گندم و طرز تهيه آن

بيتوته/ آب سبزه گندم براي درمان اگزما و کاهش وزن مناسب مي باشد

به گفته محققان، گندم سبز شده حاوي مواد معدني و ويتامين‌هاي متعددي است که براي سلامت مفيد است.
سبزه‌ ‌گندم، يک فرآورده‌ گياهي عجيب است. دکتر آن ويگمور Ann Wigmore بنيان‌گذار و مدير انستيتوي سلامتي بقراط در بوستون آمريکا يکي از طرفداران درمان با سبزه‌ ‌گندم wheat grass therapy است.

طبق نظر اين خانم پزشک «بدن انسان مي‌تواند با رهنمود ذهنيت معنوي و فقط تغذيه‌ از غذاي زنده نپخته به‌صورتي نامحدود زندگي کند و در‌اثر ناخوشي از پا نيفتد. دکتر ارپ‌توماس‌‌ G.H.Earp-Thomas دانشمند و خبره‌ي خاک، توانسته است بيش از صد عنصر را از سبزه‌ تازه‌ گندم جدا کند و نتيجه‌ گرفته است که سبزه‌ ‌گندم، غذاي کاملي است.

کلروفيل:
کلروفيلchlorophyll، جزء اصلي سبزه‌ ‌گندم است و طبيعت ازاين ماده به‌عنوان عامل پاکسازي بدن، سازنده، خنثي کننده‌ سم (توکسين)‌ها استفاده مي‌کند. دکتر فيشر Fisher، برنده‌ جايزه‌ نوبل، از کلروفيل دردرمان کم خوني‌ها استفاده مي‌کرد. دراوايل ژوئيه 1940، در نشريه‌‌ جراحي آمريکا، گزارشي از درمان 12000 مورد پريتونيت، قرحه مغز، پيوره و نابساماني‌هاي جلدي با کلروفيل انتشاريافت.

ملکول کلروفيل شباهت نزديکي با هموگلوبين، رنگيزه‌ سرخ خون انسان دارد و فقط ازنظر عنصرمرکزي با آن اختلاف دارد، يعني اين عنصر در هموگلوبين آهن و در کلروفيل، منيزيم است. به‌علت اين شباهت نزديک ملکولي، يک دانشمند ديگر به‌نام فرانس‌ميلر Frans Miller معتقد بود کلروفيل براي تمام حيوانات گياهخوار و انسان، عنصر طبيعي سازنده‌ خون به‌شمار مي‌رود.

يک دانشمند پژوهشگر ديگر به نام دکتر بيرشر Birscher، کلروفيل را «قدرت غليظ‌شده خورشيد» مي‌ناميد. طبق نظر اين دانشمند «کلروفيل سبب افزايش عملکرد قلب مي‌شود، بر سيستم عروقي، روده‌ها، رحم و ريه‌ها تأثير دارد. ميزان تبادل نيتروژن پايه را افزايش مي‌دهد و به اين جهت يک تونيک به شمار مي‌آيد که با توجه به خواص تحريک‌کننده‌اي که دارد، نمي‌توان هيچ چيز ديگري را با آن مقايسه کرد.»

سه نفر از پزشکان دانشگاه تمپل Temple به نام‌هاي گورسکين Gurskin، ردپاتRedpath و ديويس Davis با موفقيت هزار بيمار مبتلا به انواع مشکلات گوش، حلق‌و‌بيني را با کلروفيل درمان نمودند. دکتر کارول‌رايت Carroll Wright پي‌برد کلروفيل در اولسر مزمن مؤثر است.

درمان با آب سبزه‌گندم:
مصرف شيره يا آب سبزه‌ ‌گندم به بدن مواد مغذي حياتي مي‌رساند و انرژي مفرطي به بدن مي‌دهد. آب سبزه گندم سرشار از ويتامين‌هاي B,A و C بوده و حاوي مواد معدني مانند کلسيم، آهن، منيزيم، فسفر، پتاسيم، سديم، گوگرد، کبالت و روي است. کلروفيل موجود در آب سبزه‌ ‌گندم براي بدن بسيار نافع است. به‌علت بالابودن مقدار ويتامين و مواد‌معدني، مصرف آب سبزه‌ ‌گندم سبب تخليص‌خون مي‌شود. بدن از‌اين خاصيت براي پاکسازي و بازسازي خود استفاده مي‌کند. با نوشيدن منظم اين آب، توکسين‌ها خنثي مي‌شوند و به اين جهت در حفظ سلامت مؤثر است.

آب سبزه گندم
به گفته محققان حدود ۳۰ گرم گندم سبزشده حاوي ۱۲۰ کالري، ۸ گرم فيبر رژيمي و ۸ گرم پروتئين است. همچنين اين گياه داراي ۲۰ درصد ويتامين آ ، ۹۳درصد ويتامين ث، ۳۵۶ درصد آهن و ۱۲ درصد کلسيم است.

خوردن آن به هرشکلي براي سلامت بدن ارزشمند است. اگر آب آن به سختي قابل خوردن است مي توانيد آن را در اسموتي‌هاي خود استفاده کنيد تا از فوايد آن بهره مند شويد.

ويتامين‌ها و مواد معدني
در يک پيمانه آب سبزه گندم، ميزان معيني ويتامين و مواد معدني وجود دارد به همين دليل بسيار منطقي است که افراد اين نوشيدني را بخورند. انرژي حاصل از اين نوشيدني بلافاصله بعد از مصرف، روش ايده‌آلي براي آغاز يک روز پرانرژي است.

کاهش چربي
طبق مطالعه انجام شده در سال ۲۰۰۶، ميتوکندري کبد موش‌هايي که آب سبزه گندم مصرف کرده بودند، داراي کاهش در ميزان ليپيدها يا چربي‌ها بود. اين ويژگي موجب مي‌شود يک پيمانه سبزه گندم بتواند به کاهش وزن کمک کند.

درمان بيماري پوستي
اگرچه در اين رابطه مطالعات باليني انجام نشده است اما چندين مورد نمونه درمان خانگي نشان داده که سبزه گندم براي درمان اگزما و پسوريازيس مثمرثمر بوده است. روش درماني با اين گياه اين گونه است که يک فنجان آب سبزه گندم در وان آب داغ ريخته شده و به مدت ۳۰ دقيقه مورد استفاده قرارگيرد. روش ديگر ريختن آب سبزه گندم در ظرف يخ و انجماد آن است. سپس مکعب هاي يخي بر روي لکه ها، زخم و پوست آسيب ديده ماليده شود.

آب سبزه گندم خون را تصفيه و پوست را بازسازي مي‌کند
کلروفيل، اسيد آمينه‌ها، مواد معدني، ويتامين‌‎ها و آنزيم‌ها مي‌تواند آب سبزه گندم را به يک بمب قدرتمند در راستاي بهبود وضعيت سلامت تبديل کنند. دکتر ويگمور پيشنهاد مي‌کند که روزانه 30 ميلي‌ليتر از اين نوشيدني استفاده کنيد و سپس به تدريج به ميزان آن اضافه کنيد تا به 60 ميلي‌ليتر‌ در روز برسيد.

پرورش سبزه گندم نيز کار دشواري نيست و ما به شکل سنتي با آن آشنايي داريم. اما زماني که آب سبزه گندم را گرفتيد، ‌مي‌توانيد آن را با نعناع، آناناس، آب پرتقال، ليموترش، عسل و يخ ميل کنيد.

نابساماني‌هاي دندان:
آب سبزه‌ ‌گندم به‌عنوان يک دهانشويه در گلو‌درد و پيوره مؤثر است. مصرف اين آب از پوسيدگي دندان و دندان‌درد جلوگيري مي‌کند و به‌اين‌جهت جويدن سبزه‌ ‌گندم نافع است. با پاکسازي لثه‌ها از توکسين، سبزه‌ ‌گندم از رشد باکتري هم جلوگيري مي‌کند.

بيماري‌هاي پوست:
ازنظر علمي ثابت شده کلروفيل رشدونمو باکتري‌هاي مضر را متوقف مي‌کند. از درمان با سبزه‌ ‌گندم، به اين ترتيب مي‌توان به‌طور مؤثر در بيماري‌هاي پوست و زخم‌هاي اولسري استفاده کرد. با به تأخير‌انداختن کنش باکتري، آب سبزه‌ ‌گندم سبب فعال شدن و رشد طبيعي مجدد ياخته مي‌شود. نوشيدن منظم آب سبزه‌ ‌گندم، محيط نامناسبي براي رشد باکتري فراهم مي‌آورد. در نواحي عفوني پوست مي‌توان از ضماد آب سبزه‌ ‌گندم به‌عنوان استريل‌کننده استفاده کرد.

نابساماني‌هاي دستگاه گوارش:
استفاده از آب سبزه‌ گندم به صورت انما به سم زدايي ديواره‌ کولون کمک مي‌کند. در اين رويه، ابتدا با آب ولرم، تنقيه انجام مي‌دهند. بعد‌از20‌دقيقه صد‌تا صدو‌بيست‌وپنج ‌ميلي‌ليتر آب سبزه‌ ‌گندم، تنقيه مي‌شود. شخص بايد به‌مدت 15دقيقه صبر کند و بعد‌از مدتي عمل تخليه را انجام دهد. انجام اين تنقيه در نابساماني‌‌هاي کولون، دفع بلغم و کوليت اولسرو، يبوست مزمن و خونروي بواسير بسيار سودمند است.

نابساماني‌هاي گردش‌خون:
کلروفيل موجود در سبزه‌ ‌گندم سبب تقويت اعمال قلب ‌و‌ ريه مي‌شود. فعاليت مويرگي نيز افزايش مي‌يابد، ضمن آنکه ازميزان توکسمي کاسته مي‌شود. با افزايش محتواي آهن در خون و درنتيجه‌ هموگلوبين، ريه‌ها بهتر فعاليت مي‌کنند. ميزان رسيدن اکسيژن به‌بدن بهبود‌يافته و اثرات دي‌اکسيدکربن به حداقل کاهش‌مي‌يابد. بنابراين، مي‌توان‌گفت آب سبزه‌ گندم در درمان نابساماني‌هاي گردش‌خون بسيار سودمند است.

ساير بيماري‌ها:
با نوشيدن منظم آب سبزه‌ گندم مي‌توان چندين بيماري ديگر را با موفقيت درمان نمود. اين بيماري‌ها عبارتند از التهاب مفاصل (آرتريت)، پسوريازيس، سفيد شدن زودرس و ريزش موها، ضعف وناتواني، سنگ‌هاي کليه، ضعف بينايي، دردشکم، آسم، يبوست و بي‌خوابي.

بسياري ازپزشکان در انستيتوي سلامت بقراط در بوستون تأثير معجزه‌آساي درمان با سبزه‌ ‌گندم را آزموده‌اند. اين پزشکان تأييد کرده‌اند که کلروفيل سبزه‌ ‌گندم درواقع خوراک‌ عصرجديد است، دارويي که موجب تسکين آلام بشريت بيمار مي‌شود.

در درمان بيماري‌ها مي‌توان منافع استفاده‌ انحصاري از جيره‌ سبزه‌ ‌گندم را مشاهده کرد. درانجام اين روش درمان بيمار بايد به‌مدت 7‌روز، فقط از سبزه‌ گندم استفاده نمايد. با اين روزه، تمامي مواد مغذي سرشارترين غذاي زنده به‌شکل غليظ شده و با هضم آسان به انسان مي‌رسد با اين تفاوت که علاوه‌بر منافع کامل روزه داراي خطرات پرهيز کامل هم نيست. اين نوع روزه به‌صورتي مطبوع پاکسازي و در‌عين‌حال بدن را تغذيه مي‌نمايد. دراين مورد مي‌توان از ايمني کامل و نتايج واقعي بازسازي سلامت مطمئن بود.

در آماده‌شدن براي روزه‌ي سبزه‌ي‌گندم، براي بيمار آنچه اساسي است آن است که به‌طور مکرر از تنقيه‌ آب‌گرم استفاده نمايد تا بدن از مواد دفعي انبارشده پاکسازي شود. اين عمل براي دفع زوايد برجاي مانده در روده لازم است. هر روزه‌ سبزه‌ ‌گندم شامل است بر 3‌تا‌4بار صرف آب سبزه‌ ‌گندم در روز و دو کاشت کلروفيل. در‌صورتي‌که بيمار مزه يا بوي آب سبزه را نپسندد به‌جاي دو‌بار مي‌تواند از چهار‌کاشت استفاده کند که داراي همان مزايا و منافع است.

پس از بيدارشدن، بيمار بايد دو‌ ليوان آب‌گرم مخلوط با آب يک ليمو‌ترش بنوشد که با ملاس يا عسل شيرين شده باشد. سپس با استفاده از تنقيه، بايد کولون را از بقاياي مواد دفعي چسبيده به ديوار دروني پاکسازي و تخليه کرد. بيمار بايد سه‌بار در روز به فواصل 5 ساعته 120 ميلي‌ليتر کلروفيل خالص سبزه‌ ‌گندم مصرف نمايد. هر ليوان را به‌نسبت نصف به‌نصف مي‌توان با آب رقيق نمود. در طول مدت درمان با سبزه‌ ‌گندم، بيمار هر‌روز بايد يک‌ليتر آب بنوشد که چندان سرد نباشد و براي تخليص آب نيز هربار يک مشت سبزه‌‌گندم در ليوان بريزد.

در روزه‌ سبزه‌ ‌گندم، ممکن است بيمار به مدت يک يا چند‌ روز دچار ضعف شود. سريع ترين و مؤثرترين راه مقابله با اين بحران، نوشيدن شير‌کنجد است. اين نوشابه سرشار از پروتئين و کلسيم است و احساس ضعف را تسکين مي‌دهد.

ضمن ادامه‌ روزه آب سبزه‌ ‌گندم، ممکن‌است بيمار تغييراتي در بدن حس کند. بيمار ممکن‌است روزانه 750گرم وزن از‌دست بدهد. در‌آن عده از افرادي‌که دچار اضافه‌ وزن هستند و غالباً دچار ناراحتي‌هاي گوارشي مي‌شوند، روزه با سبزه‌ ‌گندم سبب استراحت بسيار لازم سيستم گوارش مي‌شود.

ضمن گرفتن روزه‌ سبزه‌ گندم، کلروفيل سموم انبارشده در ياخته‌ها و بافت‌چربي را به گردش‌خون منتقل‌کرده و سپس دفع مي‌کند، اين تأثير پاکسازي ممکن‌است با تهوع، سردرد، تب و کرامپ همراه باشد. در اينگونه موارد بيمار نبايد هراسان شود بلکه بايد درازکشيده و استراحت نمايد تا احساس بهتر‌بودن کند. ممکن‌است با جويدن مقداري ساقه‌ کرفس، اين حالت رفع شود. در دوره‌ پاکسازي، استراحت کامل الزامي است تابدن بتواند خود را از شر انبارشدن مواد سمي حاصل از مصرف غذاي نادرست، دارو و ساير کج‌روي‌ها برهاند.

کلروفيل سبزه‌ي‌گندم در بدن به‌سرعت هضم مي‌شود. وقتي تغذيه از راه دهان امکانپذير نباشد، در واقع کلروفيل زندگي‌بخش است. همانطور که مي‌دانيم، بسياري از بيماري‌ها از کولون آغاز مي‌شوند و با اين روش همزمان، کولون پاکسازي مي‌گردد. با استفاده از تنقيه‌ آب‌گرم يا ماساژ کولون، مي‌توان يبوست را از‌ ‌بين ‌برد. ضمن درمان با سبزه‌ ‌گندم، بيمار بايد روزانه با اسفنج آب‌گرم حمام کند و به‌دنبال آن با کيسه‌ي زبر تن‌ خود را بمالد تا به گردش‌خون کمک شود.

گذاشتن پاها در آب گرم به مدت 15‌تا‌20 دقيقه هر روز به دفع سموم از سيستم کمک مي‌کند. در‌اين حالت گفته مي‌شود اين سموم برحسب ثقل به‌سمت پاها و قوزک سرازير مي‌شوند. اين کار به آرامش کمک مي‌کند و ماساژ نيز در‌آن مؤثر‌است.

نحوه تهيه و استفاده از سبزه گندم:
سبزه‌ ‌گندم را مي‌توان در هرجايي کشت داد به‌شرطي‌که نور خورشيد از ساعت 11‌تا‌15 به‌طور مستقيم به آن نتابد و دماي محيط ملايم باشد. اشعه‌ مستقيم آفتاب قدرت سبزه را مي‌گيرد و ساقه‌هاي گرد مسطح شده و روي هم مي‌افتند. به‌نظر مي‌رسد کلروفيل در‌اين حالت در مقايسه با کلروفيلي که از سبزه حفظ شده از اشعه‌ خورشيد به‌دست مي‌آيد نيز قدرت کمتري دارد.

براي رشد نوع خوب و مرغوب، بايد گندم را 8‌تا‌10ساعت درون آب خيساند. سپس از آب در آورده و به دانه‌ها 15ساعت امکان داد تا جوانه بزنند. براي رشد سبزه‌ گندم بايد از ظروف سفالي يا چوبي استفاده کرد. اين ظروف را مي‌توان از کمپوست پر کرده و دانه‌هاي جوانه‌زده را روي آن پراکند. سپس روي ظرف را با يک پارچه‌ تيره پوشاند و يا ظرف را به دور از نور‌خورشيد نگاه‌داشت. يک‌يا‌دو بار در روز بايد به اين ظرف آب داد. بعداز 6 تا 7روز سبزه به بلندي 13تا 17سانتي‌متر خواهد رسيد.

اين سبزه را با قيچي بريده، بلافاصله آسيا مي‌کنند. سپس شيره‌ سبزه آسياشده را با استفاده از يک پارچه بيرون مي‌آورند. براي بهره‌گيري از حداکثر مزايا، اين مغز را دوباره بايد آسيا کرد و 2‌يا‌3بار آب آن را گرفت. شيره‌ به دست ‌آمده را بايد بلافاصله مصرف کرد زيرا با هر دقيقه گذشت زمان از قدرت و ارزش دارويي سبزه کاسته مي‌شود و ظرف 3 ساعت ديگر هيچ ارزشي نخواهد داشت.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: بيتوته

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.