تبلیغات

ملکي: وضعيت زير آوار بحراني است

ملکي: وضعيت زير آوار بحراني است

ايسنا/ سخنگوي ستاد مديريت بحران حادثه ساختمان پلاسکو اعلام کرد: وضعيت زير آوار بحراني است و تقريبا نمي توانيم انتظار زنده ماندن کسي را داشته باشيم.

سيدجلال ملکي در خصوص آخرين وضعيت آوار برداري ساختمان پلاسکو توضيح داد و گفت: عمليات آواربرداري کماکان ادامه دارد. ما هنوز کسي را بيرون نکشيده ايم. ولي وضعيت زير آوار بحراني است. شعله هاي نهفته همچنان وجود دارند و تقريبا نمي توانيم انتظار زنده ماندن کسي را داشته باشيم.

وي افزود: آوار به حدي فشرده است که هيچ هوايي وارد آن نمي شود و به همين دليل وقتي بخشي از آن را تکان مي دهيم، شعله ور مي شود. بدن هاي همکاران ما ذره ذره در حال آسيب ديدن است.

سخنگوي ستاد مديريت بحران ساختمان پلاسکو با بيان اينکه اولويت ما حفر تونل نبوده است اظهار کرد: برخي افراد که ادعا مي کردند که منطقه را مي شناسند، نقاطي را نشان دادند و گفتند اگر از اينجا حفر کنيد به نتيجه مي رسيد. ما در سه نقطه تونل حفر کرديم، اما برخلاف اظهارات آنها که مي گفتند بعد از حفر يک متر به ساختمان مي رسيد اما ما با وجود کندن 5 متر نيز به چيزي به جز بن بست نرسيديم.

ملکي در ادامه تصريح کرد: اين در حالي است که به دستور آقاي قاليباف تکليف ما از لحظات اول، آوار برداري از بالاترين نقطه آن بوده است. آتش نشانان با خون خودشان آتش بي احتياطي بعضي افراد را خاموش کردند.

وي ضمن رد برخي شايعات در خصوص شنيدن صداي ناله از زير آوار، تاکيد کرد: مردم اخبار را فقط از منابع رسمي کسب کنند. شب گذشته چندين ستون بسيار سنگين جابجا شد. تجهيزات ما در حال حاضر مناسب و به روز است.

ملکي همچنين اضافه کرد: در ساعات مياني روز هزاران نفر از مردم در اين ساختمان رفت و آمد مي کنند، اگر آتش نشانان حضور به موقعي نداشتند امروز به جاي 20 نفر شاهد از دست رفتن صدها نفر بوديم. آنها از يک بحران انساني جلوگيري کردند.

سخنگوي ستاد مديريت بحران حادثه ساختمان پلاسکو در خصوص اظهاراتي مبني بر خطر ساز بودن ساختمان هاي مجاور پلاسکو، گفت: اين موضوع در دست بررسي است. معاون دادستان نيز اجازه داده است که هر زمان به اين نتيجه رسيديم که براي تسريع در عمليات نياز به تخريب ساختمان است، آن را انجام دهيم.

به گزارش ايسنا، پيرحسين کوليوند سرپرست اورژانس کشور نيز با بيان اينکه نيروهاي اورژانس همچنان در محل حادثه مستقر هستند،‌در خصوص آخرين وضعيت مصدومان بستري شده اين حادثه در بيمارستان گفت: از 33 مصدومي که ديروز بستري شده اند در حال حاضر تنها سه نفر در بيمارستان هستند. 29 نفر مرخص و يک نفر به علت شدت بالاي سوختگي به شهادت رسيده است. همچنين 51 نفر نيز به صورت سرپايي در منطقه درمان شده اند.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.