تبلیغات

داوينچي 200 سال زودتر قانون اصطکاک را کشف کرده بود

داوينچي 200 سال زودتر قانون اصطکاک را کشف کرده بود

فارس/ دستنوشته‌هاي «لئوناردو داوينچي» در يک دفتر يادداشت کوچک که با يافته‌هاي علمي او غيرمرتبط بود، به تازگي اسرار بيشتري را در مورد اين دانشمندان مشهور ايتاليايي فاش کرد.
داوينچي ذهن پيچيده‌اي در فهميدن اتفاقات مختلف داشت و 200 سال پيش از آنکه اين اتفاق به صورت علمي ثبت شود، قوانين مربوط به اصطکاک را فهميده بود و آن را در دفترچه خود ثبت کرده بود.
پروفسور «يان هاچينگز» از دانشگاه کمبريج با اعلام اين خبر توضيح داد که چگونه داوينچي دانش و آگاهي موجود را در طراحي ماشيني خود به کار گرفته بود و همين مسئله باعث شد نگاه علمي او 200 سال زودتر به اين مسئله برسد.
اين دفتريادداشت کوچک با اندازه 92 در 63 ميليمتر به سال 1943 ميلادي مربوط مي‌شود که هم‌اکنون در «موزه ويکتوريا و آلبرت» لندن از آن نگهداري مي‌شود. در دهه 1920 ميلادي مدير قبلي موزه اعلام کرده بود آچه که در دفتر داوينچي آورده شده چيزي جز يادداشت‌هاي بي‌ربط و نمودارهاي بي‌مفهوم کشيده شده با گچ قرمز نيست.
داوينچي در قسمت بالاي اين دفتر يادداشت يک زن مسن را طراحي کرده بود و زير آن نوشته بود: «زيبايي فاني مي‌گذرد و باقي نمي‌ماند». محققان مي‌گويند داوينچي در اينجا تصوير دوران سالخوردگي هلِن مربوط به تروي را کشيده است.
به هر حال، پروفسور هاچينگز و گروهش با انجام مطالعات جديد به اين نتيجه رسيدند که نمودارهاي مندرج در اين دفترچه بسيار اهميت دارند و نشان مي‌دهند که داوينچي 200 سال پيش از آنکه قوانين مربوط به اصطلاک کشف شود، به آنها دسترسي پيدا کرده بود.
داوينچي در قسمت پايين چهره زن سالخورده يک وزنه را طراحي کرده بود که به کمک قرقره آويزان شده بود و يک رديف از بلوک‌ها آن را مي‌کشيدند. لازم به ذکر است که هم‌اکنون براي ثابت کردن قانون اصطکاک از همين روش استفاده مي‌شود.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.