تبلیغات

بازخواني بيانات رهبر انقلاب درباره استمرار دشمني آمريکا

بازخواني بيانات رهبر انقلاب درباره استمرار دشمني آمريکا

ايسنا/ نشريه خط «حزب‌الله» در شصت و ششمين شماره خود بخش‌هايي از بيانات آيت‌الله خامنه‌اي درباره استمرار دشمني‌هاي آمريکا را منتشر کرده است

در آخرين شماره نشريه خط حزب الله آمده است:

"روابطمان با ايران بسيار مناقشه‌برانگيز خواهد ماند و ما بايد اعمال فشار را بر ايران حفظ کنيم تا بتوانيم برنامه موشکي ايران را عقب بنشانيم. اهداف ديگر ما، فشار بر ايران براي دست کشيدن از حمايت تروريست‌ها، پايان دادن به بي‌توجهي به حقوق‌بشر و توقف مداخله ثبات‌زدايانه در امور همسايگانش است". اين جملات را جان کري در نامه خداحافظي‌اش در پايان دولت اوباما و تنها چند روز پيش از اولين سالگرد اجرايي شدن برجام نوشته است.

کري وزيرخارجه همان دولتي است که از ابتداي استقرارش سياست دستکش مخملين را براي ارتباط با ايران در پيش گرفت اما اکنون به دولت جديد آمريکا توصيه مي‌کند مهم‌ترين دستاورد سياست خارجي‌اش يعني برجام را با فشار تحريم عليه ايران حفظ کرده و براي(به ادعاي خودشان) دست کشيدن ايران از حمايت ازتروريست‌ها و عقب نشاندن برنامه موشکي تلاش کند.«وزير خارجه‌ي خوش‌اخلاق! آمريکا در نامه‌ وداعيّه‌ي خود توصيه ميکند به دولت بعدي که به ايران سخت بگيريد، هرچه ميتوانيد سخت‌گيري کنيد، تحريمها را حفظ کنيد، نگه داريد، بدانيد با سخت‌گيري ميشود از ايران امتياز گرفت کمااينکه ما گرفتيم -او ميگويد- خب اين دشمن است؛ حالا اين دشمن، دشمن خندان است؛ يک دشمن بود که مي‌آمد صريحاً ميگفت که ايران محور شرارت است، او اين را صريحاً نميگويد امّا رفتار او همين رفتار است. اين شد دشمن. 19/10/95» حالا و با اين نامه و اظهارنظرهاي مشابه از دولتمردان اوباما، براي هر انسان منصف و واقع‌بيني در کشورمان و بلکه دنيا اثبات شده است که «دشمني آمريکا با ملّت ايران و با جمهوري اسلامي اصلاً حول محور هسته‌اي نيست؛ اين خطا است اگر خيال کنيم که دعواي آمريکا با ما سرِ قضيّه‌ي هسته‌اي است؛ نه، قضيّه‌ي هسته‌اي بهانه است؛ قبل از اينکه مسئله‌ي هسته‌اي مطرح باشد، همين دشمنيها، همين مخالفتها از اوّل انقلاب بود؛ اگر يک روزي هم مسئله‌ي هسته‌اي حل شد -فرض کنيد جمهوري اسلامي عقب‌نشيني کرد؛ همان‌که آنها ميخواهند- خيال نکنيد مسئله تمام خواهد شد؛ نه، ده بهانه‌ي ديگر را به‌تدريج پيش ميکشند. 12/ 8/ 92» واقعيت اين است که دولت اوباما در ماه‌هاي اخير، با تهديدات پشت پرده و بدعهدي‌هاي مکرر عملا مانع همکاري بانک‌ها و شرکت‌هاي بزرگ بين‌المللي با جمهوري اسلامي ايران شده و با وضع قوانيني چون محدوديت صدور ويزا و همچنين تمديد قانون تحريم‌هاي ايران موسوم به آيسا، آشکارا برجام را نقض کرده ‌است. شرايط وقتي پيچيده‌تر مي‌شود که با روي کار آمدن دونالد ترامپ مشخص نيست او چه واکنشي در قبال اين توافق خواهد داشت. ترامپي که اين روزها جهان و جامعه آمريکا را در حيرت گذاشته است. حيرت از بي‌ثباتي کشوري که خود را بزرگترين هژموني جهان مي‌داند. براي نمونه او و اعضاي کابينه احتمالي‌اش بارها به برجام تاخته‌اند وخواهان بازنگري آن شده‌اند. ترامپ مي‌گويد: "به نظر من، اين توافق يکي از بدترين وابلهانه‌ترين توافق‌هايي است که تاکنون منعقد شده است" از ديگر سو ترامپ حداقل در مبارزات انتخاباتي بر اين اصل اصرار داشته است که براي وادار کردن تهران به تعامل با آمريکا بايد تحريم‌ها عليه ايران را چند برابر کرد؛ اظهارنظري که در جولاي 2015 در گفت‌وگو با سي‌ان‌ان آن را مطرح کرد و گفت: "ما بايد تحريم‌ها را دو برابر و سه برابر کرده و وادارشان کنيم سراغ ما بيايند."‌ و در يک مصاحبه ديگر با نيويورک‌تايمز گفت: "ما بايد تحريم‌ها را دو برابر کرده و به توافق بهتري مي‌رسيديم."

دشمن دشمن است و راه‌هاي دشمني او هم تجربه شده و آزموده شده، حيله و مکر او هم بعد از همه بازيهاي خوش خط و خال دولت اوباما، حالا بايد براي همگان مشخص شده باشد. حداقل دست‌آورد سياست حکيمانه «نرمش قهرمانانه» همين اندوختن تجربه است. درک اين بازي چماق و هويج، نشان دادن يک دوراهي غلط و ساختگي از تشويق و تنبيه محتوم در فضاي سياسي و اقتصادي بين‌المللي«يک دوراهي را دشمن نشان مي‌دهد، اين دوراهي غلط و دروغ است. ما مي‌توانيم با اقدام عملي در اقتصاد مقاومتي، کشور را مصونيت‌سازي کنيم تا در مقابل تحريم به خودمان نلرزيم. ما مي‌توانيم در مقابل آمريکا بايستيم و تحريم‌ها در ما اثر نکند. اگر اين کارها را بکنيم، احتياج نداريم از ارزش‌ها و خطوط قرمز و اصول خودمان صرف‌نظرکنيم. 1/ 1/ 95». حالا بهتر مي توان اين هشدارهاي پرتکرار را درک کرد: «ما که دائم ميگوييم دشمن، دشمن، نه اين است که ميخواهيم شعار بدهيم، نه اينکه به قول بعضي‌ آدمهاي بي‌انصاف ميگويند اينها در کار داخلي خودشان درمانده‌اند، ناچارند دشمن بتراشند؛ نه، دشمن‌تراشي نيست؛ خب دشمن است، چشمت را باز کن تا ببيني؛ ببندي چشمت را، البتّه نمي‌بيني؛ سرت را داخل برف فروکني، نمي‌بيني؛ امّا سرت را بلند کن، نگاه کن، مي‌بيني. 19/ 10/ 95»

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.