تبلیغات

زندگی نامه میخائیل کلاشنیکف ، مخترع کلاشینکف + عکس

در ۶۰ سال گذشته هیچ تفنگی به اندازه کلاشنیکف نتوانسته است باعث کشتن انسان‌ها شود. میخائیل کلاشنیکف، سازنده آن، معتقد است: «مقصر سیاستمدارانی هستند که نمی‌توانند با هم به توافق برسند.

میخائیل کلاشنیکف


نام: میخائیل کلاشنیکف

زادروز: ۱۰ نوامبر ۱۹۱۹ - کوریا، سرزمین آلتایی

درگذشت: ۲۳ دسامبر ۲۰۱۳ میلادی (۹۴ سال) - ایژوسک، اودمورتیا

محل زندگی: ایژوسک، اودمورتیا

ملیت: روسی

تابعیت: روسی

پیشه: طراح سلاح سبک - سپهبد روسی

شناخته‌شده برای: مخترع سلاح کلاشنیکف آ-کا-۴۷

همسر: Ekaterina Kalashnikova

فرزندان: ویکتور، نلی، ناتاشا، النا

زندگی نامه میخائیل کلاشنیکف ، مخترع کلاشینکف + عکس

در ۶۰ سال گذشته هیچ تفنگی به اندازه کلاشنیکف نتوانسته است باعث کشتن انسان‌ها شود. میخائیل کلاشنیکف، سازنده آن، معتقد است: «مقصر سیاستمدارانی هستند که نمی‌توانند با هم به توافق برسند.»

امروز زادروز میخائیل کلاشنیکف، سازنده مرگبارترین سلاح دهه‌‌های گذشته است.

چهره کلاشنیکف در عکس‌ها همراه با نشان‌های افتخاری است که دریافت کرده است. نوع نگاه او نیز بیان‌کننده افتخاری است که کشورش روسیه به وی می‌کند.  در سالگرد تولد ۶۰ سالگی سلاح کلاشنیکف، او یکی از سه نشان افتخار لنینی را که دریافت کرده است، بر سینه آویخته بود.

کلاشنیکف، «افتحار مبارزان در تمام جهان»

میخائیل کلاشنیکف سازنده «تفنگ خودکار ۴۷» است. این مسلسل نه تنها توسط سازمان موسوم به فراکسیون ارتش سرخ RAF در آلمان، بلکه توسط گروه‌های گوناگون در کشورهای مختلفی مانند زیمبابوه، موزامبیک و یا توسط حزب‌الله به کار گرفته شده است. یاسر عرفات، رهبر پیشین تشکیلات خودگردان فلسطینی از کلاشنیکف به عنوان «افتحار مبارزان در تمام جهان» نام برد.


 عکسی که در پلاکارد یونیسف برای جلوگیری از استفاده از سلاح توسط کودکان منتشر شده است


بنا به آمار تخمینی، حدود ۱۰۰ میلیون نمونه از تفنگ کلاشنیکف در سراسر جهان وجود دارد . در ۶۰ سال گذشته هیچ سلاحی به اندازه کلاشنیکف نتوانسته است باعث کشته شدن انسان‌ها شود. بنا به نظر یونیسف، در اوگاندای شمالی یک کلاشنیکف را می‌توان در ازای بهای یک مرغ خریداری کرد.

«مقصر سیاستمداران هستند»

نگاهی به زندگی کسی که بیشترین خدمت را در کشتن انسان‌ها کرده است، می‌تواند دردناک باشد. کلاشنیکف می‌گوید: «مقصر سیاستمدارانی هستند که نمی‌توانند به توافق برسند و مخترع‌ها مقصر نیستند.»

از یک زاویه می‌توان او را سازنده اختراعی نامید که عامل کشتار هزاران انسان در سراسر جهان شده است. از سوی دیگر میخائیل کلاشنیکف به عنوان افسر نظامی در پایان جنگ جهانی فقط کسی بود که طرحش در مقایسه با دیگران موفقیت به دست آورد؛ طرحی که در واقع برای کمک به پیروزی ارتش شوروی در مقابل نیروهای آلمان فاشیستی ارائه شده بود.

زندگی نامه میخائیل کلاشنیکف ، مخترع کلاشینکف + عکس


زندگی با اختراعی مرگبار

کلاشنیکف می‌گوید: «بدون آلمانی‌ها من هرگز طراح اسلحه نمی‌شدم». شاید این دید به وی کمک می‌کند که بتواند با وجود نتایج مرگبار اختراع خود زندگی کند. ساخت تفنگ کلاشنیکف غیر از شهرت، برای سازنده‌اش نفع دیگری به همراه نداشت. او پولی را برای ثبت اختراعش به دست نیاورد. در سال ۲۰۰۴ از کلاشنیکف به عنوان مهمان در جشن معرفی «ودکای کلاشنیکف» در لندن دعوت به عمل آوردند.

میخائیل کلاشنیکف در خانه‌ای ساده زندگی می کرد. دفتر کار کوچکی در شهر ایشوسک، محل تولید تفنگ کلاشنیکف داشت. تنها مارک کلاشنیکف از ایشوسک نیست که در جهان معروف است و این سلاح در همه کشورها تولید می‌شود. با وجود کیفیت بدتر سلاح‌های تقلبی، ولی کارکرد همه آن‌ها به‌گونه‌ای هست که بتوانند باعث کشتن انسان‌ها شوند.


کلاشنیکف از بیماری قلبی رنج می‌برد و در ماه ژوئن ۲۰۱۳ در بیمارستان مرکزی مسکو تحت مداوا قرار گرفت. وی پس از بهبودی نسبی در ماه سپتامبر ۲۰۱۳ به ایژوسک مرکز جمهوری اودمورتی روسیه بازگشت اما از ۱۷ نوامبر ۲۰۱۳ بار دیگر در بیمارستان بستری شد.

میخائیل کلاشنیکُف، سازنده تفنگ تهاجمی معروف کلاشنیکُف روز دوشنبه، دوم دی ۱۳۹۲ برابر ۲۳ دسامبر ۲۰۱۳، در سن ۹۴ سالگی در شهر ایژِوِسک، در نزدیکی کوه‌های اورال درگذشت.

برترین ها

اخبار مرتبط:

زندگی نامه جک دورسی ، مدیرعامل میلیاردر توئیتر + عکس

زندگی نامه مارکوپولو، تاجر و جهانگرد ونیزی + عکس

زندگینامه و آثار جی‌. دی ‌سالینجر، نویسنده معروف + عکس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار