تبلیغات

ويدئو/ پهپاد ايرمادا نسل بعدي هواپيماهاي بدون سرنشين را به تصوير مي‌کشد

گجت نيوز/ با متداول شدن ساخت و استفاده از پهپادها در زمينه‌هاي مختلف، تقريبا همه آن‌ها شکل يکديگر شده‌اند، اما پهپاد ايرمادا (Airmada) کاملا متفاوت بوده و درخور تکنولوژي قرن بيست و يکم ظاهر شده است. پهپاد ايرمادا همانند جعبه‌هايي طراحي شده که حين باز کردن، آدمکي از آنها خارج مي‌شود! اين محصول جديد در واقع يک پهپاد همه کاره و راهکاري جديد است که در قالب يک جعبه ارائه شده و از آن به عنوان سکوي پرش خود استفاده مي‌کند.

يکي از قابليت‌هاي فوق‌العاده پهپاد ايرمادا، امکان اجراي عمليات‌هاي مستقل در طول روز است، به طوري که حتي قادر است تا با خود باتري اضافي حمل کرده و پيش از بازگشت به خانه آن را به طور خودکار تعويض کند. اين پهپاد توسط يک استارت آپ به همين نام ساخته شده و در نظر دارد تا مفهوم وسيله نقليه هوايي بدون سرنشين را به طور کامل متحول کرده و به يک مرحله بالاتر منتقل کند. جکلين کالي (Jacqueline Khoury) مدير توسعه تجارت ايرمادا گفت:

ايستگاه زميني، برنامه‌هاي هواپيماهاي بدون سرنشين تجاري را قادر مي‌سازد تا کاهش هزينه قابل توجهي را به خود ببينند. وجود ايستگاه و سکوي پرتاب مطمئن بر روي زمين، در واقع آخرين عنصر ضروري است که سبب مي‌شود تا استفاده از پهپادها به ميزان بسيار زيادي افزايش پيدا کند. سکوي پرتاب زميني به بهبود برنامه‌هاي هواپيماهاي بدون سرنشين خودمختار کمک شاياني کرده و حضور دائمي انسان به عنوان خلبان و کنترل‌کننده پهپاد را غيرضروري مي‌کند.

وي در ادامه، درباره ادعاي خود پيرامون قدم برداشتن براي تحول مفهوم هواپيماهاي سرنشين، به قابليت اجراي ماموريت توسط پهپاد ايرمادا در هفت روز هفته و در تمامي ساعات شبانه روز اشاره کرد.

برنامه اصلي پهپاد ايرمادا و تکنولوژي به کار رفته در آن، پاسخ به تقاضاي کاربران براي نظارت و پشتيباني از زير ساخت‌هاي اساسي است. از نظر سازنده، در مواجهه با خطرات ايمني و امنيتي مربوط به امکانات فيزيکي و صنعتي زير ساخت، اپراتورهاي صنعتي به اطلاعات موقعيتي بهتري نياز داشته و با آگاهي از شکل نجومي و سه بعدي موقعيت، بهترين تصميم‌ها را خواهند گرفت.

پهپاد ايرمادا همواره در مقر خود (جعبه سکو) در حالت آماده به کار قرار داشته و همواره آماده است تا در مواقع ضروري به طور خودکار به منظور کسب اطلاعات موقعيتي و جمع‌آوري اطلاعات، به منطقه مورد نظر اعزام شود. وعده داده شده که اين پرنده در زمان‌هاي حساس و استثنايي به سرعت خود را به موقعيت خواهد رساند. به اين وسيله، پهپاد ايرمادا تبديل به ابزاري بسيار گران‌بها در زمينه‌هاي مختلف، از کشاورزي گرفته تا ساخت و ساز تبديل خواهد شد. اين پهپاد هم‌اکنون توسط گروه‌هاي نيازمند به نظارت‌هاي امنيتي مورد استفاده قرار گرفته و هنوز اطلاعاتي درباره زمان عرضه عمومي آن در دسترس نيست.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»

برای مشاهده ویدئو مرورگر خود را بروز نمائید


منبع: گجت نيوز

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.