تبلیغات

پناهيان: يک وزير حتي قدرت ندارد به تنهايي بر زير مجموعه خود نظارت کند

پناهيان: يک وزير حتي قدرت ندارد به تنهايي بر زير مجموعه خود نظارت کند

خبرآنلاين/ حجت الاسلام پناهيان گفت: اگر تشکيلات وجود نداشته باشد، امکان نفوذ دشمن در کشور نيز بيشتر خواهد شد. از سوي ديگر، سياسيون بايد برآمده از تشکيلات مردمي باشند، نه بر آمده از باندهاي سياسي.

حجت الاسلام عليرضا پناهيان درنشست هم انديشي جوانان انقلابي ايران ضمن تاکيد بر رويکرد تشکيلاتي پيامبر اعظم(ص) در دوران صدر اسلام اظهار داشت: "ايجاد تشکيلات، لازمه حيات اجتماعي است. پيامبر اسلام قبل از ورود به مدينه 12 نفر را به عنوان فرمانداران خود انتخاب کردند. اين نشان دهنده اهميت "ايجاد تشکيلات" در سيره پيامبر اعظم صلي الله عليه و آله است. رسول گرامي اسلام در اين خصوص به نزول وحي و شخصيت والاي خود اکتفا نکردند و دست به ايجاد تشکيلاتي قوي براي اداره جامعه زدند. اساسا بدون ايجاد تشکيلات، جامعه اداره نمي شود. در حقيقت، پيامبر اسلام در صدر اسلام شبکه اجتماعي گسترده اي را ساماندهي نمودند.ايشان از طريق اين تشکيلات، در جريان نظرات مردم قرار گرفته و نظرات خود را نيز به مردم منتقل مي فرمودند.

پناهيان در ادامه افزود: اگرچه ما در برهه فعلي شاهد تفکيک قوا و جريان داشتن ساز و کار مردمي در آنها هستيم، اما اين موضوع جاي تشکيلات مردمي را نمي گيرد. به عنوان مثال يک وزير حتي قدرت ندارد به تنهايي بر زير مجموعه خود نظارت کند و در اينجا لازم است مردم و جوانان نقش آفريني تشکيلاتي داشته باشند و با حرکتي دلسوزانه و منسجم، در کنار يکديگر قرار گيرند.

وي تاکيد کرد: ما تشکيلات سياسي کمي داريم. اگر هم تشکيلاتي وجود دارد، داراي خصلت مردمي بودن نيست. به راستي ما چگونه مي توانيم به صورتي توده اي و فردي از انقلاب اسلامي دفاع کنيم؟ اگر تشکيلات وجود نداشته باشد، امکان نفوذ دشمن در کشور نيز بيشتر خواهد شد. از سوي ديگر، سياسيون بايد برآمده از تشکيلات مردمي باشند، نه بر آمده از باندهاي سياسي.در صورت ايجاد تشکيلات مردمي، ديگر برگزاري چند مناظره يا افشاگري ها و تخريب ها ،تعيين کننده آراي عمومي نخواهد بود.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: خبرآنلاين

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.