تبلیغات

بازار خودرو/

بازار خودرو/

ايسنا/ دو خودروي چيني مونتاژ داخل ليفان ۶۰ X و ام‌وي‌ام ۵۵۰ در حالي در دو مدل دنده دستي و اتوماتيک در بازه قيمتي بالاتر از ۵۰ و ۶۰ ميليون تومان عرضه مي‌شوند که در پايين‌ترين سطح کيفي قرار دارند.
اين خودروها شامل سايپا ۱۱۱، سايپا ۱۳۲، سايپا ۱۳۱، تيبا، تيبا هاچ‌بک، ام‌وي‌ام S ۱۱۰، پژو پارس، سمند، پژو ۴۰۵، ليفان ۶۰ X و ام‌وي‌ام ۵۵۰ هستند که تنها يک ستاره از پنج ستاره کيفي را در ارزيابي‌ها کسب کرده‌اند.
در مدل ارزيابي کيفيت خودروهاي داخلي، اين محصولات بسته به کيفيت خود يک تا پنج ستاره دريافت مي‌کنند که يک ستاره پايين‌ترين سطح کيفي و پنج ستاره بالاترين سطح کيفي را نشان مي‌دهد.
در اين ميان نکته قابل توجه در بررسي وضعيت توليد و عرضه خودروهاي داخلي ياد شده اين است که در ميان اين خودروها ۹ مدل در بازه قيمتي کمتر از حدود ۳۵ ميليون تومان و به اصطلاح در رده کم‌ قيمت‌ترين خودروهاي داخلي قرار دارند، ولي دو مدل از آنها در بازه قيمتي بالاتر از ۵۰ و ۶۰ ميليون تومان عرضه مي‌شوند. اين در حالي است که خودروسازان معتقدند بين کيفيت و قيمت خودرو رابطه مستقيمي وجود دارد.
بر اين اساس دو خودروي ليفان ۶۰ X و ام‌وي‌ام ۵۵۰ در حالي در پايين‌ترين سطح کيفي ممکن (سطح يک ستاره از پنج ستاره کيفي) توليد مي‌شوند که قيمت‌هاي فروش آنها پايين هم نيست. در حال حاضر ام‌وي‌ام ۵۵۰ با دنده دستي به قيمت حدود ۵۶ ميليون تومان و ليفان ۶۰ X با دنده دستي به قيمت حدود ۵۳ تا ۵۴ ميليون تومان در بازار خريد و فروش مي‌شود. البته گويا مدل دنده دستي ليفان ۶۰ X مدتي است که توليد نمي‌شود.
نگاهي به سايت دو شرکت کرمان موتور و مديران خودرو به عنوان مونتاژکننده محصولات ليفان و ام‌وي‌ام در ايران نشان مي‌دهد که قيمت فروش مدل دنده اتوماتيک ليفان ۶۰ X نيز حدود ۶۷ ميليون تومان و قيمت مدل دنده اتوماتيک ام‌وي‌ام ۵۵۰ حدود ۶۴ ميليون تومان است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.