تبلیغات

استقلال آغازگر سقوط فيروز کريمي

استقلال آغازگر سقوط فيروز کريمي

کاپ/ تا قبل از سال 1386 فيروز کريمي يکي از بهترين مربيان فوتبال ايران از لحاظ آمار بود.
در سال 1386 شاگردان کريمي در استقلال اهواز تنها با يک اشتباه کمک داور در هفته ماقبل آخر قهرماني را با نايب قهرماني عوض کردند. کريمي پيش از آن هم 5 تيم را از دسته اول راهي ليگ برتر کرده بود تا کارنامه درخشانش کامل تر شود. فصل 87-86 را فيروز در استقلال اهواز آغاز کرد اما ناگهان در ميانه کار در اقدامي حيرت انگيز تيم خود را رها کرد و به استقلال تهران آمد که با ناصرحجازي به رده سيزدهم جدول سقوط کرده بود. فيروز سالهاي بعد درباره اين انتقالات گفت: سعيد رمضاني و دختر حجازي( آتوسا حجازي) به او گفتند که ناصر سرطان دارد و همين مساله سبب شد که او استقلال اهواز را به خاطر حجازي رها کند. اما سعيد رمضاني اين را تکذيب کرد و گفت:« ناصر حجازي در آن سال از هفته سوم از سوي هيات مديره وقت با دخالت‌هاي نابجا تحت فشار قرار گرفته بود طوري که در هفته چهارم با دو برد و يک تساوي و يک شکست استعفا داد اما فتح اله زاده قبول نکرد.. حجازي خسته شد تا بر خلاف ميلش و از آنجايي که خودخواه نبود و به موفقيت استقلال فکر مي کرد و مي ديد که هيات مديره به خاطر مخالفت با وي , به استقلال ضربه مي زند تصميم کنار برود و فرد ديگري جايگزينش گردد اما به درخواست و اصرار مديرعامل وقت قرار شد تا حجازي مدير فني باشد و يک نفر را انتخاب کند تا در ادامه هدايت استقلال را بر عهده بگيرد و از آنجايي که فيروز کريمي فني ترين مربي آن سالهاي فوتبال ايران بود مورد توجه حجازي قرار گرفت تا او را به استقلال بياورد»
سرانجام فيروز به استقلال آمد و هم با اين کار کمر استقلال اهواز را شکست هم استقلال تهران ناکامي هايش ادامه يافت. سرانجام هم اين امير قلعه نويي بود که اختيار تيم را در پايان فصل به دست گرفت و ابي ها را قهرمان جام حذفي کرد.
اما فيروز هم با ترک استقلال اهواز، با تمام موفقيت هايش وداع کرد. صبا، داماش، گسترش فولاد، شاهين بوشهر، سنگ آهن بافق، پيکان، ذوب آهن، ملوان، اکسين و سرانجام صنعت نفت تيم هايي بودند که فيروز هدايت آن ها را به دست گرفت و بهترين عملکرد او در اين تيم ها نگه داشتن ملوان در ليگ برتر بود! در پيکان تصوير شرم آوري از کريمي به جاي ماند که در ان به بازيکن سياهپوست فجرسپاسي لقب« ادمخوار» مي داد و سرانجام بازگشت او به ليگ برتر با صنعت نفت.
کريمي در استقلال طعم شکست و سقوط را چشيد و حالا با صنعت نفت به مصاف استقلال مي رود. آيا باز هم استقلال يادآور شکست هاي فيروز خواهد بود؟منبع: کاپ

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.