تبلیغات

تربیت بهتر فرزند با این روش ها

 7889

  اگر به فرزندتان سخت بگیرید به نفع وی کارکرده اید و برای تربیت وی به وظیفه خود عمل کرده اید سخت گیری برای تربیت فرزندان لازم و ضروری است و موجب پرورش بهتر شخصیت وی می شود توصیه های روانشناسان را در این زمینه برایتان آرود ه ایم

مریم رستمی  منطقه زنجان، اظهار کرد: محققان معتقدند که بدون درنظر گرفتن وضعیت اقتصادی و درآمد خانواده‌ها، والدینی که فرزندان خود را تحت کنترل داشته و آن‌ها را به حال خود رها نمی‌کنند، آینده روشن‌تری را برایشان رقم می‌زنند و بیشتر از سایر پدرها و مادرها می‌توانند اوضاع را کنترل کنند.

این روانشناس ادامه داد: در واقع، افرادی که در کودکی والدین منضبط و تا حدودی سخت‌گیر داشته‌اند، خیلی راحت‌تر از هم سن و سالانشان می‌توانند احساست نامطلوب خود را کنترل کنند و از افسردگی نجات یابند. علاوه بر این، کودکانی با این نوع تربیت می‌دانند که با چه روش‌هایی باید خود را با شرایط وفق دهند، روی کار خود تمرکز کنند و وظایف‌شان را با درصد بیشتری از موفقیت انجام دهند.

وی تصریح کرد: در واقع آن‌چه که موجب استحکام شخصیت افراد برای حضور در جامعه می‌شود، نوع تربیت و قوانینی است که هر کسی در سنین کودکی با آن دست و پنجه نرم می‌کند و از والدینش می‌آموزد. بنابراین، می‌توان به جرات گفت شیوه‌های تربیتی در مقایسه با سطح درآمد و وضعیت اقتصادی، نقش پررنگ‌تری در میزان موفقیت فرزندان یک خانواده دارد.

رستمی افزود: پدر و مادر نیز بخش اعظمی از این شیوه‌های تربیتی را از نیاکان خود به ارث می‌برند و سختگیری و چارچوب، ریشه در گذشته‌هایشان دارد. با این وجود نمی‌توان نقش آموزش را نادیده گرفت، چرا که متاسفانه بسیاری از والدین با شیوه‌های صحیح تربیتی آشنا نیستند و برای تربیت نسلی موفق، راهی جز افزایش آگاهی و آموزش روش‌های صحیح تربیتی ندارد.

این روان‌شناس خاطرنشان کرد: توانایی ابراز وجود، داشتن اعتماد به نفس، قدرت نه گفتن به بسیاری از ناهنجاری‌ها و خطاها، امیدواری و همه خصایص مثبت در محیط خانواده توسط والدین به کودکان آموزش داده می‌شود. متاسفانه بسیاری از والدین به خاطر نداشتن اقتدار کافی و منطقی در محیط خانه، فرزندانی ناتوان و وابسته تربیت می‌کنند و به آن‌چه در شخصیت فرزندشان شکل می‌گیرد اهمیت نمی‌دهند.

 (ایسنا)،

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار