تبلیغات

همسرتان براي پدر شدن آماده است؟

همسرتان براي پدر شدن آماده است؟

جام جم/ جواب آزمايش همسر شما مثبت است و اين يعني بزودي در فضاي خانه، صداي يک نوزاد خواهد پيچيد. مبارک باشد، از امروز زندگي‌تان تغيير مي‌کند، اما اين همه ماجرا نيست.
شايد براي شنيدن اين خبر، ماه‌ها يا سال‌ها منتظر بوديد. کسي قرار است بيايد که با آمدنش، زندگي‌تان تغيير مي‌کند و شما يک نام جديد پيدا مي‌کنيد. شما بزودي پدر مي‌شويد، يعني پدر شده‌ايد، فقط براي ديدن فرزندتان بايد تا روز تولدش صبر کنيد، اما اين چيزي از مسئوليت شما در اين چند ماه کم نمي‌کند.
از روزي که متوجه مي‌شويد همسرتان باردار است بايد به او کمک کنيد تا اين دوران را پشت ‌سر بگذارد. او ديگر تنها نيست. بخشي از وجود شما در وجود او زندگي مي‌کند، رشد کرده و ذره‌ذره به يک انسان کامل تبديل مي‌شود. اين دوران براي همسرتان بسيار خاص است. او بايد به چند نکته توجه ويژه داشته باشد: حفظ آرامش، تغذيه مناسب و رعايت نکات اخلاقي. شما يک همراه و کمک‌کننده در اين مسير هستيد و اگر کنار او نباشيد، نمي‌تواند دوران بارداري خوبي را تجربه کند.
پدر صبور و منتظر
خانم‌ها در دوران بارداري به دليل سختي‌هاي خاص اين روزها، تغييرات هورموني و شايد نگراني از آينده کمي حساس و زودرنج مي‌شوند، ظاهرشان تغيير مي‌کند و حتي در روابط زناشويي مثل قبل نخواهند بود، اين شما هستيد که بايد با صبر و آرامش به او کمک کنيد و اطمينان بدهيد که اندامش به شکل جديد، خستگي‌ها و بي‌حوصلگي‌هايش و همچنين عدم برقراري روابط جنسي در برخي موارد که پزشک آن را منع کند، برايتان قابل درک است و متوجه شرايط خاص او هستيد. صبور بودن شما به همسرتان آرامش مي‌دهد.
پدر مجهز به مهارت‌هاي لازم
اين 9 ماه همسرتان دغدغه‌هاي تازه‌اي خواهد داشت. در مورد دوران بارداري، تولد نوزاد و تربيت فرزند، مطالعه مي‌کند، توجهش بيشتر روي جنيني است که او را حس کرده و انتظار ديدنش را مي‌کشد و خلاصه ممکن است چون گذشته به شما توجه نکند. به جاي آن که از اين رفتار دلگير شويد شما هم او را همراهي کنيد. بد نيست کمي در مورد ويژگي‌هاي جنين در ماه‌هاي مختلف مطالعه کنيد. شما چند ماهي فرصت داريد تا مهارت‌هاي مختلف براي نگهداري از فرزند خود را بياموزيد. فکر نکنيد که چون آقاي پدر هستيد نيازي به يادگيري نحوه خواباندن، حمام کردن يا تعويض پوشک بچه نداريد، شما بايد بهترين کمک براي همسرتان باشيد. بالاخره شما هم پدر خواهيد شد، پس بايد خود را آماده کنيد.
پدر همراه
درست است که طبق عرف ما کارهاي خانه بيشتر بر عهده خانم‌هاست و حتما شما هميشه به همسرتان کمک مي‌کنيد، اما اين دوران بايد کمکتان بيشتر شود. خستگي و کارهاي سنگين براي هر دوي آنها ضرر دارد، پس هر زمان که مي‌توانيد به همسرتان کمک کنيد.
پدر مهربان‌تر از قبل
اين خاصيت زندگي زناشويي است که با شرايط مختلفي روبه‌رو مي‌شود و شرايط يکسان مي‌تواند براي افراد مختلف با توجه به عکس‌العمل آنها نتايج متفاوتي بدهد. زوجي مي‌توانند به بهانه بارداري از هم دور شوند. هر کدام بيشتر مشغول به کار خود باشند. زن تمام فکر و توجهش فرزندي باشد که در راه است و مرد گمان کند به خاطر بيشتر شدن تعداد نفرات خانواده‌اش بايد بيشتر به کار و تامين مالي توجه کند، اما زوجي ديگر مي‌توانند اين فرصت را زماني براي نزديک‌تر شدن به هم قرار دهند. در انتظار فرزندي مشترک بودن، مي‌تواند فرصت‌هاي بي‌شماري براي نزديک شدن ايجد کند. با هم کتاب بخوانيد، با هم به پياده‌روي برويد، با هم براي فرزندتان وسايل مورد نياز را بخريد، با هم در مورد نحوه تربيت او، آرزوها و روياهايتان و... حرف بزنيد و خلاصه ده‌ها موقعيت با هم بودن ديگر را ايجاد کنيد. شما به عنوان مرد خانواده مي‌توانيد براي داشتن لحظاتي خوش برنامه‌ريزي دقيقي داشته باشيد.
يک وظيفه مهم
اگر از من بپرسيد که بهترين هديه يک مرد در دوران بارداري به همسرش چه مي‌تواند باشد؟ جوابم دو کلمه خواهد بود: حضور هميشگي. البته اين به معني تعطيل کردن کسب و کار و نشستن کنار همسر تا تولد نوزاد نيست، بلکه شما مي‌توانيد سر کار برويد، اما از حال جسمي و روحي همسرتان باخبر باشيد. هرگاه او به دکتر مي‌رود، همراهي‌اش کنيد. لذت شنيدن صداي قلب فرزندتان را با هم بچشيد و به همسرتان براي تولد فرزندي سالم کمک کنيد. اگر او احساس کند حضور فيزيکي و معنوي شما را دارد، آرامش‌اش صدچندان خواهد شد. يادتان باشد اين فرزند هر دوي شماست. خوشي‌ها و لبخند‌ها و گريه‌هايش براي هر دوي شما بايد باشد تا در آينده هر دوي‌ شما را دوست بدارد. از اين فرصت براي نزديک‌تر شدن به هم و داشتن يک لذت مشترک استفاده کنيد.
شما پدر شده‌ايد، قدم نورسيده مبارک.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: جام جم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.