تبلیغات

آيا هميشه بايد نقاشي کودکان را تحسين کرد؟!

آيا هميشه بايد نقاشي کودکان را تحسين کرد؟!

سلامت نيوز/ نقاشي کشيدن کودکان نشانه رشد آنهاست. نقاشي تمام کودکان زيباست گرچه ممکن است نقاشي يک کودک با هارموني و ديگر از روي بي‌دقتي باشد.
توصيه روان‌شناسان به شما اين است که هميشه با گفتن اين جمله که چه نقاشي زيبايي، کودک‌تان را تشويق کنيد اما به او دروغ نگوييد زيرا کودکان مي‌توانند متوجه تشويق بي‌جا شوند.
نظر خود را صادقانه در مورد انتخاب رنگ‌ها و محل قرار گرفتن آدم‌ها و اشيا بيان کنيد و به او بگوييد که مي‌تواند بهتر نقاشي کند.

آيا بايد نقاشي کودکان را نگه داشت؟
وقتي کودکي نقاشي مي‌کشد و آن را به شما مي‌دهد يعني کادويي به شما تقديم کرده که بابت آن تلاش بسيار کرده است. پس کادوي او را دور نيندازيد يا حداقل همان لحظه اين کار را نکنيد. معمولا کودکان از تماشاي نقاشي‌هاي يکي دو سال قبل خود بسيار ذوق‌زده مي‌شوند و اين کار آنها را تشويق به ادامه کار و بهبود هنرشان مي‌کند.

آيا مي‌توان نقاشي کودکان را نقد کرد؟
نقاشي‌ها توليدات آني هستند. به همين دليل تفسير آنها آن هم توسط انسان‌هاي بالغي که ديدشان به واسطه ترس‌ها و پروژه‌هاي روزانه تغيير کرده بي‌فايده است. نقاشي‌ها تنها گوياي شخصيت در حال ساخت کودک هستند. مثلا اگر کودکي 2 درخت تنومند را در کنار دو نهال به تصوير مي‌کشد ممکن است بخواهد خانواده‌اي را ترسيم کند. توصيه ما به شما اين است که نقاشي‌ها را نقد نکنيد بلکه از خود کودک بخواهيد آنچه را ترسيم کرده براي شما تعريف کند و قضاوت را به گفته‌هاي او بسپاريد.

اينکه کودکي هميشه تصوير يک چيز را بکشد طبيعي است؟
برخي کودکان تنها به خانه کشيدن يا کشيدن درخت علاقه دارند. دليل اين امر آن است که آنها تنها به مسايل روزانه يا علايق خود دارند فکر مي‌کنند. تکرار يک نقاشي کار غيرطبيعي نيست. اتفاقا اين کار سبب افزايش مهارت در آنها مي‌شود. اما اگر کودک‌تان مرتبا تصوير سياه و ناخوشايند را به تصوير مي‌کشد و اين نقاشي‌ها با علايم ديگر مثل بروز مشکل در مدرسه يا خانه همراه است بايد با يک روان‌شناس در مورد آ‌نها صحبت کنيد.

آيا دستکاري در نقاشي‌هاي آنها کار صحيحي است؟
نقاشي‌هاي کودکان معمولا کمي دور از حقيقت است. ممکن است آدمک نقاشي او 4 انگشت و خورشيدش قرمز باشد. دليل آن هم اين است که کودکان آنچه را مي‌دانند مي‌کشند نه آنچه را مي‌بينند. براي آنها خانه هميشه سقف تيز مثلثي دارد. سعي نکنيد حقيقت را به آنها بفهمانيد. دست‌شان را آزاد بگذاريد تا آنچه را مي‌خواهند بکشند. اگر خودشان موافق‌اند شما مي‌توانيد به نقاشي آنها گل يا خانه بيفزاييد. اگر بخواهيد حقيقت را به آنها نشان دهيد ممکن است از نقاشي زده شوند.
با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: سلامت نيوز

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.