تبلیغات

دکتر سلام/ عمري طولاني با دريافت کالري کمتر

دکتر سلام/ عمري طولاني با دريافت کالري کمتر

سيمرغ/ رژيم غذايي مي تواند در افزايش طول عمر شما نقش زيادي ايفا کند، کالري دريافتي شما مي تواند در بالابردن سطح سلامتي شما اثربگذارد. سعي کنيد از موادغذايي با کالري کم کمک بگيريد تا هميشه جسمي سالم داشته باشيد
تحقيقات پژوهشگران، نتايج جالبي در زمينه رابطه کالري مصرفي و طول عمر، در اختيار ما قرار داده است. يک مطالعه جديد مويد اين فرضيه است که رژيم غذايي کم کالري به افزايش طول عمر و زندگي سالم تر کمک مي کند.
تيم تحقيق دانشگاه ويسکانسين مديسن و موسسه ملي کهنسالي آمريکا پيش از اين، دو مطالعه جداگانه در ارتباط با رژيم غذايي کم کالري، روي گونه اي ميمون به نام رزوس انجام داده بودند.
براساس تحقيق دانشگاه ويسکانسين مديسن در سال ۲۰۰۹، رژيم غذايي کم کالري تاثير قابل توجهي روي بقا، کاهش احتمال ابتلا به سرطان، بيماري فلبي و مقاومت در برابر انسولين در ميمون ها دارد.

اما مطالعه موسسه ملي کهنسالي آمريکا در سال ۲۰۱۲ نشان داد، تاثير رژيم غذايي کم کالري در بقاي عمر ميمون ها قابل توجه نيست و صرفا به بهبود وضعيت سلامتي آنها منجر مي شود.
نتايج متفاوت اين دو مطالعه، اصل تاثير کاهش کالري در فرآيند پير شدن را زير سوال برد و در نتيجه هر دو تيم تحقيق تصميم گرفتند تا ضمن همکاري، يافته هايشان را باربيني کنند.
نتيجه اين بود که رژيم غذايي کم کالري حقيقتا به طول عمر بيشتر و زندگي سالم تر در ميمون ها کمک مي کند، اما سه عامل سن، محتواي رژيم غذايي و جنسيت هم بايد لحاظ شود.
براي مثال، در هر يک از دو مطالعه صورت گرفته، کاهش کالري در رژيم غذايي ميمون هايي اعمال شده بود که سنين مختلف داشتند، در حالي که در نهايت مشخص شد تنها ميمون هاي سالخورده از رژيم غذايي کم کالري منتفع مي شوند.

براساس يافته هاي جديد، فاکتور محتواي رژيم غذايي نيز در اثرگذاري کاهش کالري غذا دخيل است؛ به عبارت ديگر، در جريان تحقيق موسسه ملي کهنسالي آمريکا از رژيم غذايي طبيعي براي ميمون ها استفاده شده بود، اما پژوهشگران دانشگاه ويسکانسين مديسن از غذاهاي فراوري شده و شيرين استفاده کرده بودند که در نتيجه آن، وزن ميمون ها هم بيشتر بود.
محققان همچنين متوجه شدند که ظاهرا ميمون هاي نر در قياس با گونه هاي ماده آسيب پذيري کمتري در برابر اثرات بد اضافه وزن دارند.
به باور محققان، نتايج نهايي مطالعه جديد مي تواند براي انسان نيز صدق کند، هر چند مطالعات حيواني اغلب به نتايج مشابه در انسان ها نمي انجامد.
اين مطالعه در مجله Nature Communications منتشر شد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: سيمرغ

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.