تبلیغات

واکنش پنتاگون به اشک تفنگدار آمریکایی در ایران

ساعت 24-پنتاگون گفت: بازداشت ملوان‌های ما در آب‌های ایران، عصبانی‌کننده و غیرقابل‌قبول بود.

 سخنگوی نیروی دریایی ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، انتشار فیلمی که یکی از تفنگداران آمریکایی متجاوز به آب‌های سرزمینی ایران را در حال گریه نشان می‌دهد «عصبانی‌کننده» و «غیرقابل‌قبول» خواند.


 شبکه خبر دیروزدر یکی از بخش‌های خبری فیلمی جدید منتشر کرد که یکی از نظامیان آمریکایی متجاوز به آبهای سرزمینی ایران را در حال گریه کردن نشان می‌دهد.

در همین فیلم، یک نظامی آمریکایی دیگر می‌گوید ایرانی‌ها رفتار خوبی با نفرات بازداشتی داشته‌اند.

به گزارش «نیوی‌تایمز»، کوین استفانز، سخنگوی نیروی دریایی ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا در واکنش به انتشار این فیلم گفت: «همان‌طور که کری (وزیر خارجه آمریکا) گفته، ما از سوءاستفاده از ملوان‌هایمان در راستای اهداف تبلیغاتی ایران، متنفریم.» او همچنین گفت:‌« بازداشت نیروهای ما، عصبانی‌کننده و غیرقابل‌قبول بود.

 ماه گذشته سپاه پاسدان انقلاب اسلامی، 9 تفنگدار آمریکایی مرد و یک تفنگدار زن را که وارد آب‌های سرزمینی ایران شده‌ بودند را بازداشت کرده بود که آنها را کمتر از 16 ساعت بعد رها کردند.

سخنگوی نیروی دریایی آمریکا، در بخش دیگری از اظهاراتش گفته ایرانی‌ها باید نظامیان آمریکایی را از آبهای خودشان به سمت بیرون اسکورت کرده و به آنها پیشنهاد کمک‌های فنی ارائه می‌کرده‌اند.

«استفانز» گفت: «تفنگداران دریایی حرفه‌ای می‌دانند که کمک به سایر تفنگداران دریایی که با مشکلات فنی مواجه شده‌ یا از مسیرشان در دریا خارج شده‌اند، یک وظیفه و تعهد است.»

او در ادامه گفت: «عصبانی‌کننده و غیرقابل قبول است که ملوان‌ها ما به زور اسلحه متوقف شده و بازداشت شدند. از اینکه در نهایت، دیپلماسی کارگر افتاد، خشنودیم اما اگر نیروهای دریایی ایران مسئولانه و حرفه‌ای رفتار کرده بودند، کار به اینجا نمی‌کشید.»

او علی‌رغم بیان اینکه تحقیقات در باب موضوع بازداشت نظامیان آمریکایی هنوز ادامه دارد، ادعا کرد که حضور آنها در آبهای ایران تصادفی بوده است.

شبکه خبر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار