تبلیغات

انتخاب «پولانسکي» دردسرساز شد/ فراخوان براي بايکوت جوايز «سزار»

انتخاب «پولانسکي» دردسرساز شد/ فراخوان براي بايکوت جوايز «سزار»

مهر/ با انتخاب رومن پولانسکي کارگردان کهنه‌کار لهستاني-فرانسوي به عنوان رييس جوايز سزار، گروه‌هاي هوادار حقوق زنان فراخواني براي بايکوت کردن اين مراسم داده اند.گروه‌هاي حقوق زنان فرانسوي خواستار بايکوت جوايز سزار پس از انتخاب رومن پولانسکي به عنوان رييس اين دوره شدند.
اين کارگردان کهنه‌کار که تاکنون چهار بار جايزه سزار را برده از سال ۱۹۷۷ براي ايجاد رابطه با يک دختر ۱۳ ساله در دادگاه آمريکا تحت تعقيب قرار گرفته است.
آکادمي هنرهاي و تکنيک سينما که رويداد سالانه‌اي به همين نام را در پاريس برنامه‌ريزي مي‌کند روز چهارشنبه پولانسکي ۸۳ ساله را براي اين عنوان افتخاري انتخاب کرد.
اکنون گروه‌هاي فمنيست رسما اعلام کرده‌اند: ما بسيار عصباني هستيم و تصميم آکادمي شرم‌آور است.
آنها افزوده‌اند: هنرمند، فيلمساز، تهيه کننده، فيلمنامه‌نويس، بازيگر و کارگردان؛ اين‌ها همه واژه‌هايي براي دفاع از رومن پولانسکي هستند که آکادمي از آنها استفاده کرده است اما جواب ما اين است که متشکريم آقاي رييس.
اين گروه با تاکيد بر اين که پولانسکي با توجه به شهرتش توانسته است از عواقب قانوني عملش در امان بماند از مردم خواست تا در مراسمي که در سينما شاتل در ۴ فوريه برگزار مي‌شود براي اعتراض به اين تصميم شرکت کنند.
اخيرا پولانسکي از سوي ديوان عالي لهستان نيز از اين جرم مبرا شناخته شد و اين دادگاه اعلام کرد او را به آمريکا تحويل نمي‌دهد.
اريل فيليپتي وزير فرهنگ سابق فرانسه نيز در اين باره از اين فيلمساز دفاع کرد و گفت وي کارگرداني بزرگ است که بايد اين اجازه را داشته باشد تا به رياست اين مراسم برسد.
او گفت: اتفاقي ۴۰ سال پيش افتاده و درست نيست هر بار اين رويداد يادآوري شود. اين تنها مراسمي براي اهداي جوايز است.
يک کميته ۶ نفره هر سال رييس افتخاري مراسم اهداي جوايز سزار را معرفي مي‌کند.
در عين حال وزير حقوق زنان در کابينه فرانسه گفت از شنيدن اين خبر دچار شوک شده و تصميم کميته درست نبوده است.
شرلي کان بازيگر و تهيه کننده نيز در گفتگو با لوموند سوال کرده که آيا بازيگران و چهره‌هاي سينمايي حاضرند از پولانسکي جايزه بگيرند؟
با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.