تبلیغات

جابري‌انصاري عنوان کرد: تلاش ايران براي حل سياسي بحران سوريه

جابري‌انصاري عنوان کرد: تلاش ايران براي حل سياسي بحران سوريه

فارس/ معاون عربي و آفريقاي وزارت خارجه ايران با تأکيد بر اينکه هيچ بازيگر خارجي حق تصميم‌گيري براي ملت سوريه را ندارد، گفت: تلاش خواهيم کرد در نشست آستانه به حل سياسي بحران و گفت‌وگوي جدي بين طرف‌هاي سوري کمک کنيم.

حسين جابري‌انصاري معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه کشورمان که براي شرکت در نشست آستانه امروز (شنبه) وارد قزاقستان شد، در گفت‌وگويي با اشاره به طرح چهار ماده‌اي ايران براي حل بحران سوريه که بيش از دو سال قبل ارائه شد، عنوان کرد: طرح چهار ماده‌اي ايران که بيش از دو سال قبل ارائه شد، آخرين طرح جمهوري اسلامي ايران بود و در قالب همين طرح که متضمن حفظ تماميت ارضي و حاکميت ملي سوريه و ارجاع همه امور به انتخاب مردم سوريه است، ما در کنفرانس آستانه اين ايده‌ها را دنبال خواهيم کرد.

به گزارش فارس، وي با تأکيد بر اينکه ديدگاه اساسي جمهوري اسلامي ايران اين است که هيچ بازيگر خارجي حق تصميم گيري از سوي ملت سوريه را ندارد، اظهار داشت: وظيفه ما تسهيل گفت‌وگوهاي جدي سوري - سوري و فراهم کردن مقدمات رجوع به آراي عمومي ملت سوريه است.

معاون وزير خارجه اضافه کرد: در همين چارچوب و طرحي که ايران ارائه داد و ديدگاه‌هاي کلي ايران، تلاش خواهيم داشت که در اجلاس آستانه به حل سياسي بحران و گفت‌وگوي جدي بين طرف‌هاي سوري کمک کنيم.

هيات جمهوري اسلامي ايران به سرپرستي حسين جابري‌انصاري معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه براي شرکت در اجلاس آستانه در خصوص بحران سوريه، جمعه شب تهران را به مقصد آلماتي ترک کرد و قرار است ظهر امروز وارد آستانه شود.

هيأت ايراني بلافاصله پس از ورود به آستانه رايزني‌هاي خود با هيات‌هاي اعزامي از سوي روسيه و ترکيه به اجلاس سوريه را آغاز خواهد کرد. هدف از رايزني‌ها بين سه کشور فراهم کردن مقدمات برگزاري موفق‌تر اجلاس آستانه است.

يادآوري مي‌شود اجلاس آستانه که به ميزباني دولت قزاقستان و با نظارت روسيه، ترکيه و جمهوري اسلامي ايران در تاريخ 4 و 5 بهمن ماه برگزار مي‌شود، اهدافي چون تثبيت آتش‌بس، رويارويي موثر با تروريسم و انجام گفت‌وگوهاي سوري - سوري بين دولت و معارضه سوريه براي فراهم کردن مقدمات وصول به يک راه‌حل سياسي براي بحران سوريه را در دستورکار خود دارد.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.