تبلیغات

سرخو: علت وجود مخرن گازوئيل ۲۰۰۰ ليتري در طبقه يازدهم پلاسکو را نمي‌دانيم

سرخو: علت وجود مخرن گازوئيل ۲۰۰۰ ليتري در طبقه يازدهم پلاسکو را نمي‌دانيم

نسيم/ سرخو درباره علت حادثه آتش‌سوزي در ساختمان پلاسکو گفت: يک مخرن گازوئيلي حداقل دو هزار ليتري درطبقه يازدهم ساختمان پلاسکو بوده که هنوز ما نمي‌دانيم چرا اين مخزن گازوئيلي در اين طبقه تعبيه شده است.

محسن سرخو دربار جلسه صبح امروز شوراي شهر تهران که در محل حادثه ساختمان پلاسکو برگزار شد، گفت: همه اعضاي شورا به اتفاق به موضوع کمک به آتش‌نشاني تهران براي جمع‌کردن آوار و يافتن پيکر قربانيان احتمالي تاکيد کردند.

رئيس فراکسيون کارگري شوراي شهر تهران ادامه داد: شهرداري تهران مکلف شده چهار مصوبه شورا مربوط به سوانح و آتش‌سوزي‌ها را به اجرا بگذارد.

او با اشاره به اينکه بودجه آتش‌نشاني تهران به طور کامل تخصيص پيدا نکرده و اين سازمان براي تامين تجهيزات خود در مواقع بحران با مشکلات جدي روبرو است، اظهار کرد: با اندک تجهيزياتي در اختيار سازمان آتش‌نشاني است، نمي‌توان از اين نهاد انتظار داشت در حوادث مشابه پلاسکو بتواند موفق و به موقع عمل کند.

محسن سرخو درباره تلفات احتمالي انساني ناشي از آتش‌سوزي و ريزش ساختمان پلاسکو گفت: دست کم 20 آتش‌نشان در ساختمان گرفتار شدند و عده‌اي از کارگران و کسبه ساختمان پلاسکو نيز که نگران اموال و اسناد خود بودند به محل کارشان مراجعه کرده بودند که پيش‌بيني ما اين است که اين افراد نيز به دليل ريزش ساختمان زير آوار مانده‌اند.

رييس فراکسيون کارگري شوراي شهر درباره اهمال‌هاي صورت گرفته در مورد تخليه يا پلمپ ساختمان پلاسکو پس از اخطارهاي متعدد شهرداري گفت: سوال جدي اين است که شهرداري واحدهايي که داراي اندک بدهي باشند در کوتاه‌ترين زمان ممکن پلمپ مي‌کند، اما اين ساختمان عليرغم دريافت اخطارهاي متعدد همچنان باز و محل رفت‌و‌آمد بسياري بوده است.

او ادامه داد: با توجه به اينکه مالکيت ساختمان پلاسکو متعلق به بنياد مستضعفان است، شهرداري مي‌بايست مکاتبات را با اين نهاد انجام مي‌داد چراکه مستاجران قادر به انجام تعميرات اساسي در ساختمان نبوده‌اند.

علت وجود مخرن گازوئيلي دو هزار ليتري درطبقه يازدهم را نمي‌دانيم/آتش نشاني علت آتش سوزي را ذکر نکرده است

سرخو درباره علت حادثه آتش‌سوزي در ساختمان پلاسکو گفت: يک مخرن گازوئيلي حداقل دو هزار ليتري درطبقه يازدهم ساختمان پلاسکو بوده که هنوز ما نمي‌دانيم چرا اين مخزن گازوئيلي در اين طبقه تعبيه شده است.

وي ادامه داد: در کنار اين موضوع انفجارهاي متعدد کپسول‌هاي گاز و پيک‌نيک‌هاي مورد استفاده در ساختمان به فراگير شدن آتش کمک کرده است.

سرخو تاکيد کرد: با همه اين‌ها سازمان آتش‌نشاني هنوز دليل مشخصي براي منشا آتش‌سوزي ذکر نکرده است.

به گفته اين عضو شوراي شهر تهران چهار يا پنج روز ديگر زمان براي انجام کامل آواربرداري در ساختمان پلاسکو نياز است.

رييس فراکسيون کارگري شوراي شهر در پايان با اشاره به وضعيت کاري شاغلان ساختمان پلاسکو گفت: روز گذشته (جمعه) هيات مديره سازمان تامين اجتماعي با برگزاري جلسه اضطراري مقرر کرد تا همه شاغلان ساختمان پلاسکو که بالغ بر سه هزار نفر است از مزاياي بيمه بيکاري بهره‌مند شوند.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: نسيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.