تبلیغات

تورم در ونزوئلا ۸۰۰ درصد شد

تورم در ونزوئلا ۸۰۰ درصد شد

تسنيم/ آمارهاي اوليه بانک مرکزي ونزوئلا نشان مي دهد نرخ تورم اين کشور در سال ۲۰۱۶ ميلادي به ۸۰۰ درصد افزايش يافته، در حالي که اقتصاد ونزوئلا رشد منفي ۱۸.۶ درصدي را تجربه کرده است.
به نقل از رويترز، اقتصاد ونزوئلا رشد منفي 18.6 درصدي را تجربه کرده است که بيشترين افت اقتصادي در 13 سال گذشته و بالاترين نرخ تورم ثبت شده در اين کشور آمريکاي لاتين است.
تداوم کاهش قيمت نفت در بازارهاي جهاني، اقتصاد اين کشور عضو اوپک را مشابه روزهاي پاياني اتحاد جماهير شوروي کرده و موجب کاهش شديد توليد در اين کشور شده است.
دولت نيکولاس مادورو، رئيس جمهور ونزوئلا «جنگ اقتصادي» به راه افتاده توسط مخالفان سياسي با کممک دولت آمريکا را دليل اوضاع نابسامان اقتصادي کشورش مي داند. در حالي که مشکلات اقتصادي ونزوئلا افزايش يافته، بانک مرکزي اين کشور انتشار امارهاي ماهيانه و سه ماهه از شاخص هاي اقتصادي اين کشور را متوقف کرده است.
بر اساس آمارهاي بانک مرکزي، بخش نفت، که تقريبا تمام منابع ارزي دولت ونزوئلا را تامين مي کند، در سال 2016 ميلادي با کاهش 12.7 درصدي مواجه بوده است. بخش غيرنفتي نيز افت 19.5 درصدي را شاهد بوده است.
به گفته يک منبع آگاه، اين آمارها ممکن است در فرآيند بررسي هيئت مديره بانک مرکزي ونزوئلا دستخوش تغييراتي شود.
رامون لوبو، معاون اقتصادي رئيس جمهور ونزوئلا در واکنش به آمارهاي اوليه منتشر شده گفت، اجازه بدهيد منتظر باشيم تا بانک مرکزي به صورت رسمي آمارهايش را منتشر کند. اما اين آمارهاي (منتشر شده از سوي رويترز) به کلي نادرست است.»
بر اساس اعلام بانک مرکزي ونزوئلا، رشد اقتصادي و نرخ تورم اين کشور در سال 2015 ميلادي به ترتيب منفي 5.7 و 180.9 درصد بوده است.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.