تبلیغات

نصف پارسال هم باران نباريد

نصف پارسال هم باران نباريد

مهر/ وزارت نيرو با بيان اينکه از ابتداي سال آبي جديد تاکنون حجم بارش‌هاي کشور ۵۶ ميليمتر بوده است، اعلام کرد: اين درحالي است که در مدت زمان مشابه پارسال حجم بارش‌ها ۱۲۸ ميليمتر ثبت شده بود.

به گزارش خبرنگار مهر، وزارت نيرو امروز با انتشار گزارشي درباره آخرين وضعيت بارش‌ها در سال جاري آبي کشور، اعلام کرد: ارتفاع ريزش‌هاي جوي از ابتداي مهرماه امسال تا امروز (شنبه ۲ بهمن ماه) به ۵۶ ميلي‌متر رسيد.

بيشترين بارش در حوضه آبريز خليج فارس و درياي عمان مربوط به حوضه آبريز بندرعباس سد يج با ۲۳ ميلي‌متر بارش بوده که اين حوضه در سال آبي گذشته در مدت مشابه هيچگونه بارشي نداشته است.

کمترين ارتفاع بارش‌ها در حوضه آبريز خليج فارس و درياي عمان مربوط به حوضه‌هاي مرزي غرب، کرخه، حله رود و رودخانه‌هاي کوچک، کاريان و خنج صفر ميلي‌متر ثبت شده است.

حوضه‌هاي آبريز رودخانه‌هاي بلوچستان نيز از ابتداي سال آبي جاري تا دوم بهمن ماه شاهد ۱۸ ميلي‌متر بارش، کارون بزرگ و جراحي و زهره، سه ميلي‌متر و کل مهران و مسيل‌هاي جنوبي نيز در تاريخ ياد شده شاهد يک ميلي‌متر بارش بوده‌اند.

در مجموع حجم بارش‌هاي کشور از اول مهر تا پايان دوم بهمن ماه امسال معادل ۹۲ ميليارد و ۲۹ ميليون مترمکعب بوده است. اين مقدار بارندگي نسبت به ميانگين دوره‌هاي مشابه درازمدت، ۹۹ ميلي‌متر، ۴۳ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبي گذشته، ۱۲۸ ميلي‌متر حدود ۵۶ درصد کاهش داشته است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.