تبلیغات

چطور به بيکارشدگان پلاسکو کمک کنيم؟

چطور به بيکارشدگان پلاسکو کمک کنيم؟

فارس/ مديرعامل سازمان تامين اجتماعي گفت: در ساختمان پلاسکو ١٢٠٠ واحد وجود داشت که حدود ٥٦٠ واحد فعال بودند. ١٥٠٠ ميليارد تومان منسوجات از بين رفته و بيش از ٣٠٠٠ کارگر بيکار شده‌اند از اينرو با حمايت از توليد داخل به اشتغال بيکاران، ايجاد نقدينگي و رونق کسب و کار و تقويت اقتصاد ملي کمک مي کنيم.

سيد تقي نوربخش در اين نشست ضمن عرض تسليت به مناسبت حادثه ساختمان تجاري پلاسکو گفت: اميدواريم عمليات آوار برداري سريعتر به اتمام برسد و افرادي نجات پيدا کنند.

وي افزود: از ساعات ابتدايي حادثه تمامي مراکز درماني اين سازمان در استان تهران به حالت آماده باش درآمدند و اکنون هم براي پذيرش مجروحان احتمالي در آماده باش هستند.

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي با بيان اينکه اکثر آسيب ديدگان و محبوسان اين حادثه تحت پوشش تامين اجتماعي هستند، گفت: صد در صد هزينه‌هاي درماني آنها بر عهده سازمان است و اگر هم مبلغي پرداخت کرده باشند عودت داده مي شود.

نوربخش ادامه داد: مستمري بازماندگان شهداء بدون يک روز فوت وقت و معطلي در شعبه ٢ تهران برقرار مي شود.

وي درباره کارگران بيکار شده ساختمان پلاسکو گفت: براي آنها که بيکار شدند تمهيداتي به منظور برقراري بيمه بيکاري برقرار شده است که مي‌توانند به اداره کار جنوب غرب در خيابان سرهنگ سخايي مراجعه و تشکيل پرونده بدهند. کارکنان شعبه ٢٦ در اداره کار غرب مستقر شده‌اند.

نوربخش ادامه داد: در اين ميان دو حالت وجود دارد، در حالت اول کارگران به کارگاه‌هايي که قابليت پذيرش دارند معرفي مي شوند و در حالت دوم مستمري بيکاري از همين ماه برايشان برقرار مي شود.

وي ادامه داد: طي هماهنگي با بانک رفاه قرار شده از محل وجوه سازمان و بانک تسهيلاتي با سود کم به کارگاه‌هايي که کارگران را پذيرش مي‌کنند ارائه کنيم.

نوربخش با بيان اينکه به کارفرمايان نيز با از بين رفتن سرمايه و واحد پخش خود آسيب مالي وارد شده است، گفت: در حد مقدورات کمک مي کنيم تا بتوانند فعاليت خود را به جاي ديگر منتقل کنند.

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي ادامه داد: در ساختمان پلاسکو ١٢٠٠ واحد وجود داشت که حدود ٥٦٠ واحد فعال بودند. ١٥٠٠ ميليارد تومان منسوجات از بين رفته و بيش از ٣٠٠٠ کارگر بيکار شده‌اند از اينرو با حمايت از توليد داخل به اشتغال بيکاران، ايجاد نقدينگي و رونق کسب و کار و تقويت اقتصاد ملي کمک مي کنيم.

نوربخش درباره ميزان مستمري و بيمه بيکاري اين افراد گفت: حداکثر تا ٨٠ درصد حقوق کارگران بابت بيمه بيکاري تعلق مي گيرد و مستمري بازماندگان خانواده شهداء برابر آخرين حقوق دريافتي به صورت مادام‌العمر پرداخت مي شود.

وي تصريح کرد: قطعا براي فعال کردن فضاي کسب و کار نهايت تلاش خود را مي کنيم و پيش بيني مي‌شود بخش عمده‌اي از کارگران جذب بازار شوند.

نوربخش با بيان اينکه همه بايد به سوي ترويج فرهنگ بيمه برويم، اظهار داشت: از سال آينده مفاهيم بيمه و تامين اجتماعي به کتب درسي دانش آموزان وارد مي شود.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.