تبلیغات

پگاترون ظرفيت توليدش را در آمريکا ۳ تا ۵ برابر افزايش مي‌دهد

پگاترون ظرفيت توليدش را در آمريکا ۳ تا ۵ برابر افزايش مي‌دهد

زوميت/ پگاترون ظرفيت توليد کارخانه‌هاي خود را در کشور آمريکا سه تا پنج برابر افزايش خواهد داد که البته اين افزايش از نظر جذب نيروي کار محسوس نخواهد بود.

پگاترون به‌عنوان يکي از شرکاي سخت‌افزاري اپل که محصولات اين کمپاني را توليد مي‌کند، اعلام کرده است که شايد در آينده‌ي نزديک ظرفيت توليد خود در کشور آمريکا را سه تا پنج برابر افزايش دهد، البته اين افزايش ظرفيت توليد نمي‌تواند آن‌چنان که بايد در تعداد آيفون و مک‌‌هاي توليدي تأثيرگذار باشد. همچنين با توجه به اينکه پگاترون از روبات‌ها در فرآيند توليد و افزايش ظرفيت توليد استفاده خواهد کرد، انتظار نمي‌رود شاهد جذب نيروي جديد آن‌چناني توسط اين کمپاني باشيم.

آقاي TH Tung، مديرعامل کمپاني چيني پگاترون اعلام کرده است که اين کمپاني تا پايان سال جاري، احتمالا ظرفيت توليد کارخانه‌هاي خود در کاليفرنيا و اينديانا را افزايش خواهد داد تا از اين طريق بتواند به تقاضاي مشتريان پاسخ دهد. همان‌طور که اشاره کرديم، انتظار نمي‌رود اين افزايش ظرفيت توليد باعث جذب گسترده‌ي نيروي کار در کشور آمريکا شود؛ چراکه چيني‌ها بخش اعظم وظايف خود در خطوط توليد را بر عهده‌ي ربات‌ها خواهند گذاشت.

بر اساس اطلاعات کسب‌شده توسط AppleInsider، هيچ‌يک از کارخانه‌هاي پگاترون در آمريکا محصولات اپل را مونتاژ و توليد نمي‌کنند. اصلي‌ترين مشتري کارخانه‌هاي پگاترون در آمريکا، اچ‌پي و دل هستند.

هرچند افزايش سه تا پنج برابري ظرفيت توليد کارخانه‌هاي اپل در نگاه اول بسيار بالا به نظر مي‌رسد، اما اين حجم از افزايش توليد نيز با وجود فروش پايين‌ مک‌ بوک‌ پرو جديد اپل چندان زياد نيست و براي آيفون‌هاي اپل بسيار ناچيز است. به نظر مي‌رسد اپل براي بالا بردن ظرفيت توليد آيفون‌هاي خود، در صورت نياز بايد به سراغ کمپاني ديگري برود.

پس از آنکه دونالد ترامپ طي کمپين انتخاباتي خود از لزوم انتقال فرايند توليد محصولات کمپاني‌هاي آمريکايي و مخصوصا اپل به داخل خاک آمريکا سخن گفت، سؤالاتي براي کمپاني‌هاي آمريکايي فعال در حوزه‌ي فناوري ايجاد شد. دو کمپاني فاکسکان و پگاترون نيز که با اپل همکاري مي‌کنند، توسط اپل براي امکان سرمايه‌گذاري در آمريکا و انتقال بخشي از توليد به داخل خاک اين کشور مورد سؤال قرار گرفتند. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، فاکسکان درصدد سرمايه‌گذاري در خاک آمريکا است، حال آنکه پگاترون با اشاره به هزينه‌ي بالاي سرمايه‌گذاري در آمريکا، از اين کار صرف نظر کرده است.

بر اساس طرحي که ترامپ ارائه کرد، محصولاتي نظير آيفون‌ که خارج از خاک آمريکا توليد مي‌شوند، شامل تعرفه‌ي گمرکي ۳۵ درصدي خواهند شد. همچنين بر اساس اين طرح، کمپاني‌هايي که توليد خود را به داخل خاک آمريکا انتقال دهند، از امتيازات ويژه‌اي برخوردار خواهند بود.

تيم کوک در خصوص انتقال فرايند توليد به داخل خاک آمريکا توسط توليدکنندگان اين گوشي هوشمند طي مصاحبه‌اي در دسامبر ۲۰۱۵ چنين اظهار نظر کرد:

براي توليد آيفون در خاک آمريکا بايد توليد ماژول‌ها و سخت‌افزارهاي اوليه نيز به داخل خاک آمريکا منتقل شود که امکان آن در حال حاضر وجود ندارد. حتي اگر ترامپ تعرفه‌اي ۴۵ درصدي براي آيفون‌هاي اپل اعمال کند، به‌طور حتم شماري از توليدکنندگان ترجيح خواهند داد محصول خود را در خارج از آمريکا توليد کنند، چراکه هزينه‌ي سرمايه‌گذاري و توليد بسيار بالاتر از تعرفه‌ ۴۵ درصدي خواهد بود.
نظر شما در اين خصوص چيست؟مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: زوميت

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.