تبلیغات

ترين ها/ زيباترين جاذبه هاي گردشگري هند

ترين ها/ زيباترين جاذبه هاي گردشگري هند

برترين ها/ هند هفتمين کشور بزرگ دنياست که از کوه هاي بلند هيماليا تا ايالت سرسبز کرالا و از کانگو تا بيابان تار امتداد دارد. اين کشور يک ميليارد نفر جمعيت دارد که به دو هزار گروه هاي قومي و نژادي تقسيم شده اند و به ۲۰۰ .زبان مختلف صحبت مي کنند.با توجه به وسعت و جمعيت زياد هند، اين کشور بينهايت فرهنگ، جاذبه هاي گردشگري و بناهاي تاريخي براي سفر و بازديد دارد. خرابه هاي باستاني، بناهاي مذهبي جذاب، شهرهاي زيبا و مناظر متنوع گوشه اي از جاذبه هاي گردشگري اين کشور هستند که توجه گردشگران بسياري را از سراسر جهان به خود جلب کرده اند. در زير نمونه هايي از جاذبه هاي زيباي اين کشور را معرفي مي کنيم. 
هوا محل
هوا محل بناي ۵ طبقه آجري است که در قلب جايپور واقع شده و يکي از محبوب ترن جاذبه هاي گردشگري اين شهر است. اين محل که به عنوان قصر بادها هم شناخته مي شود محلي است که زنان پادشاه مي توانستند بدون اينکه ديده شوند بيرون و خيابان را تماشا کنند و به همين دليل است که اين قصر هرمي شکل، ۹۵۳ پنجره دارد که هر کدام از اين پنجره ها طراحي پيچيده و زيبايي دارند. اين بنا در سال ۱۷۹۹ ساخته شد و به عنوان يکي از بهترين نمونه هاي معماري راجپوت شناخته شده است.

جزيره هولاک
جزيره هولاک با وجوديکه به شلوغي ديگر جزيره هاي هند نيست اما تعداد گردشگران اين جزيره به دليل ساحل بزرگ، محيط دوستانه، امکانات غواصي آن رو به افزايش است. بهترين زمان براي بازديد از اين محل اواسط ژانويه تا اواسط ماه مي است که هوا آفتابي و دريا آرام تر است. ساحل “ردهنگار” در ابن جزيره به عنوان يکي از بهترين سواحل آسيا شناخته شده است.
پارک ملي bandhavgarh
اين پارک ملي، کساني که براي ديدن زيبايي حيات وحش به اين محل مي آيند را نا اميد نمي کند. اين محل که يکي از محبوب ترين پارک هاي ملي هند است فرصتي را براي ديدن پلنگ، گوزن، خرس تنبل، کفتار، گاوميش کوهان دار و گرگ هندي فراهم آورده است، اما ببر بنگال جذاب ترين حيوان اين پارک است که طرفداراي زيادي دارد. بهترين زمان ديدن حيات وحش در اين پارک، صبح زود و اواخر عصر مي باشد.
شهر تارامشلا
“دالايي لاما” در سال ۱۹۵۹ بعد از فرار از تبت به شهر تارامشالا نقل مکان کرده است. تارامشلا به معني محلي براي استراحت زوار مي باشد. گردشگراني که به اين شهر مي آيند عاشق يوگا و آموزش غذاهاي هندي اين شهر مي شوند.

نمايش شترهاي پوشکار
اين نمايش که در پاييز هر سال به مدت ۲ هفته بطول مي انجامد فرصت خوبي براي خريد چارپاياني مثل شتر ميباشد. در سال هاي اخير اين نمايشگاه فراتر از محلي براي خريد و فروش چارپايان کشاورزان شده است و امروزه تبديل به جشنواره اي شده که شامل مسابقات شتر سواري، مسابقات ورزشي و … مي باشد.
عبادتگاه راناکپور
عبادتگاه راناکپور به دليل هنر و معماري خاص خود به عنوان يکي از بهترين هاي جهان شناخته شده است. ساخت اين بنا در قرن ۱۵ آغاز و بيش از ۵۰ سال به طول انجاميده است. اين بناي بسيار زيبا که يکي از بزرگ ترين مکان هاي مذهبي هند است ۲۱ سالن ،۸۰ گنبد و ۱۴۴۴ ستون دارد که هر کدام از ستون ها از نظر ساخت منحر بفردمي باشند.
ساحل وارکالا
بعد از گشت و گذار در شهر، استراحت در کنار ساحل وارالا براي گردشگران بسيار لذتبخش است. ساحل شني و صخره هاي لب آب آن محلي بينقص را براي شنا و استفاده از نور خورشيد فراهم کرده است. زيبايي اين ساحل و آرامش آن باعث شده که توسط يکي از شبکه هاي تلويزيون آمريکا به عنوان يکي از ۱۰ ساحل فصلي برتر دنيا معرفي شود. اين محل چشمه هاي معدني زيادي دارد که مردم اعتقاد دارند که شنا در اين چشمه ها دردها را خوب و گناهان را پاک مي کند. در کنار اين ساحل، عبادتگاه ۲۰۰۰ ساله سوآمي قرار دارد که به “لورد ويشنوو” اختصاص داشته است.
شهر دارجيلينگ
دارجيلينگ، شهري در شمال شرقي هند است که به خاطر چاي و مناظر طبيعي زيبايش معروف شده است. چاي دارجيلينگ رنگ روشن، خوشبو و نازک است که برگ هاي آن در تپه هاي کنار شهر رشد مي کنند و از محبوب ترين نوشيدني هاي اين کشور مي باشد. از اين شهر، کوه هاي برف پوشيده زيباي هيماليا مشاهده مي شود.
قطب منار
قطب منار با ۸۰ متر طول، دومين مناره آجري بلند دنياست و از سنگ مرمر و آجرهاي سنگ ماسه قرمز ساخته شده است که بر روي اين آجرها، آيه هاي قرآن حک شده است. ساخت اين مناره که از سال ۱۱۹۳ آغاز شده، بعد از ۴ سال به پايان رسيده است . راه پله هاي مارپيچ با ۳۷۹ پله به سمت بالاي بنا راه دارد که اين راه پله ها نمايش عمومي ندارند. مسجد قوت السلام هند که اولين مسجد ساخته شده در اين کشور بوده، در کنار اين مناره قرار دارد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: برترين ها

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.