تبلیغات

بازگشت «رامبو» بدون استالونه

بازگشت «رامبو» بدون استالونه

باني فيلم/ کمپاني ميله نيوم هاليوود در صدد ساخت فيلم جديدي از سري آثار موسوم به «رامبو» است که پنجمين فيلم از اين مجموعه خواهد بود اما بيش از آن که دنباله اي تازه بر قهرمان بازيهاي اين مرد حادثه ساز خيالي باشد بازسازي فيلم نخست با جمع آوري تمامي خصوصيات او به حساب مي آيد که در چهار فيلم قبلي ارائه و مشاهده شده است. نوشتن سناريوي اين فيلم که نام آن «رامبو: خون تازه» است، به بروکز مک لارن سپرده شده و اريل ورومن هم اين فيلم را کارگرداني خواهد کرد. با اين حال سيلوستر استالونه که در هر چهار قسمت قبلي نقش اصلي يعني جان رامبو را بازي کرد، به سبب پير (۷۰ ساله) شدن طبعاً براي تکرار اين نقش مناسب نيست و سران ميله نيوم در جستجوي هنرپيشه تازه و جوان تري براي ايفاي اين رل هستند. «رامبو يک»؛ نام «خون اول» در سال ۱۹۸۲ عرضه شد و بزن بهادري هاي استالونه در رل يک سرباز به ستوه آمده و بازگشته از جنگ ويتنام در سالهاي ۱۹۸۵ و ۱۹۸۸ و همچنين ۲۰۰۸ در قالب فيلم هاي دوم تا چهارم از اين مجموعه تکرار شد.

ريشه همه اين ماجراها و اتفاقات و اين آدم ويژه و البته دروغين به يک رمان سال ۱۹۷۲ ديويد مورل بر مي گردد که «خون اول» نامگذاري شد و کاراکتر جان رامبو و کارهايش که از سر ستوه و همچنين گريز از تبعات جنگ خون بار ويتنام از طريق جستن فضايي آرام در گوشه اي از آمريکا است، از درون چنان داستاني بيرون آمده و طبعاً طبق اصول و نيازهاي سينمايي به آن شاخ و برگ داده شده است. اگر حسني واقعي را بر داستان اوليه و اصلي رامبو که بعداً با تکرار شدن ها و خلق قسمت هاي بعدي اين فيلم ها به تمسخر و تضعيف کشيده شد، متصور و مترتب باشيم به نمايش در آوردن رنج «کهنه سربازاني» است که به ويتنام فرستاده شدند و شايد ناخواسته عامل مرگ و مير افراد بسياري گشتند و پس از بازگشت به آمريکا نيز با واکنش افرادي مواجه شدند که نه تنها آنها را گرامي نداشتند بلکه ديوانه هاي جنگي برشمردند و داستان «خون اول» حکايت تبعات برخورد يکي از اين کهنه سربازان با کلانتر تندرو و نامنصف شهري است که ورود اين ارتشي سابق به شهرش را چنان عمده و روي آن تاکيد منفي مي کند که کار به درگير گسترده دو طرف در سطح شهر و اطراف آن کشيده مي شود و رامبو با بازگشت همه کابوس هاي ايام حضور در ويتنام مجبور است يک بار ديگر سلاح هاي بزرگش را به دست گيرد و کلانتر و دستياران او را سرکوب کند. از همه جالب تر مشارکت جيمز کامرون معروف و کانادايي در نگارش سناريوي فيلم اورژينال و نخست رامبو در سال ۱۹۸۲ و برگرداندن قصه ديويد مورل به يک قالب سينمايي جذاب بود. اينک نوشتن سناريوي رامبوي تازه و بعدي همان طور که پيشتر آمد به بروکز مک لارن سپرده شده که از سال ۲۰۱۰ به بعد در جمع خالقان فيلم هاي پرتحرک و اکشن جاي داشته و به يکي از زبده هاي اين عرصه تبديل شده است. در آن سال وي سناريوي فيلم «اين گونه تمام مي شود» را نگاشت که نگاهي به يک دنياي آخرالزماني پس از وقوع واقعه اي مدهش در آن و تبعات تلخ چنان رويدادي است. آن داستان و فيلمي که از روي آن ساخته شد،‌ مدتي توقيف بود و در ليست سياه هاليوود قرار داشت. ديگر کار غني مک لارن، يک اکشن تريلر (دلهره آور) به نام «خط روشنايي» بوده که بن افلک اينک براي استوديوي برادران وارنر در دست توليد دارد. چون صحبت عوامل اصلي توليد قسمت جديد رامبو شد، بايد توضيح بدهيم که آريل ورومن کانديداي شرکت ميله نيوم براي کارگرداني اين فيلم نيز همان مردي است که در سال ۲۰۱۲ فيلم مرموز «مرد يخي» را ساخت که يک درام و کار جنايي قابل ملاحظه بود و مايکل شانون و ويندنا رايدر رل هاي اصلي آن را بر عهده داشتند. فيلم «جنايتکار» با بازي رايان رينولدز و گال گادوت هم که اوايل امسال اکران شد، ديگر فيلم کارگرداني شده توسط ورومن است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: باني فيلم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.