تبلیغات

محققان از امواج فراصوت براي ورود RNA به داخل سلول ها بهره بردند

محققان از امواج فراصوت براي ورود RNA به داخل سلول ها بهره بردند

ديجياتو/ محققان دانشگاه MIT، بيرگهام و «بيمارستان زنان» موفق شدند که با شليک امواج فراصوت، رشته هاي RNA را به داخل سلول هاي روده هدايت کنند. دانشمندان از اين طريق توانستند با کمک RNA و برنامه ريزي دوباره ساخت پروتئين در سلول ها، سطح پروتئيني را کاهش دهند که تنها در مواقع ابتلا به بيماري هاي التهابي روده يافت مي شود.
«کارل شولهيمر» رهبر گروه تحقيقاتي مذکور عنوان کرد که «کاهش چشمگيري را در سطح پروتئين هاي ذکر شده مشاهده کرده اند.» گفتني است که قسمتي از ساختار RNA توانايي غيرفعالسازي ژن هاي به خصوصي را دارد که مي تواند در درمان بيماري ها کمک کننده باشد اما با اين وجود ورود RNA به امعاء و احشاء سبب شکسته شدن آن به مولکول هاي ديگر شده و مانع از رسيدن آن به منطقه مورد نظر مي شود.
در اين روش درماني با استفاده از امواج اولتراساند، RNA به سرعت به داخل سلول هاي مورد هدف وارد شده و فرصت از هم پاشيدگي نخواهد داشت.
امواج فراصوت در فرکانس هاي پايين سبب به وجود آمدن حباب هاي کوچکي مي شود که راه را براي ورود دارو يا RNA به داخل سلول هموار مي کند. در آزمايش هاي انجام شده روي موش ها، نمونه هايي که RNA را توسط اولترساند دريافت کرده اند با کاهشي 7 تا 10 برابري در سطح پروتئين هاي التهابي مواجه شده اند.
از طرف ديگر دانشمندان اذعان داشته اند که از روش مذکور مي توان در بيماري هاي مربوط به دستگاه گوارش و حتي در ديگر نقاط بدن نيز بهره برد. به عنوان مثال از RNA درماني مي توان در برنامه ريزي دوباره ساخت پروتئين در سلول هاي سرطاني استفاده کرد.
محققان براي توسعه فناوري مذکور شرکتي با عنوان «Suono Bio» را تأسيس کرده اند تا در صورت موفق بودن آزمايش ها کلينيکي، روش مذکور را براي درمان بيماري هاي التهاب روده در انسان توسعه دهند.



با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ديجياتو

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.